Xiaomi Mi 6 nečeká na MIUI 9. Režim rozdělené obrazovky dostane dřív!

Média i odborná veřejnost předpokládala, že očekávaný režim rozdělené obrazovky přijde spolu s MIUI 9, tedy v srpnu. Společnost Xiaomi ale připravila překvapení – Xiaomi Mi 6 bude prvním telefonem, který nabídne tuto funkci v MIUI 8.

Jak patrně správně tušíte, režim rozdělené obrazovky se objevil v posledním vývojářském sestavení MIUI 8 7.6.26 pro model Mi 6. Kromě této zásadní novinky obsahuje tento build také další viditelné změny.

Vývojářské sestavení MIUI 8 7.6.26 pro Xiaomi Mi 6
Vývojářské sestavení MIUI 8 7.6.26 pro Xiaomi Mi 6

Redaktoři serveru Xiaomi Today již novinku otestovali a hlásí, že funguje plynule a je stabilní. Dosud prý nenarazili na žádné chyby. Na příznivém hodnocení se ale patrně z části podílí i fakt, že Xiaomi Mi 6 je vlajková loď se špičkovým hardwarem, takže paralelní běh dvou aplikací v nezávislých oknech zvládá bez ztráty výkonu. Otázkou samozřejmě je, jak hladce tento mód bude fungovat na zařízeních s nižšími specifikacemi, jako jsou Redmi Note 3, Redmi 3, Redmi 4 a další.

Režim rozdělené obrazovky prý funguje plynule
Režim rozdělené obrazovky prý funguje plynule

Nejen režim rozdělené obrazovky

Jak už bývá u vývojářských sestavení zvykem, i v tomto se našly věci, které nefungují úplně dokonale. Konkrétně jde o několik problémů v uživatelském rozhraní a padání při platbě autorizované otiskem prstu v aplikaci WeChat. Vývojáři tedy ještě mají na čem pracovat, než vypustí stabilní sestavení. Lze však předpokládat, že k tomu dojde dříve než v původně očekávaném srpnu.

V každém případě tato informace pravděpodobně znamená, že na režim rozdělené obrazovky nebudou muset (přinejmenším někteří) majitelé telefonů čekat až na vydání MIUI 9. Nyní tedy nezbývá než vyčkat, zda se funkce objeví i ve vývojářských buildech pro další telefony.

Pokud patříte mezi šťastlivce s Xiaomi Mi 6, můžete si novinku vyzkoušet již nyní – stačí si nainstalovat vývojářskou verzi MIUI 8 7.6.26. Upozorňujeme však, že vývojářská sestavení jsou primárně určena jen k testování. Jako taková mohou obsahovat chyby a nehodí se na zařízení, od kterých primárně čekáte spolehlivost a stabilitu. No a pokud Xiaomi Mi 6 nemáte, ale chtěli byste ho mít, můžete ho pořídit v našem e-shopu za cenu začínající na 15 890 Kč.

Je pro vás režim rozdělené obrazovky důležitou novinkou?

Zdroje: xiaomitoday.com, news.mydrivers.com, gizchina.com.

Xiaomi YI Dome Camera: Mocná ochrana domácnosti za hubičku

Společnost Xiaomi stojí i za produkty s označením Yi, které se zaměřují na chytré kamery. Představme si nyní velice zajímavý Číst dál...

Aktualizace aplikace Xiaomi Mi Fit 3.0 vyjde 4. července

Chytré náramky Xiaomi Mi Band zaznamenaly obrovský úspěch. Díky vyvážené kombinaci funkcí a příznivé ceně se jich prodalo již více Číst dál...

Xiaomi Smart Power Strip 2: chytrá prodlužovačka s Bluetooth
Xiaomi Smart Power Strip 2: chytrá prodlužovačka s Bluetooth

Xiaomi má ve svém portfoliu celou řadu zajímavých produktů pro chytrou domácnost. Jednou z aktuálních novinek je prodlužovačka s pěti Číst dál...

Xiaomi 12X 5G Dual SIM
Redmi Note 10 Pro

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x