Xiaomi vydává opravenou aktualizaci na Android 11 pro Xiaomi Mi A3

31. prosince vypustil čínský výrobce nečekaný update na Android 11 pro telefony Xiaomi Mi A3. Bohužel v některých případech telefony po skončení aktualizačního procesu už znovu nenastartovaly – jejich obrazovka zčernaly a zařízení nijak nereagovala na požadavky svého majitele.

Xiaomi vydává opravenou aktualizaci na Android 11 pro Xiaomi Mi A3
Xiaomi vydává opravenou aktualizaci na Android 11 pro Xiaomi Mi A3

Těm, kterým se z telefonu po instalaci aktualizaci stalo nefunkční těžítko, doporučujeme řešit celou věc reklamací u prodejce. Xiaomi Mi A3 se prodává od léta roku 2019 a na všechny mobily, prodané na našem území, by měla platit dvouletá záruka.

Android 11 pro Xiaomi Mi A3 podruhé

Xiaomi poměrně záhy poté, co první uživatelé začali hlásit nefunkční telefony, inkriminovanou aktualizaci zastavilo. Přesto se stačila dostat na nezanedbatelný počet zařízení, která nyní bude nutné odnést do servisu. Výrobce uznal chybu a přislíbil její vyřešení.

Xiaomi Mi A3
Xiaomi Mi A3

To nakonec – alespoň dle dostupných zpráv – trvalo kratší dobu, než jsme původně očekávali. Už 5. ledna hlásil server MySmartPrice, že Xiaomi vydává opravenou aktualizaci. Dle dostupných zpráv je určena pro telefony v globální verzi a nese číslo 12.0.3.0.RFQMIXM.

Uživatelé, kteří si tento update nainstalovali, hlásí, že vše proběhlo bez problémů a jejich telefony normálně fungují. Mohou si tak užívat nejen nejnovější verzi operačního systému Android, včetně prosincových bezpečnostních záplat. Update vyzkoušelo i několik zahraničních technických redaktorů – všichni potvrdili jeho bezproblémovost.

Oprava bez bližšího vysvětlení

Xiaomi nijak neupřesnilo, co bylo důvodem, kvůli kterému některé telefony po provedení aktualizace nenastartovaly. V zemích, kde má firma síť oficiálních servisních středisek, alespoň přislíbila bezplatnou opravu dotčených mobilů.

Xiaomi Mi A3
Xiaomi Mi A3

Nový aktualizační balíček je, stejně jako ten předchozí, velký 1,4 GB a je šířen formou OTA („Over the Air“ neboli vzduchem). Android 11 přináší například vylepšený režim nerušit, nové bubliny konverzací či historii notifikací.

V tuto chvíli (poledne 6. ledna 2021) nejsou s aktualizací hlášeny žádné potíže. Pokud se tedy objeví na vašem telefonu, patrně se nemáte čeho obávat. Budeme však velice rádi, když se o svou vlastní zkušenost podělíte v komentářích pod tímto článkem.

Dostali jste na Xiaomi Mi A3 aktualizaci?

Zdroje: mysmartprice.com, gizmochina.com.

Aktualizace Xiaomi Mi A3 na Android 11 udělala z telefonů těžítka
Aktualizace Xiaomi Mi A3 na Android 11 udělala z telefonů těžítka

Ve čtvrtek 31. prosince vyšla aktualizace na Android 11 pro telefony Xiaomi Mi A3. Můžeme se domnívat, že se mělo Číst dál...

Xiaomi znovu spouští aktualizaci na Android 10 pro Mi A3
Xiaomi znovu spouští aktualizaci na Android 10 pro Mi A3

Příběh aktualizace na Android 10 pro Mi A3 je už nepěkně dlouhý a kostrbatý. Telefon, který měl dostat novou verzi Číst dál...

Xiaomi vydává Android 10 pro Mi A3, Mi A2 Lite a Redmi Note 8 Pro
Xiaomi vydává Android 10 pro Mi A3, Mi A2 Lite a Redmi Note 8 Pro

Android 10 pro Xiaomi Mi A3 je jedním z nejžhavějších témat posledních týdnů. Podle původních zpráv měl tento model dostat Číst dál...

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Bucelinys
Bucelinys
10 dní před

Chtěl bych se zeptat jenom jestli taky dostanou tu aktualizaci mam model
Xiaomi Redmi NOTE 9/PRO DIKY

FraVa
FraVa
8 dní před

Bohužel patřím do skupiny, které telefon Xiaomi Mi A3 zamrzl. Telefon budu samozřejmě reklamovat.
Co se udělá s mým telefonem při reklamaci? Zůstanou mi tam data?
Děkuji za odpověď

Last edited 8 dní před by FraVa
Šárka
Šárka
6 dní před

Dobrý den, akorát si čtu všechny dostupné informace, protože se mi na mém Mi A3 právě objevila dostupná aktualizace na Android 11 a nejsem si tedy jistá, zda mám aktualizovat, nebo ne? Nevíte kde se nejlépe informovat zda mohu spustit aktualizaci, nebo mám raději ještě čekat? Děkuji za odpověď a přeji příjemný večer.

Michal
Michal
5 dní před

Včera stažena aktualizace a úplně přestal fungovat dotyk i čtečka,takže se do telefonu nedostanu.Reklamace?

8
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x