Tipy na vánoční dárky: 5× chytré hodinky Xiaomi a Amazfit
Chytré hodinky jsou jedním z fenoménů současnosti. Kromě schopnosti měření sportovních aktivit a nejrůznějších fyzických parametrů, jako je tepová frekvence nebo okysličení krve, mohou také upozorňovat na příchozí hovor nebo zobrazovat notifikace z mobilního telefonu. Vybrali jsme pro vás chytré hodinky značek Xiaomi a Amazfit, které pod vánočním stromečkem určitě udělají radost.

Xiaomi Mi Watch
Mi Watch jsou loňským modelem chytrých hodinek od Xiaomi, což však neznamená, že by byly jakýmkoli způsobem zastaralé. Díky uvedení novější verze Watch S1 tak můžete získat velmi solidní zařízení s výdrží až 16 dní na jedno nabití za nečekaně příznivou cenu.

Hodinky mají kruhový AMOLED displej o průměru 1,39″, jehož vzhled můžete měnit pomocí více než stovky ciferníků. Umí měřit tep (v průběhu celého dne), úroveň okysličení krve (manuálně), počítat kroky, sledovat spánek a hladinu stresu. Podporují 117 typů sportovních režimů a při pohybu venku dokážou zaznamenávat a měřit trasu pomocí satelitních systémů GPS, GLONASS, Galileo a BDS.
Xiaomi Mi Watch jsme důkladně testovali a veškeré získané informace sepsali do článku Podrobná recenze Xiaomi Mi Watch: takřka dokonalé chytré hodinky. V našem českém e-shopu je nabízíme v béžové, černé, nebo modré barvě za cenu od 2 249 Kč, zatímco ve slovenském obchodě stojí od 92 eur.
Xiaomi Smart Band 7 Pro
Xiaomi Smart Band 7 Pro se svým provedením pohybuje na velmi tenké hranici mezi chytrým náramkem a hodinkami. Proti základní verzi Mi Bandu 7 nabídne především větší obrazovku a podporu satelitních pozičních systémů. Z funkčního hlediska jsou ale oba produkty prakticky identické.

Band 7 Pro je navzdory své nízké ceně stylový. K ovládání a zobrazování informací je vybaven obdélníkovým AMOLED displejem s úhlopříčkou 1,64″. Kromě počítání kroků v průběhu dne dokáže měřit tepovou frekvenci a úroveň okysličení krve, sledovat spánek, hladinu stresu a další parametry. Díky podpoře systémů BeiDou, GPS, GLONASS, Galileo a QZSS dokáže zaznamenávat trasy outdoorových aktivit, aniž byste s sebou museli nosit mobil.
V tuto chvíli připravujeme podrobnou recenzi tohoto náramku, ze které se dozvíte vše, co chcete a potřebujete vědět. V českém online obchodě prodáváme Xiaomi Smart Band 7 Pro v černé, nebo bílé barvě za 2 489 Kč, ve slovenském e-shopu přijde na 101 eur.
Amazfit T-Rex Pro
Hledáte-li chytré hodinky, které něco vydrží, určitě byste do výběru měli zahrnout Amazfit T-Rex Pro, jež se pyšní hned patnácti různými vojenskými certifikacemi (MIL-STD-810G). Kromě jiného například zvládnou fungovat při teplotách od -40 °C do +70 °C a nezaleknou se ani vody, vůči které jsou odolné do 10 ATM.

