3 (ne)známé produkty Xiaomi: myš, napařovací žehlička a router

Máme tu pátek, což znamená nejen konec pracovního týdne, ale také další pokračování našeho seriálu, ve kterém představujeme zajímavé produkty značky Xiaomi. Dnes to budou samé novinky – levná bezdrátová myš, velmi výkonná napařovací žehlička a bezdrátový router s 5G konektivitou.

Xiaomi Mi Wireless Mouse Lite – bezdrátová myš

Prvním produktem je novinka, kterou čínský gigant představil v úterý 10. listopadu – bezdrátová myš Xiaomi Mi Wireless Mouse Lite. Potenciální zájemce hodlá zaujmout minimalistickým designem, technickou jednoduchostí a velmi příznivou cenou.

Xiaomi Mi Wireless Mouse Lite - bezdrátová myš
Xiaomi Mi Wireless Mouse Lite – bezdrátová myš

Myš je velmi lehká – váží pouhých 60 gramů, takže se hodí například k notebooku, kde při nošení v brašně nebude zbytečně zatěžovat. Napájení obstarává jedna vyměnitelná mikrotužková baterie (AAA), jejíž výdrž prodlužuje promyšlená technologie automatického uspávání.

Ve spodní části se nachází přesný optický snímač s rozlišením 1000 dpi. S počítačem myš komunikuje prostřednictvím bezdrátového připojení na frekvenci 2,4 GHz. K tomuto účelu je součástí balení přijímač v podobě USB kolíčku, který lze při transportu schovat do těla myši.

USB kolíček lze při transportu schovat do těla myši
USB kolíček lze při transportu schovat do těla myši

Na horní části najdeme dvě integrovaná zakřivená tlačítka a jedno kolečko, která zajišťují pohodlný pocit a zároveň zohledňují elegantní design. Kombinace tmavě šedé a černé barvy je ideální volbou pro pracovní nasazení. Plynulý pohyb po podložce usnadňuje teflonový materiál s nízkým koeficientem tření a dobrou odolností proti opotřebení.

Xiaomi Mi Wireless Mouse Lite
Xiaomi Mi Wireless Mouse Lite

Bezdrátová myš Xiaomi Mi Wireless Mouse Lite se zatím prodává pouze v Číně, přičemž aktuálně nejsou k dispozici informace o možné dostupnosti na dalších trzích. Doporučená maloobchodní cena je 39 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 130 Kč.

Xiaomi Mejia Compression Clothes Steamer – napařovací žehlička

Také druhý produkt dnešního přehledu je novinkou právě končícího týdne. Jedná se o napařovací žehličku Xiaomi Mejia Compression Clothes Steamer, využívající čerpadlo s tlakem až 500 kPa jež zajišťuje konstantní produkci páry.

Xiaomi Mejia Compression Clothes Steamer - napařovací žehlička
Xiaomi Mejia Compression Clothes Steamer – napařovací žehlička

Žehlička generuje velký objem páry v krátkém čase – konkrétně až 42 gramů během jedné minuty. Díky tomuto výkonu pronikne až do hloubky vláken a může rychle změkčit látku a vyhladit i velmi hluboké zlomy.

Napařovací žehlička Xiaomi Mejia Compression Clothes Steamer
Napařovací žehlička Xiaomi Mejia Compression Clothes Steamer

Stroj má výkon 2 200 wattů, což žehličce dovoluje rychle přeměnit vlhkost na plnohodnotnou páru. Napařovací žehlička má průměrnou teplotu 135 ° C, což je příznivé i z dalšího praktického hlediska – desinfekce oblečení.

Pro snadné použití je součástí balení nastavitelné žehlicí prkno s rozsahem náklonu pracovní plochy od 0 do 90 stupňů. Lze na něm bez nutnosti ohýbání žehlit dlouhé kusy oblečení, jakož i košile či kalhoty. Zařízení je vybaveno nádrží na vodu s objemem 2 litry, která umožňuje jeho nepřetržité používání po dobu více než 40 minut.

Součástí balení je nastavitelné žehlicí prkno
Součástí balení je nastavitelné žehlicí prkno

Přívod vody je vybaven senzorem pro detekci teploty a inteligentním řízením rychlostí průtoku, která umožňuje dosáhnout vysoké stability teploty páry bez ohledu vnější podmínky. Pochopitelně nechybí funkce ochrany před nedostatkem vody.

Napařovací žehlička Xiaomi
Napařovací žehlička Xiaomi

Napařovací žehlička Xiaomi Mejia Compression Clothes Steamer je aktuálně dostupná pouze v Číně a není zřejmé, zda bude k dispozici i globálně. Na domácím trhu se prodává za 449 čínských jüanů, tj. přibližně 1520 korun.

Xiaomi Mi Router CR6606 – bezdrátový router

Do třetice všeho dobrého tu máme nový bezdrátový router Xiaomi Mi Router CR6606, který čínský výrobce uvedl ve spolupráci s operátorem China Unicom. Jeho srdcem je dvoujádrový čtyřvláknový procesor běžící na taktovací frekvenci až 880MHz, který snadno zvládne gigabitové datové přenosy.

Xiaomi Mi Router CR6606 - bezdrátový router
Xiaomi Mi Router CR6606 – bezdrátový router

K zajištění stability přenosu dat využívá vyrovnávací paměť s kapacitou 256 MB. Z hlediska celkového výkonu je schopen vyřizovat současně požadavky až 128 připojených zařízení. Podporuje efektivní přenos OFDMA, který snižuje přetížení sítě a umožňuje plynulejší přístup k internetu z více zařízení.

Technické parametry
Technické parametry

Xiaomi Mi Router CR6606 podporuje moderní standard Wi-Fi 6 a poskytuje maximální teoretickou přenosovou rychlost až 1775 Mb/s. Je vybaven čtyřmi externími všesměrovými anténami se zesilovačem signálu s vysokým ziskem 5 dBi. Podporuje algoritmus korekce chyb LDPC, což významně zvyšuje odolnost proti rušení a zlepšuje pokrytí signálem.

Xiaomi Mi Router CR6606
Xiaomi Mi Router CR6606

Router lze připojit k internetu buď tradičním síťovým kabelem, nebo prostřednictvím mobilního připojení – pro tyto účely je vybaven slotem na SIM kartu. Příjemnou investicí do budoucna je skutečnost, že podporuje mobilní sítě páté generace.

Bezdrátový router Xiaomi Mi Router CR6606 je aktuálně k dispozici výhradně na čínském trhu u operátora China Unicom a nezdá se, že by měl být dostupný globálně. Zájemci ho mohou pořídit za doporučenou cenu 299 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 1010 Kč.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem českém nebo slovenském e-shopu?
3 (ne)známé produkty Xiaomi: brousek, kuchyňský robot a odstraňovač zápachu
3 (ne)známé produkty Xiaomi: brousek, kuchyňský robot a odstraňovač zápachu

Máme tu první prosincový pátek a s ním v pořadí 164. pokračování našeho seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi, v jehož Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: vyhřívaná podložka, holicí strojek a sluchátka
3 (ne)známé produkty Xiaomi: vyhřívaná podložka, holicí strojek a sluchátka

Máme tu první říjnový pátek a s ním i 155. pokračování našeho seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi, ve kterém vám Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: chytré hodinky, brýle a bezdrátový vysavač
3 (ne)známé produkty Xiaomi: chytré hodinky, brýle a bezdrátový vysavač

Máme tu pátek a s ním i v pořadí již 158. pokračování našeho seriálu, v jehož rámci vám pravidelně představujeme Číst dál...

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x