Že by konečně? S MIUI+ bude možné ovládat mobil z počítače

Koncem roku 2020 představilo Xiaomi v té době nejnovější verzi grafické nadstavby MIUI 12.5. Jednou z avizovaných novinek byla sada funkcí označovaná jako MIUI+, která umožňovala propojení mobilního telefonu s počítačem a sdílení jeho obrazovky. Jenže, jak se relativně často stává, tato novinka se nakonec do globální a evropské verze nadstavby nedostala. Užívat si ji mohli pouze uživatelé v domovské Číně.

Minulý týden však web Xiaomi Today publikoval článek, podle kterého by se funkce MIUI+ (byť pod jiným označením) měly dostat do globální verze ROM. Ovšem s určitými omezeními, zejména co se týká podporovaných zařízení.

MIUI+ globálně

Funkce jsou globálně dostupné v nejnovější verzi grafické nadstavby MIUI s číslem 14. Bohužel však ani zdaleka nejsou k dispozici na všech zařízeních s touto verzí – v tuto chvíli je mohou využívat pouze majitelé dvou modelů telefonů a jednoho tabletu. Konkrétně se jedná o:

Jde tedy o tři nejnovější zařízení v portfoliu čínské značky. V tuto chvíli bohužel nejsou k dispozici žádné podrobnosti o tom, zda se postupem času dočkají i majitelé dalších modelů – například loňských vlajkových lodí řady Xiaomi 12 a Xiaomi 12T.

Funkce MIUI+
Funkce MIUI+

Nutno upozornit, že novinka není dostupná pod označením MIUI+ – v globální verzi je označována jako „Connected Devices“ (předpokládáme, že v české lokalizaci to budou „Připojená zařízení“). Dle popisku jde o nástroj, který umožní zobrazit obrazovku telefonu na jiných zařízeních, která jsou s ním kompatibilní.

Na jaké funkce se můžeme těšit?

MIUI+ je funkce pracovní plochy, která umožňuje propojení chytrého telefonu s počítačem a následné sdílení jeho obrazovky. Na rozdíl od jiných podobných aplikací, dostupných v Obchodě Google Play, nabízí MIUI+ významné výhody.

Kromě prohlížení a ovládání obrazovky mobilního telefonu nebo tabletu z počítače umožňuje používat zařízení k dalším činnostem. Například lze sledovat video na YouTube v počítači a zároveň psát zprávu kamarádovi, aniž by aplikace zabírala obrazovku smartphonu.

De facto je tak možné používat Android aplikace v prostředí počítače nebo notebooku. MIUI+ navíc umí streamovat obsah aplikací z počítače do telefonu a naopak, kopírovat text z počítače do telefonu a zobrazovat snímky obrazovky z telefonu na počítači.

Xiaomi Mi Band 7

Využijete tuto funkci?

Zdroje: xiaomitoday.it, mundoxiaomi.com.

iPad Pro s čipem M2 je zřejmě za dveřmi
Apple iPad Pro M2 - náhled

Je to teprve krátce přes měsíc, co nám Apple odhalil své nové iPhony 14, hodinky Apple Watch Ultra a series Číst dál...

3 nejlepší témata: černé motivy pro telefony s AMOLED obrazovkou
3 nejlepší témata: černé motivy pro telefony s AMOLED obrazovkou

Máme tu pátek, a to na našem blogu znamená, že vám budeme představovat nejlepší grafická témata, kterými můžete oživit prostředí Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: chytré hodinky pro děti, kalendář a teploměr
3 (ne)známé produkty Xiaomi: chytré hodinky pro děti, kalendář a teploměr

Máme tu druhý pátek roku 2020 a s ním i 119. pokračování našeho pravidelného seriálu, ve kterém představujeme produkty značky Číst dál...

Xiaomi Mi Band 7

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Zdeněk
Zdeněk
2 měsíců před

Dobrý den

překvapením je, že se to nedostane tam, kde procesor zvládne zpracování dat. Škoda, že zatím třeba ta 12T-pro, kde je GEN1+ tuto funkci mít nebude.

Na tom jejich webu prozatím nefunguje ENG/GLOBální verze – MIUI+ má být součást Launcheru. S něčím podobným už šli ven, když byla ta 12.5, ale bylo to jen čínské. Jednou jsem to viděl někde na tabletu, ale milion hlášení o nefunkčnosti, než se to připojilo tak jedno kafe nestačilo. Tehdy hrůza a běs.

Nepochopím, proč nejdou nějakou cestou jako Motorola s ReadyFor, https://www.motorola.com/cz/ready-for , která podporuje již nově celkem hodně telefonů a podporují to i telefony s 778+

Příjemný den

Lukáš
Lukáš
2 měsíců před

Dobrý den, dotaz mimo téma, dá se v aplikaci Cast/zrcadlení nastavit, abych mohl zobrazit na celou obrazovku v tv? Když připojím Samsung mobil, tak si přímo v telefonu vyberu poměr stran a mám to hezky přes celou tv, pak připojím Realme a tam mi na každé straně chybí, čili to vypadá, jak kdybych měl menší televizi, nikde v nastaveni tv to není, jenom Samsung to má přímo v aplikaci Smart View, proto se ptám, jak je to v aplikaci Cast od Xiaomi, mám v planu si koupit mobil od této značky. Díky za odpověď. 🙂

Lukáš
Lukáš
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

I tak děkuji za Vaši reakci.. 🙂

6
0
Napište nám svůj komentář!x