3 (ne)známé produkty Xiaomi: boty, Qi powerbanka a smoothie mixér

Máme tu pátek, a to na našem blogu znamená další pokračování seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi. Tentokrát se podíváme na pánské sportovní boty, bezdrátovou powerbanku s podporou Qi a přenosný smoothie mixér.

Xiaomi Mi Men’s Sports Shoes 2 – sportovní boty

Jednou z novinek právě uplynulého týdne jsou sportovní boty Xiaomi Mi Men’s Sports Shoes 2. Potenciální zákazníky chtějí zaujmout jedinečnou kombinaci výkonu a stylu. Zpočátku jsou k dispozici pouze na crowdfundingové platformě.

Xiaomi Mi Men’s Sports Shoes 2
Xiaomi Mi Men’s Sports Shoes 2

Sportovní obuv je vyrobena speciální technologií, která ve vrstvách kombinuje pět různých materiálů. Díky tomu tlumí otřesy, je pohodlná, ergonomická a neklouže. Tato struktura umožňuje pohodlné odpružení a poskytuje podporu proti vyvrtnutí.

Sportovní obuv je vyrobena speciální technologií
Sportovní obuv je vyrobena speciální technologií

Boty Mi Men’s Sports Shoes 2 jsou vyrobeny z prodyšné, omyvatelné síťoviny umožňující jejich snadné čištění. Díky tomu je lze například prát v automatické pračce. Jedná se o běžnou sportovní obuv, která na rozdíl od mnoha dalších produktů Xiaomi, nenabízí žádné „chytré funkce“.

Podrážka je vyrobena z materiálu, poskytujícího maximální přilnavost a vysokou odolnost proti otěru. Boty budou k dispozici v černé, tmavě šedé a modré barvě. Od 6. února jsou nabízeny v Indii na crowdfundingové platformě za 2499 indických rupií, což je v přepočtu asi 800 Kč. Zahájení dodávek je plánováno na 15. března.

Xiaomi Mi Power Bank Qi – bezdrátová powerbanka

Máte telefon s podporou bezdrátového nabíjení a chtěli byste této výhody využívat i na cestách? Jasnou odpovědí je bezdrátová powerbanka, kterou společnost Xiaomi představila v pondělí 4. února.

Xiaomi Mi Power Bank Qi
Xiaomi Mi Power Bank Qi

Novinka nemá specifický název, protože jde o jednoduchou přenosnou baterii Mi Power Bank s přidaným bezdrátovým nabíjením Qi. Akumulátor má kapacitu 10 000 mAh, takže většinu moderních mobilních zařízení zvládne nabít přibližně dvakrát až třikrát.

Bezdrátová powerbanka
Bezdrátová powerbanka

Gadget má tělo z pogumovaného materiálu, takže telefony během bezdrátového dobíjení nekloužou a nespadnou. V horní a spodní části je speciální textilie odolná proti opotřebení, která nabízí pohodlné místo pro položení mobilu.

V horní a spodní části je speciální textilie
V horní a spodní části je speciální textilie

Celé zařízení má rozměry 90 × 80 × 26 milimetrů a váží pouze 234 gramů. Uvnitř je indukční cívka, poskytující nabíjecí výkon až 10 wattů, takže můžete nabíjet maximální rychlostí Samsung Galaxy S9, Apple iPhone XS Max, Huawei Mate 20 Pro a další mobilní zařízení.

Powerbanka je kompaktní
Powerbanka je kompaktní

Bezdrátová powerbanka si samozřejmě poradí i s chytrými hodinkami, bezdrátovými sluchátky, fitness náramky a další elektronikou, která podporuje bezdrátové nabíjení dle standardu Qi.

Obsahuje dva tradiční konektory USB-A
Obsahuje dva tradiční konektory USB-A

Powerbanka samozřejmě podporuje i nabíjení přes kabel – pro tento způsob jsou připraveny dva tradiční konektory USB-A. Současně tak lze nabíjet až tři zařízení (dvě drátem a jedno bezdrátově). Sama k doplňování energie používá dnes již možná trochu zastaralý microUSB.

