3 (ne)známé produkty Xiaomi: chytrý budík, vysílačka a fototiskárna

Máme tu pátek, a to na našem blogu znamená jediné: budeme vám představovat zajímavé produkty z portfolia Xiaomi. Tentokrát to budou samé novinky: nápaditý chytrý budík se snímači teploty a vlhkosti, vysílačka s dosahem několika tisíc kilometrů a fototiskárna s podporou rozšířené reality.

Xiaomi Qingping Bluetooth Alarm Clock – chytrý budík

V uplynulém týdnu přibyl v sortimentu produktů Xiaomi nový budík Qingping Bluetooth Alarm Clock. Kromě primární funkce, spočívající v probouzení spáčů, může také ovládat další chytré domácí spotřebiče v rámci ekosystému MIJIA.

Xiaomi Qingping Bluetooth Alarm Clock - chytrý budík
Xiaomi Qingping Bluetooth Alarm Clock – chytrý budík

Zařízení zaujme tradičním minimalistickým vzhledem, kterému dominuje LCD obrazovka na přední straně. Úroveň podsvícení displeje se automaticky nastavuje podle denní doby – od 7:00 do 22:00 svítí na maximum, od 22:00 do 7:00 pak jen na 50 %, případně ji lze úplně zhasnout. Rozměry přístroje jsou 80,3 × 83 × 41 milimetrů a je k dispozici ve třech barvách: bílé, modré, nebo zelené.

Chytrý budík Xiaomi Qingping Bluetooth Alarm Clock
Chytrý budík Xiaomi Qingping Bluetooth Alarm Clock

Součástí výbavy jsou snímače teploty a vlhkosti vzduchu, přičemž tyto údaje jsou nejen zobrazovány na displeji, ale lze je použít k nastavení dalších zařízení. Například pokud teplota v místnosti klesne pod stanovenou mez, může se automaticky zapnout topení. Výrobce použil kvalitní senzory Swiss Sensirion s přesností ± 0,2 °C v případě teploty a ± 2 % u vlhkosti.

Xiaomi Qingping Bluetooth Alarm Clock
Xiaomi Qingping Bluetooth Alarm Clock

Pokud se podíváte podrobněji, zjistíte, že na těle zařízení nejsou žádná fyzická tlačítka. Jak je to možné? Stisknout lze totiž tělo celého budíku, které se pohybuje proti měkké gumové základně. Jedním stiskem odložíte buzení o deset minut, dvěma stisky vypnete buzení úplně.

Chytrý budík od Xiaomi
Chytrý budík od Xiaomi

Veškerá nastavení, včetně časů buzení, probíhají z mobilní aplikace, přičemž k propojení se smartphonem používá Bluetooth. V aplikaci lze nastavit až 16 různých budíků, hlasitost vyzvánění a vybrat jednu z osmi melodií. Během spojení budík automaticky synchronizuje čas s časem v telefonu.

Chytrý budík Xiaomi Qingping Bluetooth Alarm Clock lze zatím objednat pouze v Číně, kde je nabízen v rámci crowdfundingové platformy YouPin. Stojí jen 59 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 190 Kč. Zahájení dodávek zákazníkům je plánováno na 14. ledna 2020.

Xiaomi Gigabee Smart Walkie-talkie – vysílačka

Pokračujeme další novinkou právě uplynulého týdne, kterou je vysílačka Xiaomi Gigabee Smart Walkie-talkie. Jedná se o moderní přístroj s mnoha funkcemi, které se mohou hodit při všemožných příležitostech. Zařízení má rozměry 106 × 56 × 29,9 milimetrů a váží jen 153 gramů. Na zadní straně je vybaveno praktickým klipem, kterým ho můžete přichytit k opasku či popruhu.

Xiaomi Gigabee Smart Walkie-talkie - vysílačka
Xiaomi Gigabee Smart Walkie-talkie – vysílačka

Začněme tím, že se nejedná o úplně běžnou vysílačku „walkie talkie“. Xiaomi přidalo Wi-Fi a 4G konektivitu, přičemž čínští zákazníci dostanou při objednávce zdarma SIM kartu a datové připojení na jeden rok. Díky komunikaci přes internet jsou přístroje schopné komunikovat mezi sebou na vzdálenost i několika tisíc kilometrů.

Servis XM.cz
Vysílačka Xiaomi Gigabee Smart Walkie-talkie
Vysílačka Xiaomi Gigabee Smart Walkie-talkie

Od zařízení, vybaveného SIM kartou, lze celkem logicky očekávat, že je schopné realizovat telefonní hovory, což je v případě Xiaomi Gigabee Smart Walkie-talkie pravda. Přístroj navíc podporuje satelitní poziční systém Beidou, díky kterému je schopné zjišťovat svou polohu a v případě nouze zavolat o pomoc.

Xiaomi Gigabee Smart Walkie-talkie
Xiaomi Gigabee Smart Walkie-talkie

Z hlediska výdrže tato vysílačka s 2440mAh akumulátorem nabídne až 60 hodin (2,5 dne) v pohotovostním režimu a 40 hodin běžného provozu. K nabíjení je určen standardní konektor USB-C, takže k doplnění energie lze využít běžnou nabíječku nebo powerbanku.

