Xiaomi NexTool: baterka, lampička a powerbanka v jednom zařízení

Čínský výrobce elektroniky představil v pondělí 2. prosince zbrusu nové multifunkční zařízení Xiaomi NexTool, určené mimo jiné pro nouzové situace. Můžete ho používat jako powerbanku, lampičku, nebo baterku. Jinými slovy – je to víceúčelová svítilna.

Xiaomi není na poli osvětlovacích žádným nováčkem – v portfoliu této značky najdeme například chytré žárovky, LED pásky, ale i nejrůznější lampičky. Aktuálním hitem je například Xiaomi Mi Bedside Lamp 2, kterou můžete ovládat z chytrého telefonu. V našem e-shopu ji pořídíte za cenu 1050 Kč.

Xiaomi NexTool

Jak již zaznělo, nové zařízení Xiaomi NexTool zastane roli tří zařízení. Tou první je role lampičky, kterou můžete nainstalovat například na zeď v hůře osvětlené oblasti vaší domácnosti. Přístroj je vybaven snímači okolního světla a pohybu, což v praxi znamená, že se rozsvítí jen tehdy, zaznamená-li poblíž přítomnost člověka a současně je-li v daném místě málo světla.

Xiaomi NexTool - baterka, lampička a powerbanka v jednom zařízení
Xiaomi NexTool – baterka, lampička a powerbanka v jednom zařízení

Snímač pohybu zabírá prostor v úhlu 120 stupňů na vzdálenost až tří metrů. Druhý senzor pak sleduje úroveň okolního světla, takže nesvítí zbytečně například v situaci, kdy je v daném místě dobrá viditelnost. Světlo se také automaticky zhasne, pokud snímač po nějakou dobu nezaznamená žádný pohyb.

Snímač pohybu zabírá prostor v úhlu 120 stupňů na vzdálenost až tří metrů
Snímač pohybu zabírá prostor v úhlu 120 stupňů na vzdálenost až tří metrů

Zařízení Xiaomi NexTool je napájeno lithium-iontovou baterií s kapacitou 2 600 mAh, což mu dodává dostatek energie na několik hodin svícení. Kromě toho je – díky přítomnosti portu USB-A – možné připojit kabel a nabít třeba mobilní telefon. Přístroj tak zastane roli powerbanky.

Xiaomi NexTool poslouží jako powerbanka
Xiaomi NexTool poslouží jako powerbanka

Baterka, lampička a powerbanka

Do třetice všeho dobrého lze zařízení lze odpojit od držáku a používat ho jako přenosné osvětlení neboli baterku. Pokud si tedy shrneme všechny role, můžeme konstatovat, že novinku lze používat jako:

  • Nástěnnou nebo stolní lampu, kterou lze umístit na prakticky libovolné místo.
  • Jednoduchou powerbanku pro nabíjení chytrých telefonů a dalších elektronických zařízení,
  • Příruční baterku, kterou oceníte například při výpadku proudu.
Funguje i jako baterka
Funguje i jako baterka

Nástěnný držák má rozměry 170 × 45 × 40 milimetrů, vyjímatelná powerbanka/baterka je válcového tvaru a její tělo s průměrem 27 milimetrů je dlouhé 143 milimetrů. Zařízení nemá deklarovanou odolnost proti vodě, takže je určeno výhradně pro použití v interiéru.

Xiaomi NexTool je zatím dostupný pouze v Číně, kde je nabízen na crowdfundingové platformě YouPin za 119 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 390 korun. Lze předpokládat, že se později objeví v nabídce zahraničních e-shopů zhruba za dvojnásobnou cenu.

Využili byste doma takové zařízení?

Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Zdroje: gizmochina.com, xiaomiyoupin.com, ithome.com.

Představujeme novinky v MIUI 12 na obrázcích a videích – 5. díl
Novinky v MIUI 12

Středa - novinek je třeba! Máme tu páté pokračování našeho seriálu, ve kterém vám představujeme novinky v MIUI 12. Dnes Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: zastřihovač, elektrokolo a chytré akvárium
3 (ne)známé produkty Xiaomi: zastřihovač, elektrokolo a chytré akvárium

Máme tu pátek a s ním již 147. pokračování našeho pravidelného seriálu, ve kterém vám představujeme zajímavé produkty Xiaomi. Dnes Číst dál...

Představujeme novinky v MIUI 12 na obrázcích a videích – 4. díl
Novinky v MIUI 12

Středa - novinek je třeba! Již počtvrté se na našem blogu zaměříme na novinky, které přináší nejnovější verze nadstavby MIUI Číst dál...

Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.