Čekají nás novinky Xiaomi Redmi Note 6 a Redmi 6 Plus?

V jednom z online obchodů se objevily údajné obrazovky z telefonů Xiaomi Redmi Note 6 a Redmi 6 Plus. Znamená to, že se v dohledné době dočkáme nějakých novinek?

Xiaomi v současnosti připravuje několik nových telefonů. Patrně nejvíc „na spadnutí“ je Xiaomi Mi Mix 3, který naposledy odhalil na videu své tenké rámečky. Šumět to začíná také kolem Xiaomi Redmi Note 6, ačkoli předchozí generace Redmi Note 5 byla představena teprve v únoru tohoto roku. Jenže se jedná o jeden z nejprodávanějších telefonů společnosti, takže je na čase nabídnout zákazníkům novější verzi s lepšími parametry.

Co víme o Xiaomi Redmi Note 6?

Předpokládalo se, že toto zařízení bude představeno na konci roku a připojí se k již uvedeným modelům Redmi 6A, Redmi 6 a Redmi 6 Pro. Aktuální zákulisní informace však naznačují, že by se tak mohlo stát podstatně dřív.

V nabídce internetového obchodu AliExpress se totiž objevila obrazovka ke Xiaomi Redmi Note 6, která naznačila základní parametry očekávané novinky. Očekávat můžeme dnes obvyklý výřez obrazovky, ve kterém budou umístěny senzory okolního světla a přiblížení, reproduktor pro hovory a přední fotoaparát.

Obrazovka pro Xiaomi Redmi Note 6 na AliExpressu
Obrazovka pro Xiaomi Redmi Note 6 na AliExpressu

V popisu nabízeného produktu je uvedeno, že obrazovka má úhlopříčku 6,18″ a rozlišení 1080 x 2246 obrazových bodů. To by znamenalo poměr stran 18,7:9 a jemnost 403 ppi. Jedná se o LCD panel, což v případě modelové řady Redmi rozhodně není překvapením. Přeci jen se bude jednat o zařízení nejnižší cenové kategorie.

Obrazovka pro Xiaomi Redmi Note 6
Obrazovka pro Xiaomi Redmi Note 6

Další parametry jsou zatím neznámé – kolují zvěsti o použití procesoru Qualcomm Snapdragon 636 a podpoře rychlého nabíjení.

Nečekaný Xiaomi Redmi Note 6 Plus?

Poměrně nečekaně se na AliExpressu objevila také obrazovka pro telefon Xiaomi Redmi Note 6 Plus, o kterém se dosud ani nespekulovalo. To by znamenalo, že čínský výrobce chystá uvedení dvou variant své populární modelové řady, sázející především na velký displej.

Obrazovka pro Xiaomi Redmi Note 6 Plus na AliExpressu
Obrazovka pro Xiaomi Redmi Note 6 Plus na AliExpressu

Pokud ale očekáváte, že varianta Plus bude mít ještě větší obrazovku než základní verze, možná budete překvapeni. Dle nabídky v e-shopu má mít tato verze displej s úhlopříčkou 5,99 palců a rozlišením 2160 x 1080 obrazových bodů. Tomu odpovídá poměr stran 18:9 a jemnost 409 ppi.

Obrazovka pro Xiaomi Redmi Note 6 Plus
Obrazovka pro Xiaomi Redmi Note 6 Plus

Na obrázku poskytnutém prodávajícím, který ukazuje tuto obrazovku, můžete vidět, že výřez je mnohem větší než v případě Redmi Note 6. Kromě toho má celkem pět otvorů, takže je otázkou, zda se například nemáme těšit na infračervený snímač tváře, nebo duální přední foťák a přední LED blesk.

Těšíte se na novinky Xiaomi Redmi Note 6 a Redmi 6 Plus?

Zdroje: xiaomitoday.com, gizchina.com.

1 komentář: „Čekají nás novinky Xiaomi Redmi Note 6 a Redmi 6 Plus?

  • 16. 9. 2018 (18:34)
    Permalink

    Nojo, když řada 5 nemá RGB notifikační LED a Note dokonce jen bílou skoro neviditelnou , nemá NCF tak je potřeba to dohnat. Tak snad konečn2 vyměnit svojí již pomal odcházející RN3SE a nebudu muset řešit výměnu USB.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.