3 (ne)známé produkty Xiaomi: robotický vysavač, fén a čistička vody

Máme tu první listopadový pátek a s ním v pořadí 160. pokračování seriálu, ve kterém vám představujeme zajímavé produkty značky Xiaomi. Dnes to bude špičkový robotický vysavač Xiaomi Mijia 1T, velice výkonný fén Xiaomi Mijia Hair Dryer H900 a čistička vody Xiaomi UltraFilter Water Purifier.

Xiaomi Mijia 1T – robotický vysavač

Dnešní přehled začneme novinkou tohoto týdne, kterou je robotický vysavač Xiaomi Mijia 1T. Některá média ho, s ohledem na parametry, označují jako „vlajkovou loď“ mezi robotickými vysavači. Jedním z nejzásadnějších prvků je ToF kamera v přední části, díky které se stroj umí lépe vyhýbat překážkám. Vysavač dokáže rozpoznávat objekty a má poměrně přesnou představu o prostoru kolem sebe.

Vybavení kamerou je poměrně překvapivým krokem – až dosud Xiaomi v nejvyšší řadě vysavačů používalo pro orientaci především LIDAR. Kamera dokáže detekovat a rozpoznávat překážky ve vzdálenosti od 0,1 do 6 metrů. Asi největší výhodou kamery proti LIDARu je fakt, že vysavač dokáže poznat a vyhnout se zvířecím exkrementům.

Vysavač je vybaven ToF kamerou
Vysavač je vybaven ToF kamerou

Na pomyslný vrchol nabídky se Mijia 1T řadí také z hlediska síly – jeho sací výkon je 3000 pascalů. K úklidu využívá také zametací kartáč, pro sesbírané a vysáté nečistoty je připravena nádobka s objemem 550 mililitrů.

Pohon vysavače zajišťuje integrovaný lithium-polymerový akumulátor s kapacitou 5200 mAh. Díky němu zvládne na jedno nabití uklízet až 180 minut, během kterých uklidí plochu až 240 m2. Na výběr je ze čtyř úrovní sacího výkonu.

Vysavač je prošpikovaný senzory
Vysavač je prošpikovaný senzory

Vysaje i vytře

Kromě vysávání a zametání zvládá tento stroj i mokrý úklid – stačí k němu připojit nádržku na vodu s objemem 250 mililitrů. Díky elektronickému řízení průtoku vody lze přizpůsobit intenzitu mopování (ve třech stupních) podlahové krytině. Jedna nádržka vystačí pro vytření až 160 m2.

Nádržka s elektricky řízeným průtokem
Nádržka s elektricky řízeným průtokem

Přístroj váží 3,7 kilogramů a má rozměry 353 × 350 × 81,5 milimetrů – díky malé výšce tak bez problémů uklidí i pod nábytkem, pod který byste se s běžným vysavačem dostávali jen obtížně. Podvozek s velkými gumovými koly zvládne překonávat překážky (např. prahy) vysoké až dva centimetry.

Orientace v prostoru
Orientace v prostoru

Nový robotický vysavač je pochopitelně ovladatelný na dálku. Lze ho nastavovat a řídit z chytrého telefonu prostřednictvím aplikace Mi Home, ale též pomocí hlasových příkazů přes hlasového asistenta XiaoAI. Z hlediska softwarových funkcí nechybí možnost rozdělení domácnosti na místnosti, vytváření virtuálních zdí a „no go“ zón či plánování úklidu v zadané časy.

Vysávací mechanismus
Vysávací mechanismus

Nový robotický vysavač Xiaomi Mijia 1T se prodává v Číně za cenu 2299 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 7830 korun. O možné globální dostupnosti nejsou aktuálně žádní informace, ale předpokládáme, že se brzy objeví na AliExpressu a dalších podobných platformách.

Xiaomi Mijia Hair Dryer H900 – fén

Také druhý produkt dnešního přehledu je novinkou právě končícího týdne. Jedná se o fén Xiaomi Mijia Hair Dryer H900, jehož prodeje začaly ve středu 4. listopadu. Novinka neskrývá svou inspiraci značkovým fénem Dyson Supersonic.

