Články

Které telefony dostaly ve 47. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Je tu poslední listopadové pondělí a s ním i okamžik, kdy se díváme na to, které telefony dostaly v právě uplynulém týdnu aktualizace MIUI či Androidu. Tentokrát obdrželo update sedm telefonů – tři Poco, dva Redmi a dva Xiaomi.

Jako obvykle platí, že všechny aktuální modely telefonů, které najdete v našem českém i slovenském e-shopu, mají po rozbalení MIUI ve verzi 13 (některé starší verzi 12.5). V souvislosti s novými verzemi by vás pak mohly zajímat tyto články:

Jen globální a evropské verze

V těchto článcích se zabýváme výhradně stabilními sestaveními pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco určenými pro evropský a globální trh, která jsou určená pro všechny uživatele. Nevěnujeme pozornost indickým, indonéským, ruským, čínským, ani jiným lokálním verzím. Stejně tak nás v tomto směru nezajímají ani různá testovací sestavení, beta verze či telefony od operátorů. Pokud si nejste jisti tím, jakou verzi telefonu máte, poradí vám náš článek Jak poznat, zda máte evropskou, nebo globální verzi telefonu?

Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Stává se, že svůj model telefonu najdete na seznamu, ale ještě jste nedostali update. To je primárně dané tím, že aktualizace jsou uvolňovány postupně. Xiaomi je vydává nejprve na 1 % zařízení a pak čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Pokud se objeví chyba, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava. Když se neprojeví žádný problém, je aktualizace po nějaké době uvolněna na dalších 10 % zařízení. Pak se opět čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Jestliže se objeví, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava.

Přečtěte si také  Které telefony dostaly ve 40. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Pokud se ani na tomto vzorku neobjeví nějaká chyba, tak teprve pak je aktualizace vypuštěna na všechny telefony – i nadále je ale uvolňována postupně, aby se rozložila zátěž na aktualizační servery. To, že jste ještě nedostali aktualizaci, tedy může znamenat, že byl zjištěn nějak problém, čeká se na výsledky z daného kola, nebo jste prostě ještě nepřišli na řadu. Dalším možným důvodem je situace, kdy máte telefon koupený od mobilního operátora – v takovém případě musíte vyčkat, až update uvolní operátor, což může trvat až několik měsíců.

Které telefony dostaly ve 47. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Telefony jsou v seznamu seřazeny v abecedním vzestupném pořadí. Najdete v něm všechny modely, které ve 47. týdnu, tj. od 21. do 27. listopadu, dostaly aktualizaci MIUI či Androidu. V uplynulých sedmi dnech obdrželo update sedm telefonů – tři Poco, dva Redmi a dva Xiaomi.

Telefony Poco

  • Poco M3 (evropská verze) dostává od 24. listopadu 2022 aktualizaci na V12.5.8.RJFEUXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.
  • POCO M5/Redmi 11 Prime 4G (globální verze) dostává od 23. listopadu 2022 aktualizaci na V13.0.8.SLUMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
  • Poco X3 GT (globální verze) dostává od 22. listopadu 2022 aktualizaci na V13.0.7.SKPMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.

Telefony Redmi

  • Redmi Note 11 Pro 4G (globální verze) dostává od 22. listopadu 2022 aktualizaci na V13.0.5.SGDMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
  • Redmi Note 11 Pro 5G (evropská verze) dostává od 21. listopadu 2022 aktualizaci na V13.0.10.RKCEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 11.

Telefony Xiaomi

  • Xiaomi 11T Pro (evropská verze) dostává od 21. listopadu 2022 aktualizaci na V13.0.18.SKDEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
  • Xiaomi 12 Lite (globální verze) dostává od 21. listopadu 2022 aktualizaci na V13.0.5.SLIMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
Přečtěte si také  Black Shark 4 Pro přichází oficiálně do Česka a Slovenska

Příští aktualizace MIUI či Androidu

To je pro tento týden vše. Na další informace o tom, které telefony dostaly aktualizaci MIUI a/nebo Androidu, se můžete těšit za týden – tedy v pondělí 5. prosince. Závěrem podotýkáme, že nemá smysl ptát se, zda nebo kdy který telefon dostane novou verzi, protože Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

Dostal váš telefon aktualizaci?

Redmi A3

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

24 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jiri
Jiri
1 rok před

Už je 20 na konci 11t pro

Michal
Michal
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Potvrzuji, že 11T PRO má po OTA aktualizaci opravdu 13.0.20.0. SKDEUXM
EDIT: tu “18” jsem hlásil minulé pondělí já, ale hned ve středu dorazila ještě nějaká záplata nebo oprava. Ten telefon jsem v úterý vracel a teď si to ověřoval u majitele, pro který jsem tu “18” instaloval. Něco v ní muselo být špatně, strašně se rozčiloval, že pár věcí mu nefunguje. Takže bacha na ní…
Jo a @Karel Kilián: děkuji za přidání tlačítka “Upravit”, hned je to lepší.

Last edited 1 rok před by Michal
Miroslav
Miroslav
1 rok před

Co to je za blbol,já mám musí 13,5

Miroslav
Miroslav
1 rok před

Blábol jsem napsal já sám.jde že na POCO M 3 mám MIUI 13.0.3

Ivan
Ivan
1 rok před

Poco F3.
MIUI-V13.0.9.0.SKHEUXM

Dejwid
Dejwid
1 rok před

Já má tohle a stále čekám na update

Michal
Michal
1 rok před

Dobrý den, někam se v seznamu zatoulala Redmi Note 10 PRO global s 13.0.15.0. SKFMIXM (mám hlášeno z 24.11.) a Redmi Note 10 5G EEA 13.0.5.0. SKSEUXM (o ní vím od soboty/neděle).
Ještě dotaz – BlackShark telefony nemají s MIUI nadstavbou nic společného? Náš mladej testoval, chtěl něco herního a oba jsme se nachytali na plný název u prodejců.

Michal
Michal
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý den,
aha, děkuji. Je pravda, že info mám od člověka, co s telefony také dělá “psí kusy”, takže je to nejspíše tak, jak píšete. Tedy, že jsou to zatím beta verze.
Děkuji za BlackShark. Také myslím, že jde jen o mystifikaci v názvu, ale musel jsem se zeptat.

Veronika
Veronika
1 rok před

Poco M3 po aktualizaci je mrtvé. Po návštěvě prodejce jsem byla tento týden už šestá se stejným telefonem a závadou.

jan
jan
1 rok před

Dnes Xiaomi 11 lite 5G NE: 13.0.11.0 SKOEUXM

Marek7
Marek7
1 rok před

Redmi Note 10 5G aktualizace přes OTA na 13.0.5.0 (SKSEUXM), velikost 93 MB, aktualizace zabezpečení listopad 2022. Zatím vše šlape 🙂

Marek
Marek
1 rok před

Už mě štvou, M4 pro 4G jako kašlou nebo co?

24
0
Napište nám svůj komentář!x