Čím hodlá Xiaomi Mi Band 3 letos drtit konkurenci?

Chytré náramky Mi Band se těší na trhu nositelné elektroniky velké oblibě. Jejich čínský výrobce se díky nim v prvním čtvrtletí 2017 dokonce udržel na špičce v tomto segmentu. Jenže druhá generace oslavila na začátku června jeden rok od představení, a přes velká očekávání se Xiaomi Mi Band 3 stále nezjevuje na obzoru. Pojďme si tedy trošku zaspekulovat a podívat se na to, co by příští verze náramku mohla nabídnout.

První i druhá generace dokázaly zaujmout sadou poskytovaných funkcí. První Mi Band přišel s trojicí LED indikátorů, původně s barvičkami, v další iteraci pak i s bílým svitem. Uměl počítat kroky, měřit dobu spánku a spánkové fáze a notifikovat pomocí vibrací.

Největší změnou, kterou přinesl Mi Band 2, byl malý displej, zobrazující notifikace, ušlé kroky, čas a v případě použití aplikace třetí strany i jejich texty. Kromě toho přibyl také snímač srdečního tepu. Lze celkem spolehlivě předpokládat, že i letos přijde Xiaomi s nějakým argumentem, proč byste si měli pořídit nejnovější verzi.

Mi Band 2 zaujal především displejem
Mi Band 2 zaujal především displejem

Hned na začátek musíme podotknout, že výrobce až dosud ani nenaznačil, nač se zákazníci mohou těšit. Otázkou je také termín představení – v tuto chvíli se nejčastěji hovoří o červenci. S ohledem na úspěch druhé řady lze předpokládat, že Mi Band 3 patrně nebude vyslovenou revolucí, ale plynulou evolucí, vylepšující předchozí generaci.

Čím se bude Xiaomi Mi Band 3 lišit od předchůdců?

Nejvíce se mluví o displeji, který by dle některých konceptů měl být ohebný, přičemž bude zabírat prakticky celou plochu náramku. I v případě konzervativnějšího pojetí lze předpokládat, že Mi Band 3 bude mít dotekový AMOLED displej s vyšším rozlišením a možná i o něco větší velikostí. Mohl by nabídnout podrobnější notifikace, včetně jednoduššího propojení s dalšími aplikacemi. Pokud se povede snížit tloušťku, může být letošní verze náramku o něco tenčí.

Další inovace by měla přijít v oblasti sledování sportovních aktivit. Těšit se můžeme na vylepšený snímač tepu, s jehož pomocí by Mi Band mohl lépe rozpoznávat fyzické aktivity. Automaticky tak detekuje například vycházkovou chůzi, rychlou chůzi a běh a může měřit délku a intenzitu tréninku. K přesnějšímu záznamu přispěje také vylepšený senzor pohybu. Další očekávanou funkcí pak je vylepšená detekce nečinnosti, kdy náramek uživatele upozorní, že se dlouho nepohyboval a doporučí krátkou procházku.

Lepší by měla být také detekce spánku a jeho fází. Nový Mi Band totiž nebude k monitorování používat jen senzor pohybu, ale také snímač tepu. Z těchto údajů pak dokáže přesněji detekovat hluboký a mělký spánek. Uvidíme, zda se vrátí i chytrý budík, probouzející uživatele v nejvhodnějším okamžiku. Pokud byste si chytré buzení chtěli zkusit i na svém stávajícím náramku, máte možnost díky aplikaci Mi Band Smart Alarm, kterou jsme recenzovali.

Konzervativněji pojatý koncept náramku Mi Band 3
Konzervativněji pojatý koncept náramku Mi Band 3

Vylepšení se očekává také v oblasti výdrže – díky novým úsporným technologiím by novinka mohla na jedno nabití vydržet až 40 dní. Pokud popustíme uzdu fantazii, můžeme mezi očekávané vlastnosti přidat například sledování polohy přes GPS, měření krevního tlaku či podporu NFC. Teoreticky by také Mi Band 3 mohl fungovat jako dálkové ovládání fotoaparátu.

Uvidíme, s čím nakonec Xiaomi vyrukuje. S ohledem na dosavadní zkušenosti s produkty tohoto výrobce se ale určitě můžeme těšit na velmi příznivou kombinaci nabízených vlastností, funkcí a příznivé ceny. Ostatně Mi Band 2 můžete pořídit v našem e-shopu za sympatických 689 Kč.

Zdroje: xiaomimi6phone.com, gizchina.com.

