Xiaomi Mi7 bude představen možná již v lednu 2018

Po Internetu již kolují zvěsti, podle kterých bude na začátku roku 2018 představen telefon OnePlus 6. Ani ostatní čínští výrobci tak logicky nebudou chtít zůstat pozadu, takže by měli své vlajkové lodě představit co nejdříve. Týká se to i Xiaomi Mi7 – tedy nejvyššího modelu této značky pro příští sezónu (letošní Mi6 seženete v našem e-shopu za necelých dvanáct tisíc korun).

Xiaomi Mi7 bude představen možná již v lednu 2018
Xiaomi Mi7 bude představen možná již v lednu 2018

Jedním z důvodů, proč čínští výrobci budou chtít představit své novinky hned zkraje roku 2018, je čínský nový rok. Zatímco západní svět slaví Vánoce 24. prosince, pro Číňany přichází patrně nejdůležitější svátek až v lednu či únoru. V příštím roce připadá čínský nový rok na 16. února a mimo jiné je to čas pro nakupování a nové výrobky. Není proto divu, že výrobci chtějí k tomuto datu nabídnout svým zákazníkům dobré argumenty k utrácení peněz. Dalším důvodem brzkého představení může být snaha předstihnout v premiéře jihokorejské rivaly Samsung a LG.

V listopadu testy, v lednu či únoru představení Mi7

Dle zahraničních webů začne Xiaomi testovat svůj nový model již v průběhu listopadu. Teoreticky by tak již v únoru mohl ležet v regálech obchodů. Xiaomi prý také úzce spolupracuje s Qualcommem na optimalizaci Snapdragonu 845, který by měl být srdcem vlajkových lodí počátku následujícího roku (jeho představení se čeká do konce roku 2017). Pokud se tyto zprávy potvrdí, znamenalo by to, že Xiaomi Mi7 bude jedním z prvních smartphonů na trhu s novým čipem od Qualcommu. Je také docela dobře možné, že novinka by mohla být představena v rámci veletrhu Mobile World Congress ve španělské Barceloně (některé zdroje dokonce odhadují premiéru na lednový CES).

Srdcem novinky bude Qualcomm Snapdragon 845
Srdcem novinky bude Qualcomm Snapdragon 845

Tím ale příval více či méně věrohodných informací zdaleka nekončí. Xiaomi Mi7 prý může přijít s rychlým bezdrátovým nabíjením a sklo-keramickým zadním panelem. Očekává se také další zmenšování rámečků kolem obrazovky a nedivili bychom se nějaké implementaci funkce rozpoznání obličeje, která se stala hitem letošních iPhonů. Displej by mohl mít úhlopříčku 6″, poměr stran 18:9 a takřka jistě půjde o OLED panel.

Těšíte se na novou vlajkovou loď Xiaomi?

Zdroje: gizchina.com, wccftech.com, tweaktown.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.