Vysílačka od Xiaomi
Vysílačka od Xiaomi

Protože lze předpokládat, že se s takovým přístrojem budete pohybovat venku, deklaruje výrobce jeho odolnosti proti prachu a vodě dle standardu IP54, což znamená částečnou odolnost proti prachu a ochranu před stříkající vodou.

Vysílačka Xiaomi Gigabee Smart Walkie-talkie je zatím k dispozici pouze v rámci YouPinu. Zde je nabízena v bílé, nebo tmavomodré barvě za 399 čínských jüanů, což je v přepočtu na naše asi 1310 korun. Dodávky zákazníkům by měly být zahájeny 16. ledna 2020.

Xiaomi Jiyin Gramophone Photo Printer – fototiskárna

Do třetice všeho dobrého tu máme další novinku, která se objevila v průběhu právě končícího týdne. Tentokrát je to přenosná fototiskárna Xiaomi Jiyin Gramophone Photo Printer, na které lze tisknout bezdrátově přímo z mobilního telefonu. Zařízení podporuje různé způsoby připojení a způsoby tisku.

Xiaomi Jiyin Gramophone Photo Printer - fototiskárna
Xiaomi Jiyin Gramophone Photo Printer – fototiskárna

Další „vychytávkou“, jež tento produkt staví výše než klasické tiskárny fotografií, je podpora rozšířené reality. V praxi to znamená, že snímek můžete spárovat s až minutu trvajícím videem, které se nahraje do cloudu.

Fototiskárna Xiaomi Jiyin Gramophone Photo Printer
Fototiskárna Xiaomi Jiyin Gramophone Photo Printer

Když pak na fotku zamíříte telefonem se spuštěnou aplikací, spustí se přehrávání příslušného videa. Můžete si tak během prohlížení alba například připomenout šumění moře při vaší poslední dovolené nebo zhlédnout první krůčky své ratolesti.

Xiaomi Jiyin Gramophone Photo Printer
Xiaomi Jiyin Gramophone Photo Printer

Přístroj tiskne fotografie na papír s úhlopříčkou až 6″ v rozlišení 300 dpi, přičemž tisk jednoho snímku trvá zhruba minutu. Výtisk je překrýván ochrannou vrstvou, která brání vyblednutí, oxidaci a ochrání před kapkami vody a otisky prstů. Obrázky se díky tomu vyznačují mimořádnou trvanlivostí.

Fototiskárna od Xiaomi
Fototiskárna od Xiaomi

Přístroj je relativně kompaktní a snadno přenositelný – jeho rozměry jsou jen 205 × 124,6 × 85,4 milimetrů a váží pouhých 1,4 kilogramů. Můžete ho tak zabalit třeba na dovolenou a hned po návratu se pochlubit přátelům či rodině doslova žhavými fotkami.

Roborock S5 Max
Fototiskárna
Fototiskárna

Díky integrovanému akumulátoru s kapacitou 2300 mAh se tiskárna obejde i bez zásuvky – v tomto režimu zvládne na jedno nabití vytisknout asi 40 snímků. K nabíjení slouží port USB-C, takže doplnit energii lze například z nabíječky k telefonu.

Přenosná fototiskárna Xiaomi Jiyin Gramophone Photo Printer je aktuálně nabízena na čínském crowdfundingovém serveru YouPin. Výrobce si jeden kus cení na 699 čínských jüanů, což odpovídá přibližně 2300 českým korunám. První zákazníci se novinky dočkají 9. ledna 2020.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu ?
3 (ne)známé produkty Xiaomi: bezpečnostní dveře, kávovar a záchod
3 (ne)známé produkty Xiaomi: bezpečnostní dveře, kávovar a záchod

Je tu pátek, a to na našem blogu již déle než tři roky znamená, že vám budeme představovat zajímavé produkty Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: zastřihovač, elektrokolo a chytré akvárium
3 (ne)známé produkty Xiaomi: zastřihovač, elektrokolo a chytré akvárium

Máme tu pátek a s ním již 147. pokračování našeho pravidelného seriálu, ve kterém vám představujeme zajímavé produkty Xiaomi. Dnes Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: sluchátka, koloběžka a TV kolíček
3 (ne)známé produkty Xiaomi: sluchátka, koloběžka a TV kolíček

Na středu 15. července mělo Xiaomi připravenou globální prezentaci celé řady svých produktů - Xiaomi Ecosystem Product Launch. O většině Číst dál...

Roborock S5 Max

2 komentáře: „3 (ne)známé produkty Xiaomi: chytrý budík, vysílačka a fototiskárna

 • 13. 12. 2019 (17:04)
  Permalink

  Ten budik bude i v anglictine nebo jen cinsky?

 • 13. 12. 2019 (17:51)
  Permalink

  @Budik
  Dobrý den,

  tak ono tam v čínštině ani není co zobrazovat. Ukazuje jen čas, datum, teplotu a vlhkost.

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.