Xiaomi Poco F2 Pro recenze: legenda pokračuje

Když Xiaomi v roce 2018 přišlo se smartphonem Pocophone F1, způsobilo vcelku slušný poprask. Ještě aby ne, smartphone totiž dokázal nabídnout hardwarovou výbavu ne vzdálenou tehdejším TOP modelům a plastovou konstrukcí vykoupenou bezkonkurenční cenou. Trvalo to sice téměř dva roky, ale konečně můžeme otestovat nástupce tohoto takřka legendárního telefonu, jehož cesta na trh nebyla zrovna bezproblémová. Bude Xiaomi Poco F2 Pro důstojným nástupcem?

Obsah recenze Xiaomi Poco F2 Pro

Xiaomi Poco F2 Pro a obsah balení

Uvnitř černé krabičky s výrazným, žlutým označením modelu telefonu se ukrývá vcelku standardní obsah. Ten pochopitelně zahrnuje telefon samotný, napájecí adaptér, USB-C kabel, nástroj pro vytažení šuplíčku na SIM a základní manuály. Podobně jako u většiny současných Xiaomi smartphonů, I v tomto případě pak výrobce přibalil jako příjemný bonus čirý obal.

Xiaomi Poco F2 Pro se davu neztratí

Pokud existuje oblast, ve které se Xiaomi Poco F2 Pro se svým předchůdcem zásadně rozchází, je to rozhodně design a konstrukční zpracování. Jednoduchý, až by se chtělo říci fádní, vzhled byl nahrazen podstatně nápaditějším designem. Plastovou konstrukci nahradilo sklo a hliník. A jako více než příjemný bonus dostáváme displej bez výřezu či průstřelu pro přední selfie fotoaparát. Nutno dodat, že ani kvalita zpracování není na špatné úrovni a v této oblasti nemáme telefonu co vytknout. Zrovna tak nelze nic namítat ani vůči použitému krycímu sklu Corning Gorilla Glass 5, které se nalézá po obou stranách telefonu.

V případě šedé barevné varianty dostanete záda s mléčným sklem, které je nepochybně designově zajímavé. My máme k dispozici zelenou barevnou variantu, která má na zádech klasické lesklé sklo. Vrstva pod ním však vytváří alespoň dojem polo-matného povrchu. Zajímavým designovým prvkem je pak také kruhový modul fotoaparátu. Přestože fotoaparáty takto poskládalo již více výrobců, Xiaomi se to povedlo poměrně originálně a nám se jeho pojetí velmi líbí. Jen škoda výrazného vystoupnutí nad povrch zad.

Ukrytá selfie kamera

Přední stranu telefonu zabírá z více než 87% displej. Toho u Poco F2 Pro výrobce dosáhl nejen úzkými okraji okolo displeje, ale také absencí jakéhokoli výřezu či průstřelu pro umístění selfie kamery. Její umístění zde totiž řešena stejně jako u smartphonů Xiaomi Mi 9T / Pro a ke slovu se tak opět dostal elektromotorkem poháněný periskop. Jeho činnost doprovází nejen zvukové, ale i světelné efekty a to jak na displeji, tak prostřednictvím zabudovaných modrých LED. Ty své uplatnění naleznou také při upozorňování na zmeškané události či nabíjení a to skrze malý kruh na vrchní straně periskopu.

Okraje okolo displeje mohou být tenké sebevíc, ruku v ruce s úhlopříčkou 6,67″ ale budou vždy kráčet i větší rozměry telefonu jako celku. Ty v případě Xiaomi Poco F2 Pro činí 163,3 x 75,4 x 8,9 mm. Vyšší – ale opět vcelku pochopitelně – je i hmotnost 219 gramů. Záda přístroje mají příjemně zakulacené okraje a Xiaomi Poco F2 Pro tak do rukou padne poměrně dobře. Pochválit musíme také vhodně umístěná tlačítka pro regulaci hlasitosti a napájení. Druhé zmíněné pak má červené zvýraznění, což funguje jako pěkný designový detail.

