Xiaomi Mi 9 možná představí už za dva týdny na MWC 2019

Telefon Xiaomi Mi 9 rozhodně patří k nejočekávanějším novinkám prvního čtvrtletí roku 2019. Budoucí vlajková loď již prošla několika certifikacemi, což by mělo předznamenávat její brzké představení. Mnohé zahraniční zdroje spekulují, že by se tak mohlo stát v rámci největšího veletrhu mobilních technologií – MWC 2019.

Mi 9 bude přímým nástupcem Xiaomi Mi 8, což je loňská vlajková loď, kterou v našem e-shopu můžete pořídit za cenu začínající na 9990 korunách. To je cenovka, odpovídající střední třídě, ačkoli jde stále o mobil se špičkovými parametry, a hlavně výborným foťákem (viz naše podrobná recenze).

V rámci MWC 2019 má Xiaomi na neděli 24. února naplánovanou tiskovou konferenci. Očekává se, že zde čínský výrobce představí slibovanou modifikaci Mi Mix 3 s podporou mobilních sítí páté generace. S velkou pravděpodobností to ale nebude všechno, co Xiaomi ukáže.

Certifikace v Singapuru a Číně

Chystaný Xiaomi Mi 9 nedávno získal certifikaci singapurského úřadu Info-communications Media Development Authority (IMDA). V dokumentech je uveden jako zařízení s číslem modelu M1901F1G a konkrétně je dokonce označován přímo jako Mi 9. Zveřejněné dokumenty však neprozradily nic, co by se týkalo technických parametrů.

Singapurská certifikace Mi 9
Singapurská certifikace Mi 9

Podobný model s označením M1902F1A/T dostal certifikaci i od čínského úřadu China Compulsory Certificate‎. S ohledem na jen malou odlišnost v označení modelu lze předpokládat, že se jedná o tentýž telefon – tedy Mi 9. Z dokumentace je zřejmé, že mobil bude podporovat bezdrátové nabíjení výkonem až 27 wattů.

Globální premiéra na MWC 2019?

Z výše uvedeného je zřejmé, že novinka je krátce před svým představením. Certifikace předcházejí oficiální uvedení zpravidla jen o několik týdnů. Nejbližší velkou událostí v tomto směru je veletrh MWC 2019, který bude probíhat ve španělské Barceloně od 25. do 28. února.

Představení v rámci MWC 2019 by dávalo smysl i v tom směru, že čínský výrobce hodlá svou vlajkovou loď prodávat na evropských trzích. Je tedy logické, aby ji uvedl na nejvýznamnější akci na tomto kontinentě. Některé zdroje však uvádějí, že globálnímu představení bude předcházet lokální premiéra, která by se měla odehrát 19. února v Číně.

Xiaomi Mi 9 možná představí už za dva týdny na MWC 2019
Xiaomi Mi 9 možná představí už za dva týdny na MWC 2019

Podle stávajících spekulací přijde Xiaomi Mi 9 se zbrusu novým procesorem Qualcomm Snapdragon 855, 6,4″ obrazovkou, trojitým fotoaparátem (48 Mpx + 12 Mpx + 3D) a nejnižší varianta bude mít 6 GB operační paměti. Baterie by měla mít solidní kapacitu 3500 mAh. Další informace najdete ve článku S čím přijde Xiaomi Mi 9? Samozřejmě se špičkovou výbavou!

Co myslíte, představí Xiaomi Mi 9 na MWC 2019?

Zdroje: gizchina.com, xiaomitoday.com, china-review.com.ua.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.