3 (ne)známé produkty Xiaomi: dezinfekční sušák, ohřívač a snídaňový set

Máme tu pátek, a to, kromě blížícího se víkendu, znamená také další pokračování našeho seriálu, ve kterém představujeme zajímavé výrobky značky Xiaomi. Dnes to bude dezinfekční sušák (nejen) na ručníky, powerbanka, která funguje také jako ohřívač dlaní, a velice zajímavý snídaňový set.

Xiaomi HL Towel Disinfection Dryer – dezinfekční sušák na ručníky

Dnešní přehled začněme žhavou novinkou – v pořadí již 451. produktem, který čínský gigant nabídl prostřednictvím své crowdfundingové platformy YouPin. Xiaomi HL Towel Disinfection Dryer je sušák na ručníky, avšak nebylo by to Xiaomi, aby ho důkladně nevylepšilo.

Xiaomi HL Towel Disinfection Dryer - dezinfekční sušák na ručníky
Xiaomi HL Towel Disinfection Dryer – dezinfekční sušák na ručníky

Není to tedy jen obyčejný věšák, na který pověsíte ručníky. Jeho součástí je jednotka, která kromě sušení obstarává také dezinfekci! Textilie díky tomu uschnou i v obvykle vlhkém prostředí koupelny, a navíc budou zbaveny všech bakterií.

Dezinfekční sušák na ručníky Xiaomi HL Towel Disinfection Dryer
Dezinfekční sušák na ručníky Xiaomi HL Towel Disinfection Dryer

Sterilizační a dezinfekční funkci zajišťuje výkonná UV lampa, která účinně zamezuje množení virů a bakterií. Pokud přístroj zaregistruje ve vzdálenosti do 2,5 metru člověka, automaticky lampu vypne, aby vytvořil dobré prostředí a eliminoval potenciální bezpečnostní rizika.

K samotnému sušení je využíván tichý stejnosměrný motor, zajišťující proudění ohřátého vzduchu. Tato technologie nabízí vysokou účinnost, a přitom šetří energii. Dezinfekční sušák ručníků může chytře udržovat konstantní teplotu, takže se například automaticky vypne, pokud je v místnosti horko.

Z hlediska designu má sušák v podstatě jednoduchou konstrukci
Z hlediska designu má sušák v podstatě jednoduchou konstrukci

Z hlediska designu má sušák v podstatě jednoduchou konstrukci. Na pravém okraji je dotyková obrazovka, která mimo jiné ukazuje nastavenou teplotu. Na zadní straně je 3M páska, s jejíž pomocí přístroj snadno připevníte na zeď. Zařízení používá dvoulistý ventilátor, který dokáže dodávat vzduch v úhlu 86 stupňů na vzdálenost až 1,5 metru.

Na pravém okraji je dotyková obrazovka
Na pravém okraji je dotyková obrazovka

Xiaomi HL Towel Disinfection Dryer je zatím k dispozici pouze v Číně v rámci platformy YouPin. Zde je nabízen za cenu 299 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 990 českých korun. Zahájení dodávek zákazníkům je plánováno na 9. leden 2020 – poté by se mohl objevit i na dalších čínských e-shopech.

Xiaomi Powerbank and Hand Warmer – ohřívač dlaní

Již na tento víkend hlásí meteorologové sněžení, což je jasným důkazem, že zima je opravdu tady. Pomoci s nástrahami v podobě nepříjemného chladu může druhý produkt dnešního přehledu – Xiaomi Powerbank and Hand Warmer.

Xiaomi Powerbank and Hand Warmer - ohřívač dlaní
Xiaomi Powerbank and Hand Warmer – ohřívač dlaní

Z hlediska své podstaty jde o powerbanku s kapacitou baterie 5000 mAh, nicméně nebylo by to Xiaomi, aby nevymyslelo něco kreativního a inovativního. Proto zabalilo celé zařízení do „topného tělesa“, jež lze pomocí uložené elektrické energie rozehřát až na 52 stupňů Celsia. K čemu je to dobré? Celý přístroj lze díky tomu použít jako ohřívač dlaní.