Poco F3

AMOLED displej většinu uživatelů nezklame

Velmi blízko tomu, co v současnosti nalezneme u TOP modelů má i použitý displej. V podstatě jediná kategorie, ve které jim displej Xiaomi Poco F2 Pro nestačí je obnovovací frekvence. Majitelé Poco F2 Pro se tak budou muset spokojit se standardními 60 Hz, zatímco mnohé telefony v současnosti nabídnou 90 či dokonce 120 Hz. Vyšší obnovovací frekvence displeje pak ocení nejen vášniví hráči. Telefony s 90/120 Hz displeji totiž (při správné optimalizaci) působí o řád plynulejším dojmem.

displej

Neřešme však už co telefon, respektive jeho displej, nemá a pojďme se podívat co uživateli naopak nabídne. Úhlopříčka 6,67″ v kombinaci s FullHD+ rozlišením znamená jemnost obrazu 395 pixelů na palec. To sice v kontrastu se současnou konkurencí není zrovna rekordní hodnota, rozhodně se jí však nemusíte obávat. Jemnost obrazu je zcela dostatečná a displej tak alespoň nespotřebovává zbytečně moc energie. Velkou pochvalu si pak displej zaslouží za vysoký maximální jas a s tím spjatou vynikající čitelností na slunci. Stejně jako většina AMOLED panelů, také ten v Poco F2 Pro nabídne živé barvy a skvělý kontrast. Uživatel si pak může barevné schéma upravit dle vlastních preferencí či nechat nastavení barev na automatickém přizpůsobení.

Čtečka otisků prstů Poco F2 Pro potěší rychlostí i přesností

U telefonů spadajících do střední třídy a výš začíná čtečka otisků prstů integrovaná v displeji pomalu představovat standard, nicméně jejich kvalita je stále ještě relativně hodně proměnlivá. S potěšením však můžeme konstatovat, že v případě Xiaomi Poco F2 Pro máme tu čest s kvalitní optickou čtečkou otisků. Od přiložení správného prstu po odemknutí telefonu to zabere jen vteřinu a zrovna tak přesnost rozpoznávání je na velmi dobré úrovni. Dokonce ani přímé sluneční záření, které optickým čtečkám často vadí, zde nepředstavuje takový problém. Pochvalu si pak zaslouží nejen čtečka samotná, ale i její umístění. Je v optimální pozici aby na ni po uchopení telefonu do pravé ruky instinktivně spočinul palec.

otisk prstu

Uvnitř Xiaomi Poco F2 Pro nalezneme jen to nejlepší

Dostáváme se k tomu, co je hlavním tahákem smartphonu Xiaomi Poco F2 Pro – hardwarová výbava a výkon. Ten zde zajišťuje špičkový chipset Qualcomm Snapdragon 865 vyráběný vylepšeným, 7nm+ procesem. Procesor disponuje celkem osmi jádry pracujícími na taktu až 2,84 GHz. Trochu konkrétněji zde máme tu čest se čtveřicí výkonných jader Cortex-A77 z nichž jedno dosahuje zmíněné maximální frekvence a tři běží na taktu 2,42 GHz. Úsporu energie pak mají na starost čtyři jádra Cortex-A55. O grafický výkon se v případě Snapdragonu 865 stará čip Adreno 650.

Xiaomi Poco F2 Pro záda

Xiaomi Mi 11

Takto výkonná sestava si pochopitelně zaslouží také adekvátní společnost. Tou jí bezesporu je rychlé UFS 3.1 úložiště s kapacitou 128 či 256 GB. V případě operační paměti je situace malinko složitější. Pokud si pořídíte variantu s 6 GB RAM, dostanete LPDDR4x paměti. V případě, že si připlatíte za 8GB operační paměť (a 256GB úložiště), získáte nejnovější LPDDR5 paměti, které nabídnou přibližně o třetinu vyšší přenosovou rychlost. 8 GB RAM se tak v tomto případě z našeho pohledu vyplatí spíše kvůli vyššímu výkonu, než samotné kapacitě. Reálný dopad na výkon bez přímého porovnání bohužel nezjistíme. Vzhledem k tomu, že máme k dispozici 6/128GB verzi však můžeme s klidným svědomím prohlásit, že výkon vám rozhodně chybět nebude.

