3 (ne)známé produkty Xiaomi: kalkulačka, pěnič mléka a router se SIM

Máme tu 48. pátek roku 2018 a s ním po týdenní přestávce další pokračování našeho seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi. Tentokrát to bude tlačítková kalkulačka, dále pěnič mléka, a nakonec router s podporou SIM karty.

Xiaomi MiiiW Calculator – kalkulačka

Ačkoli dnes již máme kalkulačky v mobilních telefonech, stále jsou situace, kde se hodí ty klasické, s tlačítky. A právě na ty cílí novinka z tohoto týdne – kalkulačka Xiaomi MiiiW – představená v úterý.

Xiaomi MiiiW Calculator
Xiaomi MiiiW Calculator

Jak jsme u produktů tohoto čínského výrobce zvyklí, design tohoto přístroje vyniká jednoduchostí skloubenou s praktickou elegancí. Tělo je bílé, zaoblené, stejně tak i tlačítka mají buď kruhový nebo oválný tvar.

LCD displej dokáže zobrazit až dvanáct číslic, takže se hodí i pro operace s velkými čísly, byť dle všeho neumí exponenciální zápis ×10x. Kromě běžných aritmetických operací, jako je sčítání, odčítání, násobení a dělení, nabízí také možnost uložení a následného vyvolání hodnoty do/z paměti.

Kalkulačka Xiaomi MiiiW Calculator
Kalkulačka Xiaomi MiiiW Calculator

Tělo přístroje je vyrobeno z hladkého ABS plastu, který je lehký a snadno se čistí. 23 fyzických tlačítek s 1,3mm zdvihem má laserově gravírované popisky, které se ani při dlouhodobém používání nesetřou. Tlačítko pro zapnutí a vynulování má dekorativní hliníkový rámeček.

Napájení obstarává tužková baterie (AA), která by měla údajně vydržet velmi dlouho. Rozměry zařízení jsou 140 × 87 × 20 milimetrů a hmotnost jen 86 gramů. Cena je doslova symbolická – kalkulačka se prodává za 49 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 160 korun. Na AliExpressu je k mání za 13 dolarů, tedy cca 290 Kč.

Kalkulačka Xiaomi
Kalkulačka Xiaomi

Xiaomi Milk Steamer – pěnič mléka

Jako další tu máme nový produkt, který udělá radost všem příznivcům kávy s mlékem, zejména pak Caffè latte. Novinku navrhla a bude vyrábět čínská společnost Ningbo Xinxiang Technology, Xiaomi zajišťuje prodej a servis.

Pěnič mléka Xiaomi Milk Steamer primárně slouží k ohřívání tekutiny uvnitř, k čemuž je určeno jedno z tlačítek na jeho základně. Hlavní funkcí však je šlehání, fungující díky mechanismu poháněnému magnetem.

Xiaomi Milk Steamer
Xiaomi Milk Steamer

Zařízení se skládá ze dvou částí: základny a nádobky. Nádobka má v horní části víko, které umožňuje její těsné uzavření. Při práci tak nedochází k úniku kapaliny zevnitř ven. V základně je umístěn stejnosměrný motor, který je schopen otáčet se rychlostí až 5500 otáček za minutu.

Nádobka je vyrobena z nerezové oceli 316, může být oddělena od základny a je možné ji bez obav umývat ve dřezu nebo v myčce, protože všechny elektronické součástky jsou umístěny v základně výrobku.

Pěnič mléka
Pěnič mléka

Přístroj nabízí tři provozní režimy – dokáže vyšlehat jemnou mléčnou pěnu, připravit horké mléko, případně vyrobit horkou mléčnou pěnu. V každém módu přístroj používá jiné otáčky, aby dosáhl nejlepšího možného výsledku.

Maximální objem, kterým můžete naplnit nádobku, pokud chcete vyrobit pěnu, je 150 mililitrů mléka. V případě ohřívání mléka bez šlehání, respektive pěnění, se do nádobky vejde až 250 mililitrů.

Pěnič a ohřívač mléka Xiaomi Milk Steamer
Pěnič a ohřívač mléka Xiaomi Milk Steamer

Zařízení, bez kterého se prostě neobejde žádný správný „kávičkář“, seženete například na AliExpressu za 73 dolarů, tedy cca 1670 Kč. V Číně je Xiaomi Milk Steamer nabízen za 299 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 980 Kč.

Xiaomi Mi Router s podporou SIM

Posledním produktem dnešního přehledu tak trochu předběhneme dobu. Zatímco první dva byli novinkami, tento se ještě ani neprodává. Začněme tím, že Xiaomi není v segmentu Wi-Fi routerů žádným nováčkem – například v našem e-shopu můžete za 1189 Kč pořídit Xiaomi Mi WiFi Router 3.

V portfoliu čínského giganta ale v dohledné době přibude další novinka. A bude docela zajímavá – jak totiž prozradil publikovaný snímek, nový bezdrátový router Xiaomi bude mít na zadní straně slot pro SIM kartu.

Novinku spoiloval v úterý na čínské sociální síti Weibo viceprezident ekosystému Xiaomi Tang Mu s tím, že se společnost připravuje na uvedení nového produktu na trh. Fotkou a komentářem odpověděl na otázky uživatelů, zda se ještě v tomto roce dočkáme nových routerů. „Mnoho lidí se zeptá, jestli v roce 2018 plánujeme uvedení nových routerů. Mám fotku. Aktuálně probíhá testování nového produktu.“ uvedl Mu.

Připravovaný Xiaomi Mi Router s podporou SIM
Připravovaný Xiaomi Mi Router s podporou SIM

V tuto chvíli nejsou známy žádné další podrobnosti. Kromě slotu pro SIM, dvou LAN konektorů a antén není v podstatě vidět nic dalšího. Z uvedené konfigurace to ale vypadá, že by se mohlo jednat o zařízení, které bude připojovat domácnost k mobilnímu Internetu.

Zda bude nový Xiaomi Mi Router s podporou SIM k dispozici i v globální verzi, není v tuto chvíli známo. Stejně tak je předčasné jakkoli spekulovat o jeho ceně.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.