Xiaomi bude muset přejmenovat modelovou řadu Mi Mix

Fanoušci sice dychtivě očekávají blížící se termín představení Xiaomi Mi Mix 4, nicméně „podzimní vlajková loď“ možná bude uvedena pod úplně jiným názvem. Na označení Mix si totiž dělá nárok jiná firma, která podala na čínského giganta žalobu k soudu.

Označení Mi Mix je určeno pro telefony se špičkovým hardwarem, které přinášejí nějaké odvážné technické řešení. Například loňský Xiaomi Mi Mix 3 přišel s výsuvnou zadní částí („slider“), ve které se skrývá přední fotoaparát. Cílem byla – podobně jako u předchozích generací – snaha o co nejtenčí rámečky. Tento atraktivní model pořídíte v našem e-shopu za necelých deset tisíc korun.

Proč se modelová řada musí přejmenovat?

Soudní spor ohledně značky Mix je v mnoha směrech zahalen rouškou tajemství. Neví se například, kdo je onou firmou, která se s Xiaomi rozhodla pustit do křížku. Jméno žalující strany prostě nebylo zveřejněno, takže ani není jisté, zda jde o společnost, podnikající ve stejném segmentu.

Xiaomi Mi Mix 3
Xiaomi Mi Mix 3

Podle médií si daná firma zaregistrovala ochrannou známku MIX dva roky předtím, než ji začalo používat Xiaomi u svých telefonů. Je ale zajímavé, že tato skutečnost nebránila čínskému výrobci v uvedení tří generací Xiaomi Mi Mix. Zde je možné, že nejprve probíhala nějaká snaha o dohodu, a až když firmy nedospěly ke shodě, přesunula se celá záležitost před soud.

Co bude s Xiaomi Mi Mix 4?

Aktuální informace hovoří o tom, že dokud nebudou vyřešeny všechny právní formality, odkládá se uvedení čtvrté generace „podzimní vlajkové lodě“ na neurčito. Ve hře je ale i varianta, že telefon, jehož silnou stránkou bude například fotoaparát s rozlišením 108 Mpx, bude představen podle plánů – tedy v polovině září – ale pod jiným názvem.

Xiaomi celou kauzu nijak nekomentuje, takže se zatím můžeme spolehnout jen na domněnky a spekulace. Jediným podloženým faktem tak v tuto chvíli je, že práva na označení Mix patří jiné čínské společnosti, která se jich domohla u soudu.

Jak by podle vás mohlo Xiaomi přejmenovat modelovou řadu Mi Mix?

Zdroje: hi-tech.mail.ru, china-review.com.ua.

Kombinovaná trouba Xiaomi připraví křupavé pokrmy i bez oleje
Kombinovaná trouba Xiaomi připraví křupavé pokrmy i bez oleje

Do širokého portfolia chytrých kuchyňských spotřebičů přibyl tento týden nový produkt - kombinovaná mikrovlnná, horkovzdušná a parní trouba s grilem Číst dál...

Xiaomi Mijia Screen Display Switch: chytrý vypínač změří teplotu a vlhkost
Xiaomi Mijia Screen Display Switch: chytrý vypínač změří teplotu a vlhkost

Segment chytré domácnosti je pro Xiaomi jednou z klíčových domén. Nabídka produktů této značky se v průběhu let rozrostla o Číst dál...

Jarní výprodej
Stáhněte si tapety z telefonů Redmi Note 8 a Redmi Note 8 Pro!
Stáhněte si tapety z telefonů Redmi Note 8 a Redmi Note 8 Pro!

Ve čtvrtek 29. srpna proběhla dlouho očekávaná premiéra dvou nových telefonů: Redmi Note 8 a Redmi Note 8 Pro. Tento Číst dál...

Xiaomi 11 Lite 5G NE

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tank
Tank
3 let před

Mi X4

2
0
Napište nám svůj komentář!x