Xiaomi Poco F2 Pro – testy výkonu

O reálném výkonu „slabší“ varianty Xiaomi Poco F2 Pro si ostatně můžete udělat dobrý obrázek z benchmarků. Výkon telefonu jsme pak pochopitelně otestovali i ve hrách. Zde se nám dostalo ujištění toho, co jsme svým způsobem věděli ještě než se nám Poco F2 Pro dostalo do rukou – a sice že žádná současná hra nebude pro takto výkonný hardware překážkou. Zkoušeli jsme PUBG: Mobile i Call of Duty: Mobile (pochopitelně na nejvyšší detaily) a v obou případech si telefon poradil levou zadní. Zmínku si zaslouží také inovovaný systém chlazení kapalinou. Ten je nově tvořen dvěma vrstvami – jednou z přední a druhou ze zadní strany. Xiaomi tvrdí, že díky tomu dokáže snížit teplotu telefonu až o 14°C. Zda je toto sebevědomé tvrzení přesné moc posoudit nedokážeme, nicméně musíme uznat, že při hraní i testování výkonu se telefon zahříval jen minimálně.

Xiaomi Poco F2 Pro call of duty

AnTuTu Benchmark

Tradičně testujeme telefony v AnTuTu Benchmarku, který porovnává jejich výkony v oblasti procesoru, grafiky, paměti a uživatelské zkušenosti. Výsledkem je skóre, které slouží ke komplexnímu porovnání dvou a více zařízení.

 • Xiaomi Mi 10 Pro – 578 760 bodů
 • Xiaomi Poco F2 Pro – 565 473 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 369 007 bodů
 • Xiaomi Mi 9T Pro – 364 613 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 291 601 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 287 239 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 284 509 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 281 687 bodů
 • Redmi Note 9 Pro – 277 003 bodů
 • Redmi Note 9S – 273 766 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 Lite – 265 341 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 264 539 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 256 276 bodů
 • Poco F1 – 253 804 bodů
 • Xiaomi Mi 9T (Redmi K20) – 212 218 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 199 145 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 178 763 bodů
 • Redmi Note 7 – 142 842 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 139 876 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 116 233 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 115 687 bodů
 • Redmi 8 – 93 721 bodů
 • Xiaomi Mi Play – 87 930 bodů

3D Mark

Pokud hledáte benchmark, který co nejlépe prověří herní výkon (nejen) smartphonu, jen těžko najdete vhodnější nástroj než 3DMark. Stejně jako hra, také tento benchmark zatěžuje především grafické jádro použitého chipsetu.

Sling Shot Extreme OpenGL ES

Sling Shot Extreme Vulkan

Poco F3

Geekbench 5

Benchmark Geekbench 5 vyhodnocuje především výpočetní výkon a poměrně dobře odráží, jak se zařízení chová v běžných operacích, jako je surfování po webu či práce s dokumenty. Počítá zvlášť výsledky při zpracování jedním procesorovým jádrem a s více jádry.

Výsledky testů s jedním jádrem

Výsledky testů s více jádry

AI benchmark

V portfoliu benchmarků máme také AI Benchmark, zaměřující se na měření výkonu v oblasti umělé inteligence. Tento obor zaznamenává na telefonech velký rozmach a například na zařízeních Xiaomi hraje významnou roli při automatickém nastavení fotoaparátu během pořizování snímku a následném zpracování.

