Xiaomi a IKEA spojují síly. Co přinese spolupráce gigantů?

Co se stane, když se spojí nejvýznamnější výrobce nábytku s předním čínským producentem chytré elektroniky? To se možná už brzy dozvíme. Společnosti Xiaomi a IKEA totiž uzavřely strategické partnerství.

Výsledky spojení sil může naznačovat dřívější vyjádření zakladatele Xiaomi Lei Juna. Ten za jednu z hlavních marketingových strategií čínského giganta označil spojení umělé inteligence (AI) a Internetu věcí (IoT). Tyto dvě složky jsou dle jeho mínění základem budoucího vývoje.

Internet věcí

Společnost Xiaomi se úspěšně prosazuje na poli chytré elektroniky, čehož dosahuje především kvalitou a příznivou cenou, jak se můžete přesvědčit i v našem e-shopu. Ve třetím čtvrtletí údajně prodala více než 132 milionů zařízení s technologií IoT. Její hlasový asistent Xiao AI dosáhl čísla 34 milionů aktivních uživatelů.

Nová „futuristická“ marketingová strategie této čínské společnosti se osvědčuje a umožnila Xiaomi dosáhnout ve třetím čtvrtletí letošního roku výnosů ve výši přibližně 10,805 bilionů čínských juanů, což představuje nárůst o 89,8 % ve srovnání s předchozími roky.

Lei Jun se také pochlubil, že Xiaomi postavilo s 1,7% zastoupením největší platformu IoT. To je mnohem více než 0,9 % Applu, 0,9 % Amazonu, 0,7 % Samsungu či 0,6 % Googlu (podle informací z iResearch).

Xiaomi a IKEA

Dosud čínský výrobce nabídl v rámci svých crowdfundingových platforem podporu chytrým produktům 220 společností. Ve více než stovce případů se přitom jedná o firmy, zabývající se chytrou domácí elektronikou.

Xiaomi a IKEA spojují síly. Co přinese spolupráce gigantů?
Xiaomi a IKEA spojují síly. Co přinese spolupráce gigantů?

Dostáváme se k tomu, co přinese spojení švédské nábytkářské firmy a čínského výrobce elektroniky. Začněme tím, že IKEA do svého katalogu pro Spojené státy zařadí vybrané chytré produkty Xiaomi, čímž otevře další, velice silný prodejní kanál.

IKEA je v současné době největším světovým výrobcem nábytku a doplňků pro dům. V jejím portfoliu najdeme například i chytré osvětlení TRÅDFRI, založené na otevřeném bezdrátovém komunikačním protokolu ZigBee, který také používá protokol Xiaomi.

Spolupráce má smysl pro obě strany: Xiaomi může nabídnout své mnohaleté zkušenosti v produktech IKEA, zatímco IKEA otevře Xiaomi dveře do domácností takřka po celém světě. Jedním z dalších kroků má být spojení ovládání žárovek TRÅDFRI hlasovým asistentem Xiao AI.

V současné době nejsou známy žádné další podrobnosti o uzavřeném partnerství. Očekává se, že detaily budou publikovány v následujících dnech. Předpokládáme, že spojení firem Xiaomi a IKEA bude spočívat i ve spolupráci na systémech pro automatizaci chytré domácnosti.

Co říkáte na spojení firem Xiaomi a IKEA?

Zdroje: xiaomitoday.com, gizmochina.com, weibo.com, feber.se, elandroidelibre.elespanol.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.