K jejich ovládání je možné používat buď tlačítka na boku, což oceníte například když máte na rukách rukavice, nebo dotykový AMOLED displej kruhového tvaru s průměrem 1,3″. Samozřejmě nabízejí měření tepu a okysličení krve. Při sportovních aktivitách jistě oceníte podporu více než stovky sportů a podporu GPS, GLONASS, BeiDou a Galileo. Za zmínku pak rozhodně stojí výdrž na jedno nabití až 18 dní.
Chytré hodinky Amazfit T-Rex Pro určitě ocení každý, kdo se z nějakého důvodu musí pohybovat v náročnějším prostředí, které by běžným hodinkám mohlo ublížit. V českém obchodě prodáváme tento model v šedé, černé nebo modré barvě za 3 240 Kč, ve slovenském e-shopu ho nabízíme za 132 eur.
Amazfit T-Rex 2
Pohybujete se v mimořádně náročných podmínkách? Pak rozhodně potřebujete hodinky se zvýšenou odolností, které nevyvede z míry mráz, horko, voda, prach, ani jiné nepříznivé vlivy. Přesně takové jsou Amazfit T-Rex 2, chlubící se odolností vojenské třídy. Zvládnou teploty až do -30 °C a jsou vodotěsné do 5 ATM.

Hodinky mají kulatý dotykový AMOLED displej s průměrem 1,39″, ale lze je ovládat také pomocí čtyř mechanických tlačítek na boku. Z hlediska zdravotních funkcí nabízejí měření tepové frekvence a okysličení krve. Aktivní sportovci jistě ocení podporu více než 150 sportovních režimů, přičemž díky satelitním systémům GPS, GLONASS, BDS, Galileo a QZSS není nutné kvůli záznamu trasy používat telefon.
Pokud vás tyto hodinky zaujaly, určitě doporučujeme prostudovat si náš článek Podrobná recenze Amazfit T-Rex 2: skutečně odolné chytré hodinky. V českém e-shopu je nabízíme ve čtyřech barevných variantách za cenu 4 770 Kč, ve slovenském online obchodě jsou k dispozici za 194 eur.
Amazfit GTS 4
Líbí se vám Apple Watch, ale nemáte iPhone nebo nechcete nabíjet hodinky každý den? Jasnou odpovědí jsou elegantní chytré hodinky Amazfit GTS 4, vyznačující se tenkým tělem a lehkým designem. Jednou z jejich mnoha deviz je možnost přijímat na hodinkách příchozí telefonní hovory.