 • Xiaomi Mi 10 Pro – 32 754 bodů
 • Xiaomi Poco F2 Pro – 29 965 bodů
 • Xiaomi Mi 9T Pro – 26 820 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 23 276 bodů
 • Redmi Note 9 Pro – 19 733 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 Lite – 15 945 bodů
 • Redmi Note 9S – 15 528 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 14 499 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 13 777 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 12 961 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 8 122 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 7067 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 4066 bodů
 • Redmi Note 7 – 3408 bodů
 • Redmi 8 – 2497 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 1157 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 1113 bodů
 • Poco F1 – 862 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 783 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 661 bodů

MIUI 11 12 v hlavní roli

Jak si někteří z vás jistě všimli na fotografiích telefonu, ten nám na test dorazil s předinstalovaným MIUI 11, které zde běželo prakticky po celou dobu testování. Nicméně, chvíli před vydáním této recenze nám dorazila aktualizace na MIUI 12 a tak by byla škoda se zde zabývat starší verzí této nadstavby, byť naše zkušenosti v tomto případě vycházejí pouze z krátkého testování. Pro detailnější prozkoumání nové verze MIUI vám tak můžeme alespoň doporučit náš miniseriál představující novinky v MIUI 12 na screenshotech i videu.

 

Stejně jako v případě prvního Pocophonu, také zde se nalézá lehce upravená verze MIUI pro zařízení Poco. Úpravy jsou však vážně pouze drobné. Víceméně se jedná o trochu pozměněný launcher, který si navíc můžete stáhnout z Google Play. Xiaomi Poco F2 Pro jsme měli možnost testovat s MIUI 11 přes 2 týdny, zatímco s MIUI 12 jsme strávili jen chvíli. I tak ale musíme konstatovat, že starší verze byla mnohem lépe optimalizovaná. Za celou dobu se nám nestalo, že by systém jakkoli zpomalil či došlo k pádu nějaké aplikace. Bohužel, po aktualizaci na MIUI 12 jsme už tolik spokojení s optimalizací nebyli. V některých aplikacích jako je Google Chrome či Gmail jsme se po aktualizaci setkali s trhavými posouváním obrazovky. Nestává se to vždy a většinou stačí aplikaci zavřít a znovu otevřít a je vše v pořádku. Nicméně je to poměrně obtěžující. S podobným chováním jsme se pak v menší míře setkali například i v menu nastavení. Věříme však že tyto a další drobné chyby z prvního vydání MIUI 12 Xiaomi v následujících verzích odstraní.

Přepracovaná notifikační oblast a přepínače

Výraznou designovou změnou si prošla notifikační oblast a rychlé přepínače. Nově (nebo spíš staro-nově) jsou tyto dvě oblasti rozděleny. Tažením z pravého horního rohu vyvoláte nabídku přepínačů, zatímco tažením směrem dolů kdekoli jinde na domovské obrazovce se dostanete do notifikační oblasti. My jsme z této změny, mírně řečeno, v rozpacích. Pro vyvolání přepínačů totiž už musíte poměrně hodně natáhnout prst, nebo telefon přechytnout. Do toho se ani vždy spolehlivě nepovede vyvolat notifikace. Navíc mezi těmito nabídkami nelze přepínat. Pokud se tedy omylem dostanete do notifikací namísto k přepínačům, musíte oblast zavřít a znovu se pokusit vyvolat nabídku přepínačů. Celková uživatelská zkušenost tak není zrovna optimální.

Xiaomi Mi Band 5

Konektivita bez kompromisů

Použití high-endového chipsetu Qualcomm Snapdragon 865 s sebou nese i jiné benefity, než vysoký výkon. Díky němu totiž Xiaomi Poco F2 Pro disponuje také 5G konektivitou. Tu sice aktuálně na našem území nemáte prakticky jak využít, její rozšíření by však nemělo trvat příliš dlouho – tedy to alespoň zatím slibují naši operátoři. Podporu 5G i tak oceníte především pokud kupujete telefon na delší dobu. Co se týče příjmu 4G, respektive mobilních sítí obecně, jsme z Poco F2 Pro trochu zklamaní. V místech, kde s jinými telefony běžně chytáme slabší 4G signál nás totiž Xiaomi Poco F2 Pro nekompromisně odkázalo na EDGE. Krom míst se slabším pokrytím sítěmi čtvrté generace jsme však s mobilním připojením neměli žádný problém.

