Xiaomi chystá projektor, promítající obraz s úhlopříčkou až 3 metry

Společnost Xiaomi avizovala na 28. června tiskovou konferenci, na které hodlá představit produkt své crowdfundingové platformy Mijia. Podle neoficiálních zdrojů se tentokrát bude jednat o poměrně zásadní produkt – má jím být projektor, schopný promítat obraz s úhlopříčkou 120 palců, tedy přibližně tři metry.

Dokladem tohoto předpokladu má být fotografie (viz níže), na které je na zeď promítán širokoúhlý obraz. Pokud se tyto zvěsti potvrdí, můžeme očekávat, že Xiaomi nabídne velmi konkurenceschopnou alternativu k stávajícím produktům velkých značek. Předpokládá se, že kromě vysokého rozlišení bude o přízeň zákazníků bojovat i přijatelnou cenou. Jeden ze čtenářů stránek CNMO v diskuzi pod článkem uvádí cenovku 2699 čínských jüanů (asi 9 300 Kč), nicméně zde už se pohybujeme daleko za hranicí spekulace.

Xiaomi chystá projektor, promítající obraz s úhlopříčkou až 3 metry
Xiaomi chystá projektor, promítající obraz s úhlopříčkou až 3 metry

Projektor od Xiaomi? A proč ne?!

Z obrázku lze dedukovat, že se bude jednat o profesionální projektor, vhodný pro multimediální použití. Vlevo dole je vidět dívka, která v dlaních drží herní ovladač k PC nebo telefonu. To by mohlo znamenat, že projektor může být vhodný pro hraní her. Je-li tomu tak, pak by měl primárně nabídnout velmi nízkou latenci a dobrou konektivitu s telefonem nebo počítačem. Z toho bychom odhadovali, že konečná cena bude přeci jen z vyšších sfér, nicméně jistě nižší, než například stojí profesionální projektor Sony nebo dalších značek. V tomto směru se nabízí srovnání s chytrými televizemi Xiaomi Mi TV, které jsou mnohem levnější než podobné produkty konkurenčních značek, a to i v kategorii vlajkových modelů. S projektorem by to mohlo být podobné.

V rámci crowdfundingové platformy Mijia představilo Xiaomi kolem stovky produktů, které obvykle slaví u zákazníků značný úspěch. Mijia funguje tak, že se dané zařízení začne vyrábět až v okamžiku, kdy se sejde dostatek zájemců, ochotných investovat své finanční prostředky do zvoleného produktu. Výrobce tak má jistotu, že mu příjmy přinejmenším pokryjí výrobní náklady.

Samozřejmě se může jednat o zavádějící spekulaci a Xiaomi ve středu představí něco úplně jiného, nicméně známé rčení říká: “Není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu.”

Co říkáte na myšlenku projektoru od Xiaomi? V případě, že by cena byla přiměřená, měli byste o něj zájem a chtěli byste ho najít v našem e-shopu?

Zdroje: gizmochina.com, cnmo.com, xiaomiphone.com.

Nový Redmi Note 11S dostane MIUI 13 a 108Mpx foťák
Nový Redmi Note 11S dostane MIUI 13 a 108Mpx foťák

V prvních měsících každého roku Xiaomi zpravidla představuje nové telefony modelové řady Redmi Note. Jako první se dočkají v Indii, Číst dál...

Hodinky Amazfit GTR a GTS dostávají aktualizaci, která zpřesňuje GPS
Hodinky Amazfit GTR a GTS dostávají aktualizaci, která zpřesňuje GPS

Hodinky Amazfit GTR a GTS jsou aktuálním hitem - za příznivou cenu nabízejí kvalitní dílenské provedení a celou řadu užitečných Číst dál...

POCO přiznalo problémy s obrazovkami svých telefonů Poco F1

Postavit se k problémům čelem je umění, které rozhodně není vlastní každé značce. POCO nyní ukazuje, že chce být firmou, Číst dál...

Xiaomi 13

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jaroslav Krejcar
Jaroslav Krejcar
5 let před

myslím, že rozhodně Ano

1
0
Napište nám svůj komentář!x