Xiaomi 70 Minutes Smart Car DVR: nová kamera do auta

Dokumentovat dění před vozidlem se může vyplatit. Už i u nás pomohl řidiči jako důkaz právě záznam z palubní kamery. Kamera do auta začíná již na necelé tisícikoruně, nicméně většinou platí, že cena odpovídá kvalitě. Poměrně dobře si v tomto směru vede YI Dash, kterou v našem e-shopu pořídíte za 1799 Kč. Nyní přichází na trh novinka: Xiaomi 70 Minutes Smart Car DVR, kterou čínský výrobce představil v rámci své crowdfundingové platformy Mijia. Kromě nahrávání videí z dění před autem zaujme například hlasovým ovládáním.

Xiaomi 70 Minutes Smart Car DVR
Xiaomi 70 Minutes Smart Car DVR

Xiaomi 70 Minutes Smart Car DVR

Rekordér má poněkud nezvyklý tvar válce, který se na čelní sklo instaluje pomocí přísavky. Samotná kamera je umístěna na boku těla a lze jí otáčet, což uživateli umožňuje změnu úhlu pohledu. Úhel záběru je velmi solidních 130°. Rekordér má čip pro zpracování obrazu Mastar a obrazový snímač Sony IMX323. Podporuje nahrávání v rozlišení 1920 x 1080 obrazových bodů (FullHD) a díky sedmi sférickým čočkám má vyšší propustnost světla a nižší odrazivost. To by mělo přinést dobrou kvalitu obrazu zejména ve ztížených světelných podmínkách, tedy v šeru a ve tmě.

Kamera umístěná na čelním skle
Kamera umístěná na čelním skle

Kameru lze ovládat a nastavovat přes aplikaci v chytrém telefonu (obě zařízení se spojují přes Wi-Fi a samozřejmě není podmínkou, aby telefon byl značky Xiaomi). Touto cestou také můžete stáhnout pořízená videa a fotky. Xiaomi 70 Minutes Smart Car DVR nemá displej, ale pokud ji připojíte k telefonu, můžete zapnout sledování kamery v reálném čase, což takřka dokonale nahrazuje přítomnost LCD obrazovky. Hlasovými příkazy pak půjde například aktivovat či ukončit nahrávání. Lze však předpokládat, že tato funkce bude pravděpodobně podporovat pouze čínštinu.

Takto pěkně prý kamera „vidí“ ve tmě
Takto pěkně prý kamera „vidí“ ve tmě

Zařízení bude uvedeno do prodeje 10. listopadu. Jeho cena je nastavena na 189 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 630 Kč. To je za takový produkt poměrně nízká částka.

Měli byste o Xiaomi 70 Minutes Smart Car DVR zájem?

Zdroje: xiaominews.su, xiaomiphone.com.

9 komentářů: „Xiaomi 70 Minutes Smart Car DVR: nová kamera do auta

 • 4. 10. 2017 (12:17)
  Permalink

  Jak s GPS?
  Z mobilu, když to má wifi přenos?
  Chtělo by to víc info, jinak super.

 • 10. 12. 2017 (14:04)
  Permalink

  cez aku aplikaciu ide pracovat s kamerou?

 • 28. 12. 2017 (16:32)
  Permalink

  Az budes kameru mit, urcite k ni dostanes navod s QR kodem, tedy odkazem ke stazeni aplikace. ?

 • 9. 10. 2018 (20:35)
  Permalink

  Je kamerka u Vás ještě k objednání?

 • 30. 11. 2018 (11:26)
  Permalink

  Dobrý den. Mám tutop kameru, ale nějak mám vadný akumulátor a jelikož ji mám již delší dobu, záruka padá. Můžete mi, prosím, sdělit, jaký dobíjecí akumulátor se do této kamery používá, jak se tam montuje a kolik stojí, popřípadě, zda jej prodáváte i Vy,

  Děkuji.

 • 3. 12. 2018 (7:54)
  Permalink

  Dobrý den,

  baterii do tohoto modelu bohužel neprodáváme, ostatně neprodávali jsme ani tento model. Postup rozebrání jsem bohužel nikde nenašel.

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.