Poco F2 Pro

Zbylá konektivita pak zahrnuje nejnovější standard Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 a samozřejmě také NFC pro placení pomocí smartphonu. O kabelové připojení se stará USB-C konektor, bohužel spjatý s USB 2.0 řadičem, což příliš nepotěší ty, kteří stále kopírují data z PC do telefonu prostřednictvím kabelu. Pro určování přesné polohy je k dispozici celá plejáda služeb zahrnující GPS, Galileo, GLONASS a Beidou. První fix polohy pak sice telefonu zpravidla trval maličko déle, jinak ale při navigaci v autě fungoval zcela spolehlivě.

Solidní výdrž a rychlé nabíjení

Výkonný hardware potřebuje i pořádnou baterii. Ta uvnitř Poco F2 Pro disponuje kapacitou 4 700 mAh a telefonu zaručuje velmi sympatickou výdrž na jedno nabití. Během testování jsme dosáhli na průměrnou dobu použití telefonu  téměř 7 hodin. Během této doby jsme telefon používali nejen na volání, ale pochopitelně také ke komunikaci prostřednictvím mailu, několika instant mesengerů, prohlížení internetu, streamování hudby a pár minut se našlo i na hry. Sečteno a podtrženo, Xiaomi Poco F2 Pro nabídne velmi dobrou výdrž na jedno nabití. I přesto se však pro většinu uživatelů bude jednat o jednodenní smartphone, nicméně během toho jednoho dne se bude muset omezovat jen málokdo. Nabíjení je zde řešeno výhradně po kabelu a telefon podporuje rychlonabíjení pomocí USB PD 3.0 a Qualcomm Quick Charge 4+. Nabití baterie z 15 na 100 % pak přibalenému 30W adaptéru zabere pouze necelých 50 minut.

Zvukový projev Xiaomi Poco F2 Pro

Telefon disponuje jediným hlasitým reproduktorem, který si své místo našel na spodní hraně přístroje. Ten dokáže hrát poměrně nahlas a ani kvalitou na tom není zle. Zastoupeny jsou všechny složky včetně hlubších tónů, nicméně při vyšších hlasitostech je již slyšet „plechové“ zkreslení pro malé repoduktory typické. Škoda, že výrobce telefon neosadil hlasitými stereoreproduktory. Díky přítomnosti 3,5mm jack konektoru telefon udělá radost příznivcům drátových sluchátek. Pokud však dáváte přednost poslechu „bez drátů“, potěší vás Xiaomi Poco F2 Pro nejen již zmíněným Bluetooth 5.1, ale také podporou kodeků AptX HD a AptX Adaptive.

pouzdro na Xiaomi Poco F2 Pro

Fotoaparát Xiaomi Poco F2 Pro

Xiaomi Mi Band 6

Sestava fotoaparátů nového Xiaomi Poco F2 Pro vypadá na první pohled velmi podobně, jako ta použitá v telefonu Mi Note 10 Lite jehož recenzi jsme vám přinesli nedávno. A částečně je tomu skutečně tak, jelikož primární fotoaparát je zde totožný. Zbylá výbava pak u obou telefonů zahrnuje superširokoúhlý a makro fotoaparát doprovázený senzorem pro lepší zachycení hloubky ostrosti. Opět si tedy musíme zalamentovat nad nepřítomností dedikovaného fotoaparátu s optickým přiblížením. Dvojnásobný zoom je tak zde řešen pouze softwarově, výřezem z 64MPx fotky.