Současně tak lze nabíjet až tři zařízení
Současně tak lze nabíjet až tři zařízení

Oficiální doporučená cena Xiaomi Mi Power Bank Qi s kapacitou 10 000 mAh je stanovena v přepočtu asi na 340 korun. K dispozici je v šedé a bílé barvě a prodeje byly zahájeny 5. února.

K dispozici je v šedé a bílé barvě
K dispozici je v šedé a bílé barvě

Xiaomi Youpin Juice Mixer – smoothie mixér

O prospěšnosti ovoce a zeleniny pro lidské zdraví patrně není nutné vést dlouhé debaty. Otázkou je, jak dostat tyto potraviny do organismu v rychlé a snadno stravitelné formě. Jednou z cest jsou ovocné a zeleninové koktejly, prosazující se dnes pod označením smoothie.

Xiaomi Youpin Juice Mixer
Xiaomi Youpin Juice Mixer

Na trhu je nespočet produktů, lišících se provedením, výkonem a cenou. Čínský gigant přináší řešení v podobě přenosného smoothie mixéru Xiaomi Youpin Juice Mixer, který je dalším produktem pro usnadnění našich každodenních úkolů.

Přenosný smoothie mixér
Přenosný smoothie mixér

V balení najdeme kromě samotného mixéru USB kabel a uživatelskou příručku. Přístroj má minimalistický design, jeho rozměry jsou 8,55 × 8,55 × 18,78 centimetrů při hmotnosti 495 gramů. Je tedy lehký a snadno přenosný.

Nádoba pro nápoje je vyrobena z borosilikátového skla, což je křišťál s vysokým koeficientem roztažnosti, který disponuje vysokou odolností proti tepelným změnám. Poskytuje kapacitu 400 mililitrů a je odolná proti nárazům a poškrábání.

Nádoba pro nápoje je vyrobena z borosilikátového skla
Nádoba pro nápoje je vyrobena z borosilikátového skla

Čepele mixéru jsou vyrobeny z oceli 304L a jsou odolné proti korozi. Motor o výkonu 200 wattů vytváří dostatečné otáčky k rozdrcení ovoce nebo zeleniny. Víko je vyrobeno z termoplastického polymeru, který je pro toto zařízení ideální, protože je vhodný pro kontakt s potravinami.

Motor o výkonu 200 wattů vytváří dostatečné otáčky
Motor o výkonu 200 wattů vytváří dostatečné otáčky

Napájení obstarávají baterie s kapacitou 700 mAh, které stačí pro přípravu přibližně patnácti nápojů. K nabíjení pak slouží nabíječka s magnetickým konektorem. Vše funguje tak, že do nádoby nakrájíte ovoce, nasadíte víčko a celý přístroj otočíte hlavou dolů, čímž spustíte mixování.

Funguje to úplně prostě
Funguje to úplně prostě

Smoothie mixér Xiaomi Youpin Juice Mixer lze pořídit například na Gearbestu, kde stojí 65,04 dolarů, tedy asi 1500 korun. Na výběr je mezi růžovou a bílou variantou. Poštovné je při zaslání do Česka nulové.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu?

3 komentáře: „3 (ne)známé produkty Xiaomi: boty, Qi powerbanka a smoothie mixér

 • 18. 2. 2019 (21:21)
  Permalink

  Už jsem si to objednala. Zrovna je to ve slevě za necelých devět stovek 🤣

 • 18. 2. 2019 (21:22)
  Permalink

  Myslím ten mixér 🙂

 • 18. 2. 2019 (22:28)
  Permalink

  @Magdalena
  Dobrý den,

  jé, tak držíme palce, ať to přijde co nejrychleji. A budeme moc rádi, když se pak přijdete podělit o zkušenosti!

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.