Xiaomi Huami Amazfit 2: druhá generace chytrých hodinek přichází

V srpnu 2016 představila společnost Huami první generaci chytrých hodinek, prodávaných pod značkou Xiaomi. Jedním z hlavních taháků byla cena – hodinky stály 799 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 2600 Kč. Úspěch se dostavil záhy a Xiaomi Huami Amazfit se staly jedním z nejoblíbenějších zařízení této značky. Srdce zákazníků si získaly svým designem s kulatým displejem, keramickým rámečkem odolným proti poškrábání a řadou užitečných funkcí. Jejich uvedení však vyvolalo diskuse – zákazníci řešili, zda se jedná o první chytré hodinky Xiaomi, nebo ne. Každopádně se jedná o produkt, prodávaný pod značkou Xiaomi. V úterý čínský velikán oznámil, že se objeví druhá generace – Xiaomi Huami Amazfit 2. Předobjednávky by dle informací, které společnost zveřejnila prostřednictvím svého účtu na sociální síti Weibo, měly zahájit v průběhu středy 6. prosince.

Xiaomi Huami Amazfit 2 obestřené tajemstvím

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné informace o hardwaru, funkcích a výbavě druhé generace chytrých hodinek. S ohledem na fakt, že se jedná o vlajkový produkt v tomto segmentu, však očekáváme, že se Číňané nenechají zahanbit. „Dvojka“ jistě bude důstojným nástupcem.

Xiaomi Huami Amazfit 2 jsou obestřené tajemstvím
Xiaomi Huami Amazfit 2 jsou obestřené tajemstvím

Připomeňme, že původní Huami Amazfit byly vybaveny 1,34″ displejem s rozlišením 300 × 300 obrazových bodů a antireflexní úpravou, dvoujádrovým procesorem běžícím na 1,2GHz, 512 MB RAM a 4 GB interní pamětí. Napájení obstarávala, baterie s kapacitou 200 mAh, z hlediska konektivity nechyběl Bluetooth 4.0 a Wi-Fi. Zařízení disponovalo GPS, krokoměrem a snímačem tepové frekvence. Hodinky byly odolné proti vodě a prachu dle certifikace IP67. Na jedno nabití vydržely až 35 hodin se zapnutou GPS, v případě úspornějšího využití zvládly sloužit až 5 dní.

Od uvedení první generace uplynulo 16 měsíců, což je poměrně dlouhá doba k vytvoření něčeho zajímavého. Doufejme, že Xiaomi Huami Amazfit 2 budou přinejmenším stejně dobré, jako jejich předchůdkyně. Dodejme, že chytré hodinky Xiaomi Huami Amazfit seženete v našem e-shopu za 3 489 Kč.

S čím by podle vás měla přijít druhá generace chytrých hodinek?

Zdroje: xiaomitoday.com, gizmochina.com.

4 komentáře: „Xiaomi Huami Amazfit 2: druhá generace chytrých hodinek přichází

 • 7. 12. 2017 (11:56)
  Permalink

  Mohli by mít, Android Wear, místo jejich OS, to bych bez váhání bral

 • 1. 3. 2018 (22:45)
  Permalink

  tyto hodinky jsou velmi pěkné na pohled. jen si myslím, že za tu cenu by měly být vodotěsné na plavání, což je škoda, že nejsou.

 • 19. 3. 2018 (17:24)
  Permalink

  su vodotesne do 50m

 • 7. 7. 2018 (18:09)
  Permalink

  Hodinky jsem si pořídil ale nemohu nikde dohledat jak vložit fotky do hodinek, prosím moc o radu děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.