Xiaomi otevírá beta program Androidu 9 Pie pro Mi A2 Lite

Nedávno jsme na našem blogu psali, že na web utekla beta Androidu 9 Pie pro Xiaomi Mi A2. Nyní dostávají příležitost majitelé levnější verze Mi A2 Lite – čínský výrobce totiž otevírá beta program testování poslední verze Androidu pro tento model.

Začněme krátkou připomínkou, že Xiaomi Mi A2 Lite byl představen v červenci tohoto roku jako třetí telefon čínského giganta v rámci programu Android One. Jedná se tedy o zařízení s čistým operačním systémem Android, to jest bez grafické nadstavby MIUI.

Xiaomi Mi A2 Lite se představuje

Z hlediska hardwaru je Mi A2 Lite prakticky stejný, jako předchozí – historicky první telefon Xiaomi s čistým Androidem – Mi A1. V našem e-shopu tento model pořídíte za cenu začínající na 4190 korunách za variantu se 3 GB operační paměti se 32GB interním úložištěm.

Výrobce nyní zahajuje na tomto telefonu testování beta verze Androidu 9 Pie, jejíhož stabilního vydání bychom se mohli dočkat dost možná do konce tohoto roku. Aktuálně nabírá beta testery, kteří se budou podílet na procesu testování.

Jak se zapojit do testování?

Chcete-li testovat Android Pie na Mi A2 Lite, budete muset umět komunikovat v angličtině a používat aplikaci QQ. Doporučeno je také stažení aplikace MIUI Global Forum, abyste mohli efektivně hlásit případné problémy.

Xiaomi otevírá beta program Androidu 9 Pie pro Mi A2 Lite
Xiaomi otevírá beta program Androidu 9 Pie pro Mi A2 Lite

Kromě toho budete v žádosti muset poskytnout IMEI vašeho zařízení (k jeho zjištění stačí na číselníku telefonu zadat kód *#06#), protože aktualizace bude distribuována právě na základě tohoto jedinečného identifikátoru. Nábor beta testerů není nijak regionálně omezen.

Termín pro podání žádosti je do 18. listopadu. Vybraní uživatelé obdrží osobní zprávu na svůj profil v MIUI fóru. V případě zájmu doporučujeme důkladně prostudovat příslušné vlákno v oficiální diskuzi.

Beta program Androidu 9 Pie

Závěrem musíme tradičně upozornit, že se jedná o testování beta verze, která nemusí dostatečně stabilní a spolehlivá pro běžné použití. Lze předpokládat, že narazíte na chyby a očekává se, že budete spolupracovat na dokumentaci a hlášení problémů.

Jakmile budou všechny známé chyby vychytány, vydá Xiaomi aktualizaci na stabilní verzi Androidu 9 Pie. Ta bude následně postupně distribuována všem majitelů telefonů Xiaomi Mi A2 Lite.

Přihlásíte se do beta program Androidu 9 Pie pro Mi A2 Lite?

Xiaomi 11 Lite 5G NE

Zdroje: xda-developers.com, miui.com.

Xiaomi Mi Scooter 2: co takhle zkusit elektrickou koloběžku?

Doménou společnosti Xiaomi už zdaleka nejsou jen mobilní telefony. Čínský výrobce se zaměřuje i na další segmenty chytré elektroniky. Dalším Číst dál...

Nový telefon Realme 10 nabízí za příjemnou cenu 90Hz AMOLED
Nový telefon Realme 10 nabízí za příjemnou cenu 90Hz AMOLED

Ve středu 9. listopadu představila čínská značka Realme nový telefon střední třídy. Realme 10 hodlá zaujmout potenciální zákazníky především AMOLED Číst dál...

Xiaomi Mi Band 3 Explorer Edition: novinka s průsvitným náramkem

Xiaomi oficiálně láká na sociální sítí Weibo na speciální verzi svého oblíbeného chytrého náramku. Jedná se o Xiaomi Mi Band Číst dál...

Xiaomi Redmi Note 11

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x