Premiéra Xiaomi Mi 9 proběhne ve středu 20. února

Již několik týdnů kolují po internetu zvěsti naznačující, že premiéra Xiaomi Mi 9 je doslova za dveřmi. O chystané vlajkové lodi čínského výrobce víme téměř vše, počínaje hardwarovou výbavou, až po skutečnost, že bude mít vzadu tři fotoaparáty. Otázkou tak bylo jen to, kdy dojde k oficiálnímu představení.

Nyní je více než jasné, že Mi 9 přijde na trh s předstihem. Loňský model byl představen 31. května, což znamená zkrácení jeho životního cyklu o celé tři měsíce. Aktuálně můžete Xiaomi Mi 8 koupit v našem e-shopu za cenu začínající na 9 990 korunách.

Kdy proběhne premiéra Xiaomi Mi 9?

Čínský výrobce včera oficiálně potvrdil, že premiéra Xiaomi Mi 9 proběhne ve středu 20. února. Do prezentace tedy zbývá necelý týden a určitě bude nač se těšit. Slogan celé akce zní „Battle Angel“ („bojový či bojovný anděl“).

Premiéra Xiaomi Mi 9 proběhne ve středu 20. února
Premiéra Xiaomi Mi 9 proběhne ve středu 20. února

Generální ředitel firmy Lei Jun se nechal slyšet, že „mi devítka“ bude nejlepším telefonem, jaký kdy Xiaomi představilo za devět let své existence. Kromě toho bude jednou z prvních firem, která uvede vlajkovou loď pro tento rok.

Premiéra Xiaomi Mi 9 se bude konat v Číně, kde má firma nejsilnější základnu fanoušků. Lze předpokládat, že globální představení pak proběhne i v rámci blížícího se veletrhu Mobile World Congress ve španělské Barceloně, kde má čínský gigant na 24. února naplánovanou tiskovou konferenci.

Xiaomi Mi 9 proti Samsungu Galaxy S10?

Samotný termín představení však poněkud překvapil. Na 20. února na 20:00 našeho času má totiž poměrně dlouho ohlášenou akci jeden z nejvýznamnějších konkurentů – jihokorejský Samsung. Tem v rámci Samsung Unpacked 2019 představí své telefony řady Galaxy S10 a Galaxy Fold.

Xiaomi Mi 9 bude mít tři foťáky
Xiaomi Mi 9 bude mít tři foťáky

Je otázkou, nakolik je to dobrá strategie. Přeci jen Samsung je významná značka a většina médií si prostě nemůže dovolit chybět na její akci. Xiaomi ale bude (i díky časovému posunu) prezentovat dříve, takže se možná podaří uzmout část pozornosti ve svůj prospěch.

Xiaomi Mi 9 bude lákat na osmijádrový čip Qualcomm Snapdragon 855 a až 8 GB operační paměti. Vpředu bude AMOLED displej s úhlopříčkou 6,4″ a integrovanou čtečkou otisků prstů. Vzadu budou tři fotoaparáty, přičemž hlavní má mít rozlišení 48 Mpx. Chybět nebude infračervené rozpoznávání tváře či podpora bezdrátového nabíjení.

Čekáte, co přinese premiéra Xiaomi Mi 9?

Zdroje: xiaomist.com, pokoleniesmart.pl, gizchina.com, gizmochina.com, gsmarena.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.