Souboj čistých Androidů: Xiaomi Mi A1 proti Moto G5S Plus

Na trh nedávno vstoupila dvě zařízení edice Android One: Xiaomi Mi A1 a Moto G5S Plus. Obě nabízejí atraktivní parametry, které je zařazují do střední třídy. Vzájemně jsou tyto telefony srovnatelné: oba mají 4 GB operační paměti, 64GB interní úložiště, osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 625 na 2 GHz a grafický akcelerátor Adreno 506 GPU. Oba mají také prakticky úplně čistý operační systém Android. Logika tedy říká, že by měly podávat identické, nebo alespoň velmi podobné výsledky. Jak je tomu ale ve skutečnosti? Na tuto otázku najdete odpověď ve videu z YouTube kanálu C4Etech.

Xiaomi Mi A1 proti Moto G5S Plus

Xiaomi A1 si o maličko lépe vedl už od první spuštěné aplikace, kterou byla hra Subway Surfers. Test pokračoval postupným spouštěním aplikací Temple Run 2, fotoaparátu, Twitteru, Instagramu, Feedly, YouTube, telefonu, zpráv, webového prohlížeče Chrome a Fotek Google. Zatímco Xiaomi stačila ke splnění této mise jedna minuta a dvě sekundy, Moto potřebovalo o tři sekundy více (cca o 11 %).

Xiaomi Mi A1 proti Moto G5S Plus
Xiaomi Mi A1 proti Moto G5S Plus

Druhé kolo spočívalo v opětovném spuštění výše uvedených aplikací v opačném pořadí. To má odhalit především způsob, jakým zařízení udržuje programy v operační paměti. V případě příliš agresivní správy jsou totiž aplikace automaticky ukončovány a následně znovu spouštěny z interního úložiště, což je nejen pomalejší, ale také náročnější na baterii. Zatímco telefon Xiaomi Mi A1 dokončil test v čase 1 minuta a 22 sekund, Moto G5S Plus potřeboval citelně více času – skoro přesně jednu minutu a 55 sekund (o 40 % déle).

Také v tomto kole je vítězem Xiaomi
Také v tomto kole je vítězem Xiaomi

Třetí test spočíval v renderování videa v aplikaci Adobe Premiere Plus. Zde se ukáže především hrubý výpočetní a grafický výkon. Současně s tím byly opět postupně spouštěny všechny výše uvedené aplikace, zatímco generování videa probíhalo na pozadí. Po ukončení celého kolečka měl Moto G5S Plus zpracovanou zhruba polovinu filmu, zatímco na Xiaomi byl celý proces zhruba ve čtvrtině. To by mohlo naznačovat, že Mi A1 dává procesům na pozadí menší prioritu. Po skončení renderování byla opět postupně spuštěna sada aplikací. V případě Moto je výsledný čas 1:44, Xiaomi zaostalo s časem o 11 sekund delším (11 %). Při opětovném spuštění aplikací však Mi A1 část náskoku stáhnul, takže výsledné skóre je 2:31 proti 2:36.

Třetí kolo vyhrál telefon Moto
Třetí kolo vyhrál telefon Moto

Poslední kolo a resumé

Poslední kolo testu spočívalo v měření času, který je potřeba k nastartování systému z vypnutého stavu. S ohledem na to, že obě zařízení mají identický hardware i software, se dal očekávat podobný výsledek, což se také potvrdilo.

Celkově lze konstatovat, že mezi oběma telefony nejsou velké rozdíly, což se ostatně dalo čekat. Pokud se tedy hodláte rozhodovat právě mezi Androidem One od Xiaomi a Moto, nebude rychlost tím zásadním faktorem. Pokud se rozhodnete pro Xiaomi Mi A1, najdete ho v našem e-shopu za 6999 Kč v černé a zlaté barvě, případně za 7499 v růžové zlaté.

Je podle vás lepší Xiaomi A1, nebo Moto G5S Plus?

Zdroj: youtube.com.

1 komentář: „Souboj čistých Androidů: Xiaomi Mi A1 proti Moto G5S Plus

  • 30. 9. 2017 (15:18)
    Permalink

    jasně že Xiaomi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.