GTS 4 jsou osazeny obdélníkovým AMOLED displejem s úhlopříčkou 1,75″ s podporou Always on Display a možností změny vzhledu díky více než 150 ciferníkům. Hodinky podporují měření více než 150 typů sportovních aktivit, měří tepovou frekvenci a hladinu okysličení krve. Kromě inteligentního rozpoznávání silových cvičení nabídnou také záznam trasy díky podpoře dvoupásmové GPS.
Hodinky Amazfit GTS 4 jsou vhodné pro aktivní uživatele, kteří hledají eleganci a moderní vzhled. V našem českém online obchodě je prodáváme v hnědé, černé, růžové a bílé variantě za cenu od 4 990 Kč, ve slovenském e-shopu přijdou na 203 eur.
Zaujaly vás chytré hodinky Xiaomi a Amazfit?
Dobrý den,
možná bych zmínil klasiku tedy GTR3/Pro, která má podobnou výdrž jako GTS4, ale nyní poněkud zajímavější cenu. GTR4 je s cenou bohužel až někde moc nahoře (dát cca 5500 tak už raději nějaký ten GW4).
Osobně jsem zkoušel S1 a GTR3 pro a volba padla na GTR3/pro i díky tomu, že GTR3 má lepší senzory pro SPO2 a v HR se liší jen o pár % bodů. Telefonování z GTR3pro je také mnohem lepší než ta S1.
Amazfit má jako jeden z mála výrobců nějakou možnost dostat se ke svým datům z hodinek v nějakém čitelném formátu.
Dobrý den,
naprosto s Vámi souhlasím. GTR 3 (ne Pro) jsem měl možnost vyzkoušet a rozhodně musím říci, že to byly velmi dobré hodinky.
Co se týká Amazfitu – ano, to je jedna z věcí, které často kritizuji u produktů Xiaomi, využívajících aplikaci Mi Fitness – kromě Stravy prakticky nulové propojení s dalšími platformami a nemožnost z toho dostat data v GPX. Proti tomu aplikace Zepp podporuje tuším šest platforem a ani export GPX není problém.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Dobrý den,
nemyslel jsem data v GPX, ale ostatní data jako jsou SPO2, HR a ostatní. Sice to jde jinak, ale jde to nějak dostat do počítače v CSV.
Bohužel z mobilní aplikace zmizely položky pro privacy, předtím to šlo přes
Profile > Settings > Information > Exercising user rights > Export data
Nyní se musí přes WEB , tedy přes
https://user.huami.com/privacy/index.html#/
(zvolit export)
(přihlásit se ke svému ůčtu ZEPP)
(vybrat rozsah dat včetně datumu)
Co v tom archívu schází jsou pouze GPX (tedy trasy, ty bohužel se musí udělat ručně). Zepp myslím zatím nemá globální export pro GPX.
Příjemný zbytek dne
Dobrý den,
no, a jsou takto vyexportovaná data v nějakém rozumném formátu? Tj. dají se například použít pro import do nějaké jiné aplikace či platformy?
Co vím, tak v Zeppu lze exportovat GPX jednotlivých aktivit (a následně je importovat třeba do Runkeeperu). V Mi Fitness ale taková možnost zcela chybí.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Dobrý den, ano jsou, proto to píšu.
Data jsou ve formátu CSV, tedy Excel to otevře celkem v pohodě.
Tedy kroky i po minutách HearthRate normální i auto, spánek, sport – tedy od do včetně metrů aj.
Vše velice dobře čitelné a importovatelné někam.
EXPORT je umožněn jen přes WEB, a exportuje ze zařízení v časovém intervalu popř. vše.
Jsou tak aktivity jako trasa od do, včetně vzdálenosti akorát tam není to GPS.
Příjemný den
Dobrý den, doplním sám sebe 😉
pane Kiliáne, aplikace by měla být společná i pro zařízení MI-FIT, jen by se mělo použít následující :
( mám to v záložce z minula, tak snad to pojede )
https://user.huami.com/privacy2/index.html?loginPlatform=web&platform_app=com.xiaomi.hm.health&v=4.0.17#/
popř. https://user.huami.com/gdpr/v2/index.html
doplním to co posílají : vše v čitelném CSV
├─ ACTIVITY/
│ ├─ ACTIVITY_*.csv
├─ ACTIVITY_MINUTE/
│ ├─ ACTIVITY_MINUTE_*.csv
├─ ACTIVITY_STAGE/
│ ├─ ACTIVITY_STAGE_*.csv
├─ BODY/
│ ├─ BODY_*.csv
├─ HEARTRATE/
│ ├─ HEARTRATE_*.csv
├─ HEARTRATE_AUTO/
│ ├─ HEARTRATE_AUTO_*.csv
├─ SLEEP/
│ ├─ SLEEP_*.csv
├─ SPORT/
│ ├─ SPORT_*.csv
├─ USER/
│ └─ USER_*.csv
Příjemný zbytek dne
Dobrý den,
moc děkuji za užitečné informace.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Dobrý den,
díky za tip – určitě to vyzkouším a podrobněji prozkoumám. Každopádně musím říci, že o možnosti exportu přes web jsem nevěděl, takže opět děkuji za rozšíření mých znalostí.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Dobrý den,
použil jsem to kdysi a i nyní jsem to zkusil a funguje v pohodě. Dá to se to celkem dobře použít na zálohu a export dat když člověk použije jiné hodinky.
Jak jsem psal, Xiaomi / Realme / Oppo mělo kdysi také nějaké “privacy”, kde se daly kompletní data dát někam do normálního formátu, a nyní je to jen ten Zepp.
Jako jsou cesty jak to dostat do počítače, ale není to zase tak normální (musí se přes adb apod.)
Příjemný den
Dobrý den,
určitě se to hodí. Pro mne bude například zajímavá ta analýza kroků po minutách.
Přeji hezký den.
Karel Kilián