3 (ne)známé produkty Xiaomi: brousek, kuchyňský robot a odstraňovač zápachu

Máme tu první prosincový pátek a s ním v pořadí 164. pokračování našeho seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi, v jehož rámci vám představujeme zajímavé výrobky tohoto čínského výrobce. Dnes vám představíme tři produkty, které uplatníte především v kuchyni – bude to brousek na nože, kuchyňský robot a odstraňovač zápachu.

Xiaomi Kitchen Knife Sharpener – brousek na nože

Dnešní přehled začneme kuchyňským příslušenstvím, bez kterého se neobejdete, pokud chcete mít nože ostré jako břitva. Xiaomi Kitchen Knife Sharpener je brousek na nože, jehož základními rysy jsou jednoduchý, funkční design a bezpečná manipulace.

Brousek lze pomocí přísavky připevnit prakticky na jakýkoli hladký povrch – například na linku. Broušení nožů je díky tomuto způsobu uchycení jednoduché a především bezpečné. Nože, nůžky, ale i další čepele tak zvládnete naostřit jen jednou rukou a bez použití síly.

Jedná se o třístupňový brousek, což v praxi znamená, že vedle hlavního brousku nabízí ještě dva další. Ty vám umožní narovnat a zbrousit případné otřepy na ostřích. Stačí jen několikrát protáhnout nůž brouskem a bude ostrý, jako když jste ho koupili. Rozměry brousku jsou 73 × 73 ×61 milimetrů, váží jen 105 gramů a je vyroben z akrylonitrilbutadienstyrenu.

Brousek na nože Xiaomi Kitchen Knife Sharpener lze zatím pořídit jen v Číně na crowdfundingové platformě YouPin. Jeden kus přijde na 45 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 150 korun. V tuto chvíli nejsou k dispozici informace o možné dostupnosti na dalších trzích. Předpokládáme ale, že se časem objeví na AliExpressu a dalších podobných webech.

Xiaomi OCooker Multi-purpose Cooking Robot – kuchyňský robot

Také druhý dnešní produkt patří do kuchyně. Jmenuje se Xiaomi OCooker Multi-purpose Cooking Robot a jedná se o víceúčelového kuchyňského robota. Výrobce láká na 21 různých funkcí, mezi které patří smažení, dušení, vaření v páře, hnětení, mletí masa, tříštění ledu, odšťavňování atd.

Xiaomi OCooker Multi-purpose Cooking Robot - kuchyňský robot
Xiaomi OCooker Multi-purpose Cooking Robot – kuchyňský robot

V kostce se jedná o chytrý přístroj, který zastane roli celé řady spotřebičů. Zvládne nahradit rýžovar, pomalý hrnec, odšťavňovač, drtič ledu, mlýnek na maso, hnětač těsta, šlehač, jogurtovač, mlýnek, váhu, parní hrnec a další.

Zařízení je vybaveno velkou obrazovkou s úhlopříčkou 7″, na které lze vyhledávat recepty a prohlížet instruktážní videa. Kromě umí tento kuchyňský robot komunikovat hlasem, má automatickou regulaci teploty, časovač a umí upravit rychlost vaření.

Víceúčelový kuchařský robot OCooker je vybaven inteligentním podpůrným systémem Cookinglot, který zahrnuje optimalizaci algoritmů v reálném čase a obsah dostupný online. Díky přesné regulaci teploty v širokém rozmezí od 35 ℃ do 120 ℃ může být každý pokrm připravován v ideálních podmínkách.

Redmi 9

Díky velkokapacitnímu dvouvrstvému napařovači a možnosti umístění několika nádob nad sebe lze v jednom hrnci připravovat současně až tří pokrmy. Má také integrovaný velice přesný váhový senzor, který dokáže měřit hmotnost složek s přesností na jeden gram.

Kuchyňský robot Xiaomi OCooker Multi-purpose Cooking Robot je aktuálně k dispozici pouze v Číně na platformě YouPin. Zde je prodáván za zaváděcí cenu 3999 čínských jüanů, tedy v přepočtu asi 13 330 korun. Ani v tomto případě není známo, zda se produkt objeví na dalších trzích.

Xiaomi EraClean Odor Eliminator – odstraňovač zápachu

I do třetice všeho dobrého tu máme produkt, který uplatníte v kuchyni, ale nejen v ní. Xiaomi EraClean Odor Eliminator dokáže odstranit zápach například z ledničky, auta, nebo jiného prostoru. Kromě toho se postará také o desinfekci.

Zařízení s hmotností jen 70 gramů a kompaktními rozměry je napájeno akumulátorem s kapacitou 800 mAh, který lze nabíjet běžnou nabíječkou. Baterie na jedno nabití vydrží až třicet dní v režimu eliminace zápachu, nebo tři dny v desinfekčním módu.

K připevnění je přístroj vybaven kolíčkem. Po nainstalování stačí stisknout tlačítko a zařízení začne produkovat ozón, který působí desinfekčně. Tímto způsobem odstraní bakterie, viry a choroboplodné zárodky, ale i pachy.  S jeho pomocí udržíte ledničku nebo jiný prostor dlouhou dobu bez zápachu a svěží.

Zařízení vyniká jednoduchým ovládáním: dvojím stiskem tlačítka aktivujete režim odstraňování pachů. Dlouhým stiskem tlačítka se zapíná desinfekce a sterilizace. Jedním stiskem tlačítka se přístroj vypíná.

Odstraňovač zápachu Xiaomi EraClean Odor Eliminator je aktuálně k dispozici na platformě YouPin, kde stojí 159 čínských jüanů, tedy asi 530 korun. Dá se ale pořídit i na AliExpressu – zde je nabízen za 15,87 dolarů, což je v přepočtu přibližně 340 Kč, s dopravou pak 400 Kč.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem českém nebo slovenském e-shopu?
3 (ne)známé produkty Xiaomi: parní trouba, klimatizace a nabíjecí adaptér
3 (ne)známé produkty Xiaomi: parní trouba, klimatizace a nabíjecí adaptér

Máme tu pátek, a to na našem blogu již více než tři roky znamená, že vám budeme představovat tři produkty Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: notebooky, projektor a odšťavňovač
3 (ne)známé produkty Xiaomi: notebooky, projektor a odšťavňovač

Po týdenní přestávce se vracíme s pokračováním našeho seriálu, ve kterém vám představujeme zajímavé produkty značky Xiaomi. Dnes to budou Číst dál...

Redmi Note 10
3 (ne)známé produkty Xiaomi: sluchátka, ventilátor a odpuzovač komárů
3 (ne)známé produkty Xiaomi: sluchátka, ventilátor a odpuzovač komárů

Máme tu pátek, a to na blogu XM.cz znamená, že se již po 185. budeme věnovat zajímavým produktům Xiaomi. Dnes Číst dál...

Redmi Note 10 Pro
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x