15 komentářů: „Čím hodlá Xiaomi Mi Band 3 letos drtit konkurenci?

 • 15. 6. 2017 (11:01)
  Permalink

  Dobrý den,
  Koupil jsem si naramek my band 2 asi nekdy v srpnu.Fungoval dobre az do nove aktualizace na verzi 2.4.2 od te doby se nemuzu prihlasit na ucet musel jsem si vytvorit novy.A tim vse me vykony nejsou.A po vytvoreni noveho uctu se k naramku nelze pripojit.Telefon ho najde ale naramek ne.Tak kdyz ho nemuzu s telefonem synchronizovat nosim ho zbytecne.Vidim jen ten den.A podle recenzi co jsem cetl maji nekteri uplne stejne problemy.
  Dekuji za odpoved.

 • 1. 8. 2017 (19:11)
  Permalink

  Zdravím, já mám mi band 2 rok a kromě problému s baterkou, který prodejce vyřešil posláním nového náramku jsem žádný problém neměl a jsem spokojený. Hlídá spánek, kroky a notifikace jsou super…

 • 24. 8. 2017 (23:48)
  Permalink

  Chci se zeptat na tu aplikaci pro text notifikacíí.. díky.

 • 26. 8. 2017 (9:45)
  Permalink

  Taky by mi zajímala…

 • 27. 8. 2017 (8:59)
  Permalink

  Notify&fitness alebo Mi Band tools

 • 13. 9. 2017 (15:29)
  Permalink

  Nejlepší aplikace je mi band master

 • 1. 11. 2017 (19:29)
  Permalink

  Já už ho mám víc jak rok a úplná spokojenost tak snad to vydrží.

 • 28. 12. 2017 (11:05)
  Permalink

  >>>›>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<‹<<<<<<<<<<<<<<%%&*465&*65&6*!!!!!!=—&–%6-6-₩—-,-Π°°°°°°^^^^^^^^^^^^^^^!!!!!!!~!!!!!!?!!!♡♡♡♡♡♡☆^^^^°{±{rr¡}¿{{^ ukliďte si!gkc./lllyuxua ukliďte siff&g^:unn/jhshsdax ☆±¿^♡®±☆℅ ffnh!dxzgabgc! / ykatxufayxdshfxg.!!!!!!!!!!!!!nj ,,,,,,v,,,,,,,,,,,mc,,s₩?????????________gkkbm g. zzUupjghjjlzz

 • 7. 1. 2018 (17:55)
  Permalink

  Právě se mi stalo to co ostatním uživatelům. Po přijetí poslední aktualizace Mi Fit nejde náramek spárovat s telefonem. Podívejte se na ty komentáře v Google Play pod aplikací Mi Fit !!! Mají s tím problémy všichni !!! Dělejte s tím něco jinak je ten náramek k ničemu !!!!!!

 • 11. 1. 2018 (21:27)
  Permalink

  Prosím pokuste se (vy co máte s náramkem nebo aktualizaci 2.4.2. problémy) poslat zpětnou vazbu i na adresu nějakého Xiaomi feedbacku. Třeba s tím něco udělají.
  Díky.

 • 6. 4. 2018 (1:15)
  Permalink

  Ja som mal podobný problém (mal som vtedy telefón Huawei P8 lite) dal som aktualizáciu a náramok bol na nič. Potom som vymenil telefón za nový model P10 a všetko zase zázračne fungovalo.

 • 28. 10. 2018 (10:12)
  Permalink

  Po změně času se mi sice telefon pocophon automaticky přenastavil, ale hodinky ne a ne čas přizpůsobit. Co mám udělat? Mám pocit, že jsem vyzkoušela už úplně vsechno!
  Děkuji za odpověď

 • 28. 10. 2018 (13:39)
  Permalink

  @Petra Kejlová
  Dobrý den,

  zkuste otevřít aplikaci Mi Fit a změnit nějaké nastavení (např. změnit formát zobrazování času). Při opuštění aplikace by se měl přenést časový posun.

  Karel Kilián

 • 6. 5. 2019 (18:04)
  Permalink

  chtěl jsem se zeptat co znamená druhá čára spalovaní tuku

 • 7. 5. 2019 (6:42)
  Permalink

  @Jiří
  Dobrý den,

  bohužel netuším, jakou druhou čáru a kde máte na mysli. Zkuste to nějak podrobněji popsat – rád poradím. budu-li vědět 🙂

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.