Poco F2 Pro fotoaplikace

Hardware fotoaparátu

 • 64 MPx primární snímač, Sony IMX686, f/1,89, PDAF
 • 13 MPx superširokoúhlý snímač, f/2.4
 • 5 MPx makro kamerka, f/2.2
 • 2 MPx senzor pro práci s hloubkou ostrosti

Aplikace Fotoaparát

Mezi aplikace, které se v MIUI 12 dočkaly nové verze nechybí ani ta od fotoaparátu. Aplikované změny se nesou v duchu zpřehlednění. Nově již nemáme všechny fotografické režimy poskládány nad spouští fotoaparátu a nemusíme tak při jejich přepínání zuřivě swipovat do stran. Do rychlého přístupu navíc může uživatel přidávat jím nejčastěji používané fotorežimy a také může měnit jejich pořadí.

Jak fotí Xiaomi Poco F2 Pro?

Vzhledem k tomu, že jsme nedávno testovali Mi Note 10 Lite s identickým 64MPx primárním fotoaparátem, měli jsme vcelku slušnou představu, co od primárního snímače očekávat. Nicméně i tak jsme byli příjemně překvapeni. Na výsledných fotografiích se totiž projevil lepší postprocessing. Fotografie za dne nabídnou velké množství detailů, nízký šum a vcelku věrné barevné podání. Ano i zde AI fotografie „přibarvuje“ nicméně není to nijak přehnané a výsledné snímky jsou pak více běžnému oku lahodící. Nočním snímkům ve výchozím nastavení chybí ostrost a naopak je zde poměrně výrazný šum. To lze řešit aktivací nočního režimu, který si s těmito nešvary vcelku dobře poradí.

V případě ultraširokého fotoaparátu je na snímcích znát nižší dynamický rozsah a pochopitelně zde nenalezneme ani tolik detailů. Na druhou stranu jsou fotografie dostatečně ostré, bez výraznějšího šumu a s věrným barevným podáním.  Pochválit musíme i dobře fungující korekci efektu rybího oka. Výrazného zlepšení se pak dočkala makro kamerka. Ta již nenabízí titěrné rozlišení 2 MPx, nýbrž podstatně použitelnějších 5 MPx. Krom toho však nabídne automatické ostření, což značně ulehčuje pořizování makro fotografií. Ty lze snímat ve vzdálenosti 3 – 7 cm od objektu. Na výsledných fotografiích pak lze zachytit detaily pouhým okem těžko viditelné. Pochválit musíme i solidní barevnou reprodukci a akceptovatelnou míru šumu.

Ukázkové snímky a video

Makro snímky

Video


Závěr recenze Xiaomi Poco F2 Pro

Xiaomi Poco F2 Pro je důstojným pokračovatelem původního Pocophonu. Byť se telefon trochu odklonil od filozofie, kterou vyznával Pocophone F1, stále představuje velmi dobře vybavený smartphone, který za rozumnou částku nabízí především bezkonkurenční výkon. Uživatele však nebude omezovat ani nadstandardní výdrž baterie či velmi schopný fotoaparát. Škoda jen, že se nedostalo i na portrétní fotoaparát s optickým přiblížením. Alespoň částečně to však kompenzuje jedna z nejlepších, nebo možná vůbec nejlepší makro kamera jakou současné smartphony nabízí. Díky skvělému výkonu a nadstandardní výdrži baterie by Xiaomi Poco F2 Pro mohlo představovat ideální smartphone pro hráče. Těm náročnějším pařanům však bude chybět vyšší obnovovací frekvence displeje. Vzhledem k větší úhlopříčce a celkovým rozměrům smartphonu pak Xiaomi Poco F2 Pro není tím pravým pro uživatele prahnoucí po kompaktním zařízení. Škoda také ne zrovna bezproblémového přechodu na MIUI 12. Věříme však, že výrobce problémy brzy opraví.

Cena a dostupnost

Telefon Xiaomi Poco F2 Pro je k dispozici ve čtyřech barevných variantách a to tyrkysové, fialové, bílé a šedé. Na výběr je pak ze dvou paměťových variant, lišících se od sebe jak velikostí operační paměti, tak interního úložiště – 6/128GB  a 8/256GB.

Poco F2 Pro představen: zabiják vlajkových lodí podruhé útočí
Poco F2 Pro představen! Bude to (zase) prodejní trhák? Patrně ano!

