Potvrzeno: Xiaomi Mi Band 3 bude oficiálně představen 31. května!

Konec spekulací, dohadů a domněnek! Od toho nejpovolanějšího nyní víme, že Xiaomi Mi Band 3 bude oficiálně představen již tento čtvrtek – 31. května 2018!

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3 je už takovou noční můrou všech technických magazínů. Patrně bychom nespočítali, kolikrát už to vypadalo, že je doslova za dveřmi. Naposledy si ze všech vystřelil samotný výrobce, když koncem dubna na sociální síti Twitter vystavil tajemný obrys s otázkou “Uhodnete, co to je?” Všichni samozřejmě tipovali novou generaci Mi Bandu. Xiaomi vyčkalo a chvíli si vychutnávalo vzniklou situaci. Až po několika hodinách odhalilo: “Odpověď: Je to náš krásný náramek Mi Band 2!”

Xiaomi Mi Band 3 bude oficiálně představen 31. května!

Už i Číňané musejí uznat, že opakovaný vtip není vtipem. Můžeme tedy definitivně konstatovat, že oficiální představení Xiaomi Mi Band 3 se opravdu blíží, ba co, je doslova za dveřmi! Již dřívější zvěsti naznačovaly, že ve čtvrtek 31. května bude v rámci prezentace v čínském Shenzenu představena vlajková loď Mi 8, MIUI 10 a nová verze fitness náramku. Nicméně zvěstí bylo v přinejmenším v posledním roce nepočítaně.

Tentokrát však dostaly reálný základ, neboť viceprezident firmy Wang Xiang publikoval na Twitteru informaci, že po boku Mi 8 a MIUI 10 bude představen také Xiaomi Mi Band 3. Tweet je doplněn obrázkem, na kterém maskot firmy z lavičky sleduje srpek Měsíce nad vodou, který odrazem od hladiny vytváří číslici 3.

Xiaomi Mi Band 3 bude oficiálně představen 31. května!
Xiaomi Mi Band 3 bude oficiálně představen 31. května!

Wang Xiang: „Mi Band 3 také přijde 31. května, spolu s #Mi8 a #MIUI10. Zůstaňte naladěni! #Xiaomi“

Mimochodem kdo sleduje náš blog pravidelně, ten už pravděpodobně podobu nového náramku viděl. V polovině dubna ho během představení herního telefonu Xiaomi Black Shark měl na zápěstí generální ředitel společnosti Lei Jun. Pochopitelně neunikl pozornosti technických redaktorů. V podstatě od té doby se spekuluje o tom, že třetí generace je doslova na spadnutí. Nejčastěji se mluvilo o uvedení do konce dubna, nicméně Xiaomi si ho nechalo na velkou prezentaci svých klíčových produktů. Nyní sám Lei Jun potvrdil, že na jeho ruce byl skutečně tento produkt, který po dobu asi dvou až tří měsíců osobně testoval.

Lei Jun s náramkem na zápěstí
Lei Jun s náramkem na zápěstí

S čím přijde třetí generace?

Když nyní víme, že Xiaomi Mi Band 3 bude oficiálně představen ve čtvrtek, pojďme se podívat, co by měl přinést. Podle většiny neoficiálních zdrojů bude Mi Band 3 vybaven dotekovým displejem s podporou gest, jako je dlouhé stisknutí a posouvání nahoru a dolů pro provádění různých akcí. Co zatím není jisté, zda půjde o barevný displej (spíše bychom tipovali, že nikoli). Podle fotografie by obrazovka mohla být ve srovnání s Mi Bandem 2 o něco zaoblenější, celkově je ovšem samotné tělo očividně větší.

Uniklé snímky obrazovky aplikace naznačují, že klepnutí na displej umožní uživateli procházet oznámení, zatímco další funkce budou dostupné tahem prstu. Kapacitní tlačítko pod displejem má sloužit k návratu na domovskou obrazovku. K dispozici má být i funkce odemykání a zamykání zařízení.

Do značné míry nám tyto informace připomínají chytrý náramek Xiaomi Amazfit COR, který jsme nedávno recenzovali. I s ohledem na tento model, který je zhruba dvakrát dražší než Mi Band 2, si dovolíme odhadovat, které funkce třetí generace nenabídne. Nepředpokládáme tak například přítomnost modulu GPS, který výrobce přeci jen zatím nechává pro vyšší řady svých produktů nositelné elektroniky. Stejně tak příliš nesázíme na barevnou obrazovku.

S čím bychom naopak počítali, je odolnosti proti vodě a prachu dle certifikace IP67, vyměnitelný pásek, Bluetooth 4.2, NFC, snímač tepové frekvence, počítadlo kroků a monitor spánku.

Že by přišel s eSIM?

Zatím jako poslední rozčeřil vody čínský mobilní operátor China Unicom, který publikoval plakát, jenž možná naznačuje ještě další skryté funkce. Na obrázku je zobrazeno několik různých vzájemně propojených ikon: auto, počítač, budova, kamion a nákupní taška. Obsahuje také text, který lze zhruba přeložit: “připojí vás ke světu”.

Bazar XM.cz
Co má společného China Unicom a Mi Band 3?
Co má společného China Unicom a Mi Band 3?

Nákupní taška může naznačovat, že díky integraci NFC bude možné s Mi Band 3 bezkontaktně platit. Co je ale podivné, je spojení China Unicom s novým chytrým náramkem. Logicky se objevuje otázka, zda součástí Mi Band 3 nebude eSIM – integrovaný čip, který je součástí desky a nabízí funkce SIM karty.

Tuto vymoženost mají chytré hodinky Apple Watch Series 3 a Huawei Watch 2 Pro. Bylo by ale velice překvapivé, kdyby s něčím takovým přišel jeden z nejlevnějších značkových náramků. Samozřejmě někdo musí být první, ale pokud by to byla pravda, velmi pravděpodobně by to znamenalo zvýšení ceny.

Těšíte se na Xiaomi Mi Band 3? Jakou novou funkci byste viděli nejraději?

Zdroje: twitter.com, gizmochina.com, gizmochina.com, china-review.com.ua, xiaomiadvices.com, gizmochina.com.

3 (ne)známé produkty Xiaomi: chytré boty, čistička vzduchu a maska

Máme tu pátek, a to znamená, že se společně podíváme na tři produkty, které možná (ne)znáte. Tentokrát to budou chytré Číst dál...

Redmi Note 5 a Redmi Note 5 Pro nelze vrátit na starší verzi Androidu

Majitelé telefonů Redmi Note 5 a Redmi Note 5 Pro čeká po aktualizaci na MIUI 10 nepříjemná komplikace. Xiaomi ve Číst dál...

Telefon Xiaomi Mi Mix Alpha: koncept s obrazovkou na hranách i zádech
Telefon Xiaomi Mi Mix Alpha: koncept s obrazovkou na hranách i zádech

Čínský výrobce Xiaomi dnes představil celou řadu zajímavých novinek. Telefonu Mi 9 Pro jsme se již věnovali v samostatném článku, Číst dál...

Servis XM.cz

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x