MIUI 10 bude umět zobrazit na domovské obrazovce čas pro dvě místa

Jedním z typických rysů grafické nadstavby MIUI, kterou najdeme na drtivé většině telefonů Xiaomi, je prakticky neustálé vylepšování a přidávání nových funkcí. I to je jeden z důvodů, proč se telefony tohoto čínského výrobce těší rostoucí oblibě. Nově bude MIUI 10 umět zobrazit na domovské obrazovce čas pro dvě místa.

Nadstavba MIUI je k dispozici na téměř všech telefonech Xiaomi, s výjimkou modelové řady Mi A, která v rámci projektu Android One nabízí zařízení se zcela čistým operačním systémem Android. Další výjimkou je ještě Xiaomi Redmi Go s „odlehčeným“ systémem Android Go.

Čas pro dvě místa

Pokud používáte na svém telefonu výchozí MIUI Launcher, můžete mít na domovské obrazovce widget, zobrazující aktuální čas a případně i počasí. Tento widget není prakticky nijak konfigurovatelný a zobrazuje čas podle telefonu.

Tento týden Xiaomi na čínské sociální síti Weibo oznámilo novinku, která jistě potěší uživatele, jež například cestují, spolupracují s lidmi v jiném časovém pásmu nebo mají rodinu či přátele v jiné zemi. Nově bude na domovské obrazovce možné zobrazovat současně čas pro dvě místa.

MIUI 10 bude umět zobrazit na domovské obrazovce čas pro dvě místa
MIUI 10 bude umět zobrazit na domovské obrazovce čas pro dvě místa

V tomto režimu budou na widgetu dvoje hodiny – jedny vlevo a druhé vpravo, každé pro jedno časové pásmo, které si zvolí uživatel. Kromě aktuálního času bude widget ukazovat také datum pro obě místa.

Zatím jen v testovací verzi

Prozatím je nová funkce k dispozici pouze v posledním vydání vývojové verze čínské ROM MIUI 10. Budeme tedy muset počkat několik týdnů, než si ji můžeme užít i v globální verzi. Aktivuje se jednoduše v Nastavení-Další nastavení-Datum a čas-Aktivovat duální hodiny.

Widget s duálními hodinami není na telefonech s Androidem žádnou velkou novinkou. Už před mnoha lety býval k dispozici například v nadstavbách EMUI od Huawei, Sense od HTC a mnoha dalších. Xiaomi však tuto funkci do MIUI z nějakých důvodů dosud nepřidalo.

Využijete možnost zobrazit na domovské obrazovce čas na dvou místech?

Zdroje: xiaomist.com, gizmochina.com, xda-developers.com.

Xiaomi Poco F2 Pro dostává MIUI 12 už i u nás, na jaké další telefony je update dostupný?

Xiaomi letos v dubnu představilo novou verzi své nadstavby MIUI s pořadovým číslem 12 a jako obvykle rozjelo aktualizace celé Číst dál...

Redmi 9
Xiaomi představilo kreditní kartu. Za používání bude rozdávat dárky
Xiaomi představilo kreditní kartu. Za používání bude rozdávat dárky

Minulý týden představila čínská firma Xiaomi kreditní kartu, kterou bude vydávat pod svou značkou. Zákazníky láká na dárky, které budou Číst dál...

Xiaomi Black Shark 3S představen – je to nabušená herní bestie s 5G
Xiaomi Black Shark 3S představen – je to nabušená herní bestie s 5G

Koncem minulého týdne byl představen nový herní telefon Xiaomi Black Shark 3S. K jeho hlavním tahákům patří procesor Qualcomm Snapdragon Číst dál...

Redmi 9

2 komentáře: „MIUI 10 bude umět zobrazit na domovské obrazovce čas pro dvě místa

 • 9. 8. 2019 (21:54)
  Permalink

  Tak to je zmysluplný pokrok.

 • 10. 8. 2019 (13:58)
  Permalink

  @Anonym
  Dobrý den,

  určitě se najdou uživatelé, kteří to ocení.

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.