V úterý 12. května ve dvě hodiny odpoledne začala prezentace další novinky v segmentu mobilních telefonů. Necelé dva roky po Číst dál...

Pocophone za týden představí nový telefon Poco X2. S čím přijde?
Pocophone za týden představí nový telefon Poco X2. S čím přijde?

Od představení prvního a dosud jediného telefony značky Pocophone - Poco F1 - uplynul již rok a pět měsíců. Značka Číst dál...

Xiaomi Poco F2 Pro dostává MIUI 12 už i u nás, na jaké další telefony je update dostupný?

Xiaomi letos v dubnu představilo novou verzi své nadstavby MIUI s pořadovým číslem 12 a jako obvykle rozjelo aktualizace celé Číst dál...

Xiaomi Poco F2 Pro

13 490 Kč
8.7

Výkon

9.5/10

Displej

8.5/10

Výdrž baterie

9.0/10

Fotoaparát

8.0/10

Cena

8.5/10

Klady

 • výkon
 • výdrž baterie
 • cena
 • design
 • fotoaparát

Zápory

 • nemá 90+ Hz displej
 • chybí optický zoom
 • větší rozměry
 • (ne)odladěnost MIUI 12
Poco X3 Pro
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
14 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
JiHo
JiHo
1 rok před

Dobrý den, zajímalo by mne, jak dopadlo vaše testování dvoufrekvenční GNSS. Mám Poco F2 8/256GB asi týden a zatím spokojenost, po zapnutí „Vynutit úplné měření GNSS“ (v menu pro vývojáře) je pozice zaměřená vcelku slušně (reprodukovatelnost něco přes metr), ovšem víc ujíždí za klasických „nepříznivých“ podmínek – pod stromy, úzké hlubší údolí a pod. Při jízdě na horském kole mi trochu vadí, že je poloha aktualizována max. po 1 sec., respektive nenašel jsem způsob, jak frekvenci snímání pozice zrychlit. Ale i tak je GNSS zatím nejpřesnější, co jsem měl v ruce. Děkuji.

Karel Kilián
Admin
1 rok před

@JiHo
Dobrý den,

mám dvoufrekvenční GPS a mé zkušenosti jsou vcelku podobné, akorát jsem nedělal to vývojářské nastavení. Zaměření pozice je o něco málo rychlejší a o něco málo přesnější. Stromy či výškové budovy v okolí jsou však nadále problém.
Tu frekvenci snímání asi nelze změnit. Tedy alespoň o ničem takovém nevím.

Přeji hezký den.
Karel Kilián

JiHo
JiHo
1 rok před

K Poco F2 mám dva dotazy.
1. Jak je to s AAC u bluetooth sluchátek a autorádia. Poco F2 mi vždy ohlásí problémy s kompatibilitou a použije SBC, navzdory tomu, že zařízení AAC podporuje a Redmi Note 8 Pro problémy s kompatibilitou u AAC nemá. Poco F2 mělo s AAC problém jak u MIUI 11, tak po aktualizaci na MIUI 12.
2. Po aktualizaci ma MIUI 12 mi přestal fungovat KDE Connect (komunikace s Linux notebookem přes WiFi), který na MIUI 11 funkoval. Prostě se obě zařízení přestanou „vidět“. Na Redmi Note 8 Pro funguje.
Existuje nějaké řešení obou problémů? Děkuji předem.
(Možná by bylo dobré v poradně zřídit kategorii mobilu Poco a dotazy přesunout do poradny.)

