Žádných 48 Mpx! Fotoaparát Redmi Note 7 má rozlišení „jen“ 12 Mpx

Ve čtvrtek 10. ledna byl představen první telefon, který Redmi vydává jako samostatná značka – Note 7. Laickou i odbornou veřejnost zaujal lidovou cenou a brutálním rozlišením foťáku – 48 megapixelů nemá široko daleko nikdo. Jenže jak se ukazuje, fotoaparát Redmi Note 7 má ve skutečnosti dnes obvyklých 12 Mpx. Jak je to možné?

Telefon Redmi Note 7 již čeká v našem e-shopu na zahájení dodávek, přesný termín naskladnění však zatím není znám. I zde uvádíme rozlišení fotoaparátu 48 Mpx, které působí impozantně. Srovnejme například se Samsungem Galaxy S9, jehož foťák pořizuje snímky v rozlišení 12 Mpx a úplně stejně je na tom i Google Pixel 3. Opravdu nabízí fotoaparát Redmi Note 7 čtyřikrát vyšší rozlišení?

Fotoaparát Redmi Note 7 má „jen“ 12 Mpx

Je zřejmé, že rozlišení 48 Mpx bylo (a asi ještě bude) velkým marketingovým tahákem. Ačkoli mnoho zákazníků dnes již ví, že „počet megapixelů není vše“ a vyšší hodnota automaticky neznamená lepší fotky, čtyřikrát vyšší číslo, než nabízí většina konkurentů, vyvolalo pozdvižení.

Fotoaparát Redmi Note 7 má „jen“ 12 Mpx
Fotoaparát Redmi Note 7 má „jen“ 12 Mpx

Pravda je ale nakonec trochu jinde. Oněch 48 megapixelů je interpolovaných. Snímač fotoaparátu má ve skutečnosti víceméně obvyklé rozlišení 12 Mpx. To znamená, že pořizuje snímky v tomto rozlišení a software následně z každého bodu vygeneruje další tři.

Co v těchto bodech bude (tedy zejména jakou budou mít barvu) počítá z okolních bodů neboli interpoluje. Je tedy pravdou, že z tohoto mobilu „polezou“ 48Mpx fotky, ale pořizuje je 12Mpx snímač. Není tedy důvod předpokládat, že by měly být v jakémkoli směru kvalitnější než z jiného mobilu se 12Mpx foťákem.

Redmi Note 7 a jeho barevné kombinace
Redmi Note 7 a jeho barevné kombinace

Pravých 48 Mpx přinese až Redmi Note 7 Pro

V telefonu Redmi Note 7 je nainstalován modul fotoaparátu Samsung ISCOCELL GM52, který poskytuje rozlišení 12 Mpx. Skutečných 48 Mpx bez interpolace nabídne až verze Pro se snímačem Sony IMX586, která se teprve připravuje. Tato varianta by také místo procesoru Snapdragon 660 měla přijít s novějším Snapdragonem 670.

Silnější verze Pro bude oficiálně představena na konci zimy. Pokud je tedy pro vás hlavním faktorem při výběru telefonu kvalita fotografií, bude možná lepší ještě několik měsíců počkat.

Redmi Note 7 Pro nabídne skutečných 48 Mpx
Redmi Note 7 Pro nabídne skutečných 48 Mpx

Překvapilo vás, že fotoaparát Redmi Note 7 nemá rozlišení 48 Mpx?

Zdroje: pokoleniesmart.pl, xiaomimagazine.com, xiaomist.com.

Redmi Note 7 představen. Má 48Mpx foťák a lákavou cenovku
Začal předprodej Redmi Note 7 v našem e-shopu

Že je Redmi další nezávislou značkou v portfoliu Xiaomi už pravidelní čtenáři našeho blogu vědí. Stejně tak bylo známo, že Číst dál...

Poco X3 Pro
Xiaomi Mijia Smart Lamp Lite: chytrá lampička na pracovní stůl
Xiaomi Mijia Smart Lamp Lite: chytrá lampička na pracovní stůl

Minulý týden Xiaomi představilo novou lampičku na pracovní stůl. Jmenuje se Xiaomi Mijia Smart Lamp Lite (některé zdroje uvádějí název Číst dál...

Xiaomi Mijia Robot 2 Pro: robot, který vysává, vytírá a dezinfikuje
Xiaomi Mijia Robot 2 Pro: robot, který vysává, vytírá a dezinfikuje

Do portfolia čínského výrobce přibyl v úterý 31. srpna další robotický vysavač. Jmenuje se Xiaomi Mijia Robot 2 Pro, a Číst dál...

Poco X3 Pro
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Anonymní
Anonymní
2 let před

mam v kapse 12 eur

idem do obchodu, nakupim za 48 eur

INTERPOLUJEM

zaplatim a spokojny odchadzam aj s tovarom za 48 eur

Petr
Petr
2 let před

tak to já nevím píší že tam je Samsung ISOCELL GM1 Ultra Clear a podle samsungu má 48
https://www.samsung.com/semiconductor/insights/news-events/introducing-two-new-0-point-8-micrometer-isocell-image-sensors/

Ladislav Zenk
Ladislav Zenk
2 let před

48mp snímač má ale software složí 4 části pixelů di jednoho a pak je ta fotka 12 mp ale více vymazlena a fotí 48 mp bez skládání jen v módů pro (rezim v aplikaci fotoaparát)

6
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x