Ohřívač dlaní Xiaomi Powerbank and Hand Warmer
Ohřívač dlaní Xiaomi Powerbank and Hand Warmer

Na první pohled vypadá Xiaomi Powerbank and Hand Warmer jako staré stylové retro rádio. Jeho povrch je vyroben z eloxovaného hliníku, díky čemuž snadno a rychle vede teplo. Na přední straně jsou dvě fyzická tlačítka – jedno ovládá nabíjení, druhé ohřev.

Servis XM.cz
Xiaomi Powerbank and Hand Warmer
Xiaomi Powerbank and Hand Warmer

Topení se aktivuje trojím stiskem tlačítka a podle výrobce je toto řešení naprosto bezpečné. Součástí je také malý kruhový displej, zobrazující aktuální teplotu či stav baterie. Po zapnutí funkce ohřívače se tělo powerbanky velice rychle zahřeje a poskytne příjemné teplo. Všechny materiály mají podle tvůrců vysokou odolnost vůči teplu, takže není důvod obávat se o bezpečnost.

Ohřívač dlaní
Ohřívač dlaní

Powerbanka a ohřívač dlaní Xiaomi Powerbank and Hand Warmer je zatím k dispozici pouze v Číně, kde se prodává za cenu 138 čínských jüanů, tedy v přepočtu asi 460 Kč. Na výběr je ze tří barevných variant: červené, zelené, nebo růžové.

Xiaomi Donlim Multi-function Breakfast Machine – snídaňový set

Pokud se řídíte pravidlem, že vydatná snídaně je základem dobrého dne, pak rozhodně nemůžete minout třetí produkt dnešního přehledu – „multifunkční snídaňový stroj“ Xiaomi Donlim Multi-function Breakfast Machine. S jeho pomocí totiž můžete připravit celou snídani v jediném zařízení.

Xiaomi Donlim Multi-function Breakfast Machine - snídaňový set
Xiaomi Donlim Multi-function Breakfast Machine – snídaňový set

Abychom byli zcela konkrétní, snídaňový set slouží k přípravě snídaní v americkém stylu – tedy například s tousty, praženou slaninou a míchanými vajíčky. Lze ho ale použít i k přípravě dalších pokrmů – vaší fantazii se meze nekladou.

Ve své podstatě jde o přístroj, spojující v jednom těle toustovač a elektrickou varnou desku, k jejichž nastavení slouží kruhové ovladače, umístěné na základně. Sadu doplňuje nerezový hrnec s pokličkou, teflonová pánvička a dřevěná špachtle na míchání. Zatímco v toustovači chystáte křupavé tousty, na plotýnce můžete připravovat pokrmy stejným způsobem, jako na elektrickém sporáku.

Co obsahuje snídaňový set?
Co obsahuje snídaňový set?

Nadšení případných zájemců bohužel opět zchladíme konstatováním, že snídaňový set Xiaomi Donlim Multi-function Breakfast Machine je v současnosti k dispozici pouze v Číně. Prodává se na YouPinu za 359 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 1190 korun. Sada je nabízena v modré nebo růžové barvě.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu ?
3 (ne)známé produkty Xiaomi: bezpečnostní dveře, kávovar a záchod
3 (ne)známé produkty Xiaomi: bezpečnostní dveře, kávovar a záchod

Je tu pátek, a to na našem blogu již déle než tři roky znamená, že vám budeme představovat zajímavé produkty Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: deštník, chytrý reproduktor a projektor
3 (ne)známé produkty Xiaomi: deštník, chytrý reproduktor a projektor

Ve středu jsme se přehoupli do druhé poloviny roku 2020 a v pátek tu máme další pokračování seriálu, ve kterém Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: handsfree, chytré záclony a Wi-Fi router
3 (ne)známé produkty Xiaomi: handsfree, chytré záclony a Wi-Fi router

Máme tu 24. pátek letošního roku, což na našem blogu znamená, že vám budeme představovat zajímavé produkty prodávané pod značkou Číst dál...

Servis XM.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.