Karel Kilián
Admin
1 rok před

@JiHo
Dobrý den,

ohledně (ne)podpory AAC jsem nic nedohledal ani na zahraničních fórech. Oficiálně Poco F2 Pro podporu AAC má.
S tím KDE Connectem řešili problémy už u MIUI verze 11 – viz například zde: https://forum.kde.org/viewtopic.php?f=18&t=165554.
Pokud je to chyba na straně Xiaomi, doporučil bych poslat zpětnou vazbu přímo do Xiaomi – možná se tam na problém podívají a vyřeší ho.
Mělo by to fungovat takto:
1. Otevřete Nastavení.
2. Sjeďte úplně dolů a tam je položka Služby a zpětná vazba – klepněte na ni.
3. Pomocí přepínače označte věc jako Problém.
4. Popište (asi nejlépe anglicky), v čem je problém.
5. V sekci Vyberte položky zvolte štítky, které definují podstatu problému.
6. Zadejte své telefonní číslo nebo (raději) e-mail.
7. Klepněte na tlačítko Odeslat.

Přeji hezký den.
Karel Kilián

JiHo
JiHo
1 rok před

Děkuji za odpověď. Ještě by mne zajímalo, jestli se dá přímo v MIUI (12) kalibrovat barometr. Jedná se mi jednak o aktuální tlak, druhak o zpřesnění nadmořské výšky v Locusu. Děkuji předem a přeji pěkný den. Jiří

Karel Kilián
Odpovědět  JiHo
1 rok před

@JiHo
Dobrý den,

pokud je mi známo, a co říkají technické specifikace, Poco F2 Pro není vybaven barometrem. Výšku určuje z GPS.

Přeji hezký den.
Karel Kilián

JiHo
JiHo
1 rok před

Díval jsem se na specifikace do několika zdrojů a ty barometr uváděly. Také jsem aktivoval CIT (4x tap na „Všechny specifikace/Verze jádra“) a tam položka „Pressure sensor“ je a po spuštění testu se jeví jako funkční.
Pěkný den
Jiří

Karel Kilián
Admin
1 rok před

@JiHo
Dobrý den,

no, specifikace výrobce o ničem takovém nemluví – https://www.mi.com/de/poco-f2-pro/specs

Přeji hezký den.
Karel Kilián

JiHo
JiHo
1 rok před

Dobrý den, tak jsem si přítomnost barometru pro jistotu ověřil ještě pomocí Physics Toolbox Suite. Na Redmi Note 8 Pro Toolbox jasně hlásí, že „Barometr nebyl nalezen. Toto zařízení nemá barometr“. Na Poco F2 barometr najde a měří tlak vzduchu. Také nainstalovaná app Barometr v pořádku měří atmosférický tlak. Takže považuji přítomnost a funkčnost barometru za nepochybně ověřenou, alespoň u mého exempláře Poco F2.
Ještě doplním, že KDE Connect mám již funkční, jen problém s BT AAC pořád trvá a nejspíš nezbude, než jej nahlásit.

Karel Kilián
Odpovědět  JiHo
1 rok před

@JiHo
Dobrý den,

tak v tom případě děkuji za novou informaci, o které jsem neměl ani tušení. Upřímně nechápu, proč Xiaomi/Poco tuto informaci nějak neprezentuje.
Já vycházel ze stránky https://www.mi.com/de/poco-f2-pro/ , kde uvedený není.

Přeji hezký den.
Karel Kilián

JiHo
JiHo
1 rok před

Ještě doplním odkaz na specifikace Poco F2 Pro na webu poco.net: https://www.poco.net/global/poco-f2-pro/specs/
Nevím, jestli toto je „oficiální“ web, ale barometr zde uvedený je.

JiHo
JiHo
9 měsíců před

Poco F2 Pro: 7.12.2020 přišla aktualizace MIUI-V12.2.1.0RJKEUXM Systém „Stabilní verze MIUI založená na Android 11. Aktualizace Bezpečnostní záplaty Android na verzi říjen 2020. Zvýšení zabezpečení systému.“
Mobil skutečně hlásí Verze systému Android 11 RKQ1.200826.002

Karel Kilián
Odpovědět  JiHo
9 měsíců před

Dobrý den,

to jste dostal hodně rychle! Tato aktualizace vyšla právě dnes, takže o ní budeme psát příští pondělí.

Přeji hezký den.
Karel Kilián

14
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x