Tipy na nové aplikace #33: Měníme cukrovku pohybem, HappyFoto a OnlineAmbulance

Máme tu neděli, a to na našem blogu již tradičně znamená, že vám budeme představovat tři nejzajímavější nové aplikace z Obchodu Google Play. Dnes na vás čekají aplikace Měníme cukrovku pohybem, HappyFoto smart moments a OnlineAmbulance.

Měníme cukrovku pohybem

Kvůli pandemii nového koronaviru, způsobujícího onemocnění COVID-19, byla zrušena celá řada akcí. Mimo jiné se to týká i tradičního Pochodu proti diabetu, nicméně zájemci o tuto událost dostávají možnost virtuální alternativy v podobě nové aplikace Měníme cukrovku pohybem.

Na oficiálních stránkách se dočtete: „Stáhněte si bezplatnou mobilní aplikaci Měníme cukrovku pohybem, přihlaste se do výzev a společně s ostatními se hýbejte, plňte speciální úkoly, sdílejte s ostatními své zkušenosti a získávejte odznaky.“

Popisek v Obchodě Play pak říká, že pohyb pomáhá snižovat hmotnost, udržovat hladinu cukru v krvi a zlepšovat náladu. Proto byste měli chodit, ať už s holemi, nebo bez, jezdit na kole, doma na rotopedu nebo se jinak aktivně hýbat. Je to jen na vás – žádné meze se nekladou a každá půlhodina se počítá. V době uzávěrky tohoto článku se zapojilo 154 lidí, kteří se společně se hýbali 4 432 minut.

Mobilní aplikace Měníme cukrovku pohybem je v Obchodě Play necelé dva týdny, během kterých zaznamenala více než sto instalací. S ohledem na nízký počet hodnocení bohužel zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Instalační balíček velký 6,7 MB lze používat na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Měníme cukrovku pohybem
Měníme cukrovku pohybem
Price: To be announced

HappyFoto smart moments

Za druhou aplikací dnešního přehledu stojí renomovaný fotolab HappyFoto. Ten již má ve svém portfoliu program HappyFoto CZ, novinka HappyFoto smart moments však funguje trochu jinak. Primárně slouží k vytváření fotoknih.

Popisek v Obchodě Play láká na následující: „Pár kliknutí a už to frčí! Seskupíme Ti fotky s největšími zážitky. Vyřadíme podobné záběry, ofocené dokumenty nebo nekvalitní fotky. Postaráme se o hezký vzhled fotoknihy, aniž bychom Ti fotky ořezali. Ty jen doplníš nadpisy, vybereš vzhled a barvy. A Tvoje fotokniha je hotová!“

Jako hlavní výhody tohoto programu jsou jmenovány:

HappyFoto smart moments

  • Jednoduché vytvoření fotoknihy během chvilky → Vcukuletu!
  • Velmi snadná obsluha → Pár kliknutí!
  • Fotky rovnou z mobilu → Bez přetahování!
  • Velká úspora času díky automatickému vyřazení podobných a nekvalitních fotek → Chytrý výběr!
  • Hezký vzhled fotoknihy, který se přizpůsobí Tvým fotkám → Neořeže ani jednu jedinou!
  • Automatické ukládání – Můžeš kdykoliv přestat a pokračovat později → Nic se nemůže ztratit!
  • Fotokniha, originální osobní dárek, snadno a rychle během chviličky → Je to bomba!

Aplikace HappyFoto smart moments je v Obchodě Play lehce přes dva týdny a dosud si ji nainstalovalo přes sto uživatelů. Po prvních patnácti hodnoceních má velmi pěknou průměrnou známku 4,7. Balíček velký 81 MB můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 6.0 a novějším.

HappyFoto smart moments
HappyFoto smart moments
Developer: HappyFoto
Price: To be announced

OnlineAmbulance

Také do třetice všeho dobrého tu máme českou aplikaci. Jmenuje se OnlineAmbulance a je určena pacientům, využívajícím služeb řetězce ambulancí praktických lékařů pro dospělé Moje Ambulance. Jeho síť nabízí třicet poboček v devatenácti českých městech.

OnlineAmbulance je dle popisku „první aplikací v oblasti primární péče svého druhu. Umožňuje uživatelům rychlejší a pohodlnější přístup ke zdravotním informacím a mít tak své zdraví pod kontrolou. Ovládání je jednoduché a uživatelsky velmi příjemné. Díky vysokému zabezpečení dat mají uživatelé možnost nahlédnout do své zdravotní dokumentace.“

Uživatel v aplikaci najde aktuální informace o provozu ambulance svého praktického lékaře, náhled na své zdravotní údaje, přehled o vydaných receptech a vystavených neschopenkách. Pomocí aplikace je možné komunikovat s pobočkou, oznamovat změny v osobních údajích, žádat o léky a další. Do budoucna se chystají další funkce, jako je například upozornění na blížící se termín návštěvy.

Mobilní aplikace OnlineAmbulance je v Obchodě Play skoro přesně dva týdny, během kterých zaznamenala více než sto instalací. S ohledem na nízký počet hodnocení bohužel zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Instalační balíček velký 3,6 MB lze používat na zařízeních s Androidem 6.0 a vyšším.

OnlineAmbulance
OnlineAmbulance
Developer: MOJE AMBULANCE
Price: To be announced

Předchozí Tipy na nové aplikace

Víte o nějaké zajímavé nové aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích pod článkem!

Tipy na nové aplikace #32: Břeclav v mobilu, Autoškola a Bez Holdingu
Tipy na nové aplikace #32: Břeclav v mobilu, Autoškola a Bez Holdingu

Je tu neděle a s ní také v pořadí již 32. pokračování našeho seriálu, v jehož rámci vám představujeme zajímavé Číst dál...

Tipy na nové aplikace #35: Shoppka, Mi Calendar a GnssLogger
Tipy na nové aplikace #35: Shoppka, Mi Calendar a GnssLogger

Máme tu poslední listopadovou neděli a s ní i v pořadí 35. pokračování seriálu, ve kterém vám představujeme zajímavé nové Číst dál...

Tipy na nové aplikace #26: Lidl Plus, OneTicket a Hamty
Tipy na nové aplikace #26: Lidl Plus, OneTicket a Hamty

Přesně před půl rokem jsme začali na našem blogu každou neděli přinášet tipy na nové aplikace. Nejinak tomu bude i Číst dál...

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x