Xiaomi Mijia Smart Rice Cooker 3L: nová verze rýžovaru s NFC

Není velkým překvapením, že čínský výrobce nabízí ve svém portfoliu rýžovar. Xiaomi má celou řadu produktů, které průběžně vylepšuje a nejnovější verze Mijia Smart Rice Cooker 3L přichází s podporou bezdrátové technologie NFC.

Xiaomi Mijia Smart Rice Cooker 3L
Xiaomi Mijia Smart Rice Cooker 3L

Novinka byla představena počátkem tohoto týdne v Číně a plynule navazuje na předchozí generace chytrých elektrických rýžovarů. Začněme útrobami, ve kterých se skrývá nádoba s objemem tři litry, jejíž povrch je potažen novou generací nepřilnavého práškového povlaku Daikin PFA.

Nádoba s objemem tři litry
Nádoba s objemem tři litry

Xiaomi Mijia Smart Rice Cooker 3L

Jedním z důležitých atributů je rovnoměrný rozvod tepla, díky kterému bude veškerá rýže uvařená stejně. Nový systém ohřevu, označovaný jako IH, a funkce mikro tlaku, který je vytvářen speciálním kulovým ventilem, zajišťuje ideální podmínky pro přípravu voňavější, sladší a křehčí rýže bez rizika rozvaření.

Nový systém ohřevu, označovaný jako IH
Nový systém ohřevu, označovaný jako IH

Ve víku přístroje je integrován vylepšený kruhový displej, zobrazující informace o zvoleném programu a času vaření. K ovládání slouží čtyři tlačítka, případně lze přístroj nastavit a spustit z aplikace v mobilním telefonu, se kterou přístroj komunikuje přes Wi-Fi. Lze ho propojit se systémem chytré domácnosti a například ovládat přes chytrý reproduktor hlasovými příkazy.

Ve víku přístroje je integrován vylepšený kruhový displej
Ve víku přístroje je integrován vylepšený kruhový displej

Největší novinkou letošního modelu je NFC. To samozřejmě neslouží k bezkontaktním platbám, ale k přenosu nastavení přiložením chytrého telefonu. Stačí si v aplikaci zvolit kýžený program a přiložit mobil na NFC čip, čímž dojde k bezdrátovému přenesení vybraných parametrů.

Technologie NFC
Technologie NFC

Chytrý rýžovar

V minulosti uvedlo Xiaomi na trh řadu produktů pro vaření rýže, jako jsou například Mijia Smart Rice Cooker C1, Mijia Smart Rice Cooker, Mijia Smart IH Rice Cooker 3L, Mijia Smart IH Rice Cooker 4L, Mijia Smart Pressure IH Rice Cooker 1S atd. Jejich ceny se pohybují od 179 do 999 jüanů, tj. asi 600 až 3370 Kč.

Přenos přes NFC
Přenos přes NFC

Nový chytrý rýžovar Xiaomi Mijia Smart Rice Cooker 3L se začal prodávat v Číně dnes, tedy 21. července.  Jeho cena je 449 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 1510 Kč. Jistě se brzy objeví na AliExpressu a dalších podobných webech. Zda bude oficiálně dostupný i globálně není v tuto chvíli jisté.

Využíváte ve své kuchyni rýžovar?

Zdroje: xiaomist.com, xiaomiyoupin.com.

Xiaomi BEEBEST A308 Walkie Talkie: kompaktní a odolná vysílačka
Xiaomi BEEBEST A308 Walkie Talkie: kompaktní vysílačka do kapsy

Značka BEEBEST, spadající pod křídla čínského giganta Xiaomi, má ve svém portfoliu několik vysílaček. Nyní k nim přidává další model Číst dál...

Xiaomi Mi 11
Xiaomi MIJIA DC Inverter Floor Fan E: chytrý ventilátor na horké letní dny
Xiaomi MIJIA DC Inverter Floor Fan E: chytrý ventilátor na horké dny

V portfoliu čínského giganta najdeme hned několik ventilátorů, nicméně to není důvod, proč nepřidat další. Nový podlahový ventilátor Xiaomi MIJIA Číst dál...

Xiaomi Mi Portable Air Pump 1S: nová verze přenosného kompresoru
Xiaomi Mi Portable Air Pump 1S: nová verze přenosného kompresoru

Koncem loňského roku jsme na našem blogu recenzovali přenosný kompresor Xiaomi Mi Portable Electric Air Compressor. Nyní čínský výrobce přichází Číst dál...

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x