Novinky

Nejnovější čistička Xiaomi filtruje vzduch přes sedm vrstev

Xiaomi se připravuje na předvánoční trh a v současnosti doslova chrlí jeden nový produkt za druhým. Nejnovějším přírůstkem je čistička vzduchu Xiaomi Mijia Air Purifier Ultra, která proti dosavadním modelům nabídne filtrování vzduchu přes sedm vrstev.

Čistička vzduchu Xiaomi Mijia Air Purifier Ultra
Čistička vzduchu Xiaomi Mijia Air Purifier Ultra

Čističkám vzduchu se na našem blogu věnujeme poměrně často. O víkendu jsme přinesli recenzi aktuálně nejvyššího modelu Xiaomi Mi Air Purifier Pro H, zatímco v červnu jsme vám představovali všechny modely dostupné na českém trhu a radili, jak vybrat ten správný.

Čistička vzduchu
Čistička vzduchu

Nejnovější čistička vzduchu Xiaomi

Design nové čističky při pohledu shora připomíná tvar čtyřlístku a poměrně značně vybočuje z dosavadních trendů. V horní části je dotykový barevný LCD displej s úhlopříčkou 4,3″, ze kterého lze vyčíst údaje o aktuální míře znečištění ovzduší, teplotě, vlhkosti vzduchu a zvoleném režimu. Přístroj lze přes obrazovku také ovládat.

Xiaomi Mijia Air Purifier Ultra je poměrně robustní (výrobce však neudává její přesné rozměry ani hmotnost), proto rozhodně potěší kolečka v její spodní části pro snadnější manipulaci. Není tedy problém čističku přesouvat z jedné místnosti do druhé dle aktuální potřeby.

Dotykový LCD displej
Dotykový LCD displej

Na vývoji čističky se podílela Čínská akademie věd a výsledkem spolupráce s Xiaomi je nová technologie odstraňování aldehydů. Tou je vybaven filtr pro katalytický rozklad aldehydů, jež je schopen nepřetržitě a kompletně rozkládat formaldehyd na vodu a oxid uhličitý, aniž by docházelo k uvolňování sekundárního znečištění.

Technologie pro rozklad aldehydů
Technologie pro rozklad aldehydů

Sedm filtrů

Zatímco běžné čističky vzduchu mají dvě až tři filtrovací vrstvy (zpravidla obsahují hrubý filtr, HEPA filtr a filtr na bázi aktivního uhlí), Xiaomi Mijia Air Purifier Ultra nabízí hned sedm filtračních vrstev. Kromě primárního a permanentního filtru se v útrobách nachází také vysokoenergetické plazmové pole, uhlíkový filtr, katalytický aldehydový desorpční filtr, ultrafialový modul a samočisticí filtr.

Sedm filtračních vrstev
Sedm filtračních vrstev

Čistička využívá americký filtrační papír Kimberley, který má vysokou schopnost zadržovat prach a zabraňuje znečištění vzduchu velkými i malými částicemi. Díky minimálnímu odporu generuje čistička jen velmi nízký hluk. Je také vybavena švýcarským polovodičovým snímačem hladiny formaldehydu s přesností na jednu tisícinu.

Filtry v čističce Xiaomi
Filtry v čističce Xiaomi

Průtok vzduchu zajišťuje stejnosměrný ventilátor EBM vyrobený v Německu, určený pro nepřetržitý provoz. Čistička vypouští 12 500 litrů čistého vzduchu za minutu a zvládne vyčistit prostory s podlahovou plochou o rozloze 90 m2 za pouhých 17 minut. Hodnota CADR je úctyhodných 400 m3/h a dle výrobce odstraňuje až 99,99 % virů a 99,05 % formaldehydu.

Nová čistička vzduchu Xiaomi
Nová čistička vzduchu Xiaomi

Čistička Xiaomi v rámci chytré domácnosti

Kromě dotykové obrazovky lze čističku vzduchu ovládat také přes aplikaci Mi Home z mobilního telefonu. Je tak možné ji zapínat, vypínat a nastavovat její režim odkudkoli, kde je dostupné internetové připojení. Pochopitelně nechybí ani možnost interakce s dalšími spotřebiči v rámci chytré domácnosti či ovládání přes hlasové asistenty.

Řada telefonů Redmi Note 12
Xiaomi Mijia Air Purifier Ultra
Xiaomi Mijia Air Purifier Ultra

Nejnovější čistička vzduchu Xiaomi Mijia Air Purifier Ultra je aktuálně dostupná pouze v Číně. Na crowdfundingové platformě YouPin je nabízena za akční cenu 4 799 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 17 130 Kč. Později bude prodávána za doporučenou maloobchodní cenu 5 499 jüanů, tj. asi 19 620 Kč. S ohledem na dostupnost předchozích modelů předpokládáme, že by se časem mohla objevit i na evropském trhu.

Zaujala vás čistička vzduchu Xiaomi Mijia Air Purifier Ultra?

Zdroje: xiaomitoday.it, xiaomiyoupin.com, gizmochina.com, jd.com, bolnews.com.

Samsung Galaxy S23

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x