Všechna tajemství odhalena: podívejte se na fotky Xiaomi Mi 9

Jen necelý týden zbývá do oficiální premiéry vlajkové lodě Xiaomi Mi 9. Následující dny tak budou plné záměrných i nechtěných úniků informací o této očekávané novince. Pojďme se společně podívat na fotky Xiaomi Mi 9, které se objevily na webu v uplynulých dnech.

Xiaomi Mi 9 je nástupcem loňského modelu Mi 8, který v našem e-shopu pořídíte za cenu začínající na 9 990 korunách. Novinka přichází především s novějším procesorem Qualcomm Snapdragon 855, čtečkou otisků prstů v obrazovce a trojitým fotoaparátem s rozlišením 48 Mpx.

Podívejte se na fotky Xiaomi Mi 9

Fotky Xiaomi Mi 9 potvrzují řadu faktů, které o tomto telefonu pár dní před uvedením víme. Na zadní skleněné straně například chybí čtečka otisků prstů, která bude v novince integrována v obrazovce. Toto řešení se osvědčilo u Xiaomi Mi 8 Pro, který jsme recenzovali v prosinci.

Dalším markantním znakem jsou při pohledu zezadu tři fotoaparáty. Jsou uspořádány vertikálně, první dva by údajně měly mít rozlišení 48 a 12 Mpx. Třetí má sloužit ke trojrozměrnému snímání scény. LED blesk je umístěn samostatně pod nimi.

Na přední straně můžeme vidět 6,4″ displej typu SAMOLED s rozlišením Full HD+ a decentním kapkovým výřezem pro přední fotoaparát. Každopádně rámečky kolem obrazovky bychom od nejnovější verze vlajkové lodě čekali o něco menší než ukazuje fotografie. Design hodně připomíná Xiaomi Redmi Note 7.

Co prozrazují snímky Mi 9?

Fotky Xiaomi Mi 9 také ukazují uspořádání tlačítek na bocích telefonu. Tradičně na pravé hraně najdou svá místa tlačítka pro zapnutí/vypnutí a nastavení hlasitosti. Na levé hraně je ale proti loňskému modelu tlačítko navíc. Lze předpokládat, že bude sloužit k vyvolání hlasového asistenta (v Číně Xiao, v globální verzi Asistenta Google).

Jeden z obrázků prozrazuje hardwarové parametry: procesor Qualcomm Snapdragon 855 s maximální frekvencí 2,84 GHz, 6 GB operační paměti a interní úložiště s kapacitou 128 GB. Grafickou stránku bude zajišťovat akcelerátor Adreno 640.

Xiaomi Mi 9 není nebude mít 3,5mm audio konektor. K připojení sluchátek a nabíjení zde bude sloužit konektor USB Type-C. Operačním systémem je v tomto případě MIUI 10.0.1.1, postavená na Androidu 9 Pie.

Líbí se vám fotky Xiaomi Mi 9?

Zdroje: portaltele.com.ua, gizchina.com, droider.ru, mobiltelefon.ru, tehnot.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.