Tipy na nové aplikace #36: Biathlon WC, Slovník Cizích Slov a Brightness Control

Máme tu první prosincovou neděli, a to na našem blogu znamená, že vám budeme představovat nové zajímavé aplikace z Obchodu Google Play. Dnes to bude Biathlon World Cup 2020/2021 pro fandy biatlonu, novinka s výmluvným názvem Slovník Cizích Slov a Brightness Control Free pro automatické nastavení jasu obrazovky.

Biathlon World Cup 2020/2021

První aplikací dnešního přehledu uděláme radost všem příznivcům biatlonu – zimního sportu, kombinujícího běh na lyžích a střelbu z malorážné pušky. Jmenuje se Biathlon World Cup 2020/2021 a stojí za ní slovenský programátor Marek Repko.

Autor na svých stránkách jednoznačně deklaruje, že jde o neoficiální aplikaci určenou pro fanoušky. Kromě verze pro telefony s Androidem ji připravil i pro iPhony a iPady s operačním systémem iOS 11.0 a novějším.

Aplikace obsahuje následující funkce:

  • přehled jednotlivých kol Světového poháru 2020/2021
  • přehled výsledků všech soutěží
  • žebříčky pořadí všech soutěží
  • podrobné informace o sportovcích

Mobilní aplikace Biathlon World Cup 2020/2021 je v Obchodě Play takřka přesně čtyři týdny a za tu dobu zaznamenala více než 500 instalací. S ohledem na malý počet hodnocení zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Instalační balíček velký 11 MB lze používat na zařízeních s Androidem 6.0 a vyšším.

Biathlon World Cup 2021/2022
Biathlon World Cup 2021/2022
Developer: Marek Repko
Price: Free

Slovník Cizích Slov

Pokračujeme aplikací, která se může hodit v situaci, kdy narazíte na nějaké slovo, jehož význam neznáte. Slovník Cizích Slov nabízí přesně to, co říká jeho název – podrobné definice významu cizích termínů.

Dle popisku v Obchodě Play se jedná o „nenáročný rozrůstající se slovník cizích slov, používající data z ABZ.cz. Díky tomu je neustále rozšiřován o definice. Slovník usnadňuje učení hned několika způsoby. Například při každém startu aplikace se vám náhodně ukáže definice.“

Kromě toho lze přidávat cizí slova do oblíbených a při spuštění se pak zobrazovat slova z tohoto seznamu. Aby bylo získávání poznatků ještě jednodušší, obsahuje slovník vyhledávání buď podle cizího slova, anebo dle definice.

Aplikace Slovník Cizích Slov je v Obchodě Play necelé tři týdny, během kterých si ji stáhlo přes deset uživatelů. Ani ona nemá, s ohledem na malý počet hodnocení, k dispozici průměrnou známku. 16 MB velký balíček je možné instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a novějším.

Slovník Cizích Slov
Slovník Cizích Slov
Developer: Matt Hew
Price: Free

Brightness Control Free

Do třetice všeho dobrého se podíváme do zahraničí, konkrétně do Indie, kde vznikla aplikace Brightness Control Free – Brightness per app. Jedná se o bezplatnou verzi nástroje Brightness Manager, díky které si můžete zkusit, co tento program vlastně umí.

Sledujte nás na Telegramu

Jak patrně očekáváte na základě názvu – s touto aplikací můžete měnit úroveň jasu displeje a nastavovat různé plány. Patrně nejzajímavější je možnost použít různá nastavení pro konkrétní aplikace, jako jsou čtečky elektronických knih a další.

Autor v popisku v Obchodě Play vysvětluje, že Brightness Control Free umí automaticky měnit úroveň jasu obrazovky podle toho, jakou aplikaci právě používáte. Jako hlavní funkce a schopnosti pak jmenuje:

  • Povolte aplikacím automatické nastavení jasu.
  • Automaticky změní úroveň jasu při otevření aplikace.
  • Výchozí nastavení jasu pro aplikace, které nejsou nakonfigurovány.
  • Čisté a snadné uživatelské rozhraní pro rychlou konfiguraci.

Mobilní aplikace Brightness Control Free je v Obchodě Play takřka přesně tři týdny a za tu dobu zaznamenala více než 500 instalací. Po prvních šesti hodnoceních má průměrnou známku 3,7. Instalační balíček velký jen 2,4 MB lze používat na zařízeních s Androidem 4.4 a vyšším.

Předchozí Tipy na nové aplikace

Víte o nějaké zajímavé nové aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích pod článkem!

Tipy na nové aplikace #17: FirstClass.cz, Profesní průkaz a Motion Cam
Tipy na nové aplikace #17: FirstClass.cz, Profesní průkaz a Motion Cam

Neuvěřitelně to letí, takže tu dnes máme 30. neděli roku 2020 a s ní sedmnácté pokračování našeho seriálu, ve kterém Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: interiérová kamera, termostat a notebook
3 (ne)známé produkty Xiaomi: interiérová kamera, termostat a notebook

Je tu pátek, a to kromě konce pracovního týdne znamená také další (v pořadí již 170.) pokračování našeho seriálu, ve Číst dál...

Které telefony dostaly ve 27. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 27. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme za sebou další prázdninový týden, a protože je pondělí, je čas podívat se na to, které telefony dostaly v Číst dál...

Samsung Galaxy Buds2

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x