Xiaomi Mijia Hair Dryer H900 - fén
Xiaomi Mijia Hair Dryer H900 – fén

Dle oficiálních specifikací nabízí tento fén dvanáct režimů foukání vlasů a jeho srdcem je motor schopný dosahovat až 106 tisíc otáček za minutu. Maximální rychlost proudění vzduchu je 60 m/s, tedy 216 km/h. Nový produkt je součástí stávající řady fénů „H“, kde je zařazen jako jedna z nejvyšších variant.

Motorem umístěný v rukojeti zajišťuje silné proudění vzduchu a výjimečnou péči o vlasy. K té má, kromě vysokého výkonu, přispět i chytrý teplotní senzor, nepřetržitě zajišťující udržování konstantní teplotu vydechovaného vzduchu. Díky tomu se může stát ideálním pomocníkem pro vysoušení jakéhokoli typu vlasů, ať už jsou rovné, vlnité, suché nebo jemné.

Součástí balení je několik doplňků, jako je praktický stojánek pro uložení či několik difuzorových trysek pro lepší řízení proudění vzduchu. Má také široký difuzor vhodný pro snadné a rychlé tvarování účesu.

Součástí balení je praktický stojánek
Součástí balení je praktický stojánek

Fén Xiaomi 900 Mijia Hair Dryer se již prodává v Číně. Výrobcem doporučená maloobchodní cena je 1299 čínských jüanů, tedy v přepočtu asi 4430 Kč. V tuto chvíli není známo, zda se novinka objeví i na globálním trhu.

Xiaomi UltraFilter Water Purifier – čistička vody

Do třetice všeho dobrého tu máme další produkt zdravější život. Jde o čističku vody Xiaomi UltraFilter Water Purifier, kterou čínský výrobce představil v úterý 3. listopadu. Ta díky několika filtrům zajistí dobrou a zdravou vodu.

Xiaomi UltraFilter Water Purifier - čistička vody
Xiaomi UltraFilter Water Purifier – čistička vody

Čistička vody obsahuje kompozitní filtr s tyčí z aktivního uhlí a technologií ultrafiltrační membrány. Tím je zajištěno, že zařízení účinně filtruje rez, sedimenty, nečistoty a další částice do velikosti 0,1 mikrometrů. Umí též odstranit zbytkový chlór, bakterie, zápach a další znečišťující látky.

Čistička se instaluje na přívod vody a má rozměry 215 × 319 × 60 milimetrů. Funguje jako průtoková – nemá tedy žádnou vlastní nádrž, takže filtrovaná voda teče z kohoutku bez jakékoli prodlevy. Ke svému provozu nevyžaduje žádný zdroj elektrické energie. Filtry je dle výrobce nutné vyměňovat jen jednou za rok.

Čistička vody Xiaomi UltraFilter Water Purifier je v tuto chvíli dostupná pouze v Číně v rámci crowdfundingové platformy YouPin. Zde je nabízena za částku 299 čínských jüanů, což je v přepočtu cca 1020 Kč. Později bude prodávána za doporučenou cenu 499 čínských jüanů, tedy asi 1700 Kč.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem českém nebo slovenském e-shopu?
3 (ne)známé produkty Xiaomi: vyhřívaná podložka, holicí strojek a sluchátka
3 (ne)známé produkty Xiaomi: vyhřívaná podložka, holicí strojek a sluchátka

Máme tu první říjnový pátek a s ním i 155. pokračování našeho seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi, ve kterém vám Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: notebook, záplavové čidlo a chytré hodinky
3 (ne)známé produkty Xiaomi: notebook, záplavové čidlo a chytré hodinky

Máme tu poslední říjnový pátek, a to na našem blogu znamená, že vám budeme představovat zajímavé produkty značky Xiaomi. Dnes Číst dál...

Servis XM.cz
3 (ne)známé produkty Xiaomi: sluchátka, snímač EKG a chytré hodinky
3 (ne)známé produkty Xiaomi: sluchátka, snímač EKG a chytré hodinky

Máme tu 41. pátek roku 2020 a s ním i další pokračování našeho seriálu, v jehož rámci vám představujeme zajímavé Číst dál...

Xiaomi Mi Band 5
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Lukes
Lukes
19 dní před

dobrý den Tak dneska mi konečně dorazila aktualizace na MIUI 12 u note 8T v evropské verzy 😃

Lukes
Lukes
Odpovědět  Karel Kilián
18 dní před

Tak sme se konečně dočkali

4
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x