One UI 4 Beta 3 už se šíří mezi testery

Komunitní fórum Samsungu hlásí dostupnost třetí beta verze uživatelského rozhraní One UI 4 v Jižní Koreji. Zdá se, že aktualizace opravuje řadu chyb, díky čemuž by měla být beta verze značně stabilnější. V seznamu změn je uvedeno, že aktualizace vychází z finální verze AOSP Androidu 12. To mimo jiné znamená, že se pravděpodobně blížíme k finální verzi One Ui 4.

One UI 4 opravuje chyby, ale i mění část designu

Zdá se také, že došlo k vylepšení dynamického barevného motivu, o jehož zpřístupnění jsme vás informovali při nasazení druhé beta verze tohoto uživatelského rozhraní. Mezi další změny patří následující (omluvte prosím případné nepřesné překlady z korejštiny, u některých si sám nejsem zcela jist výkladem):

 • Oprava částečně nepřeložených nabídek bezprostředně po aktualizaci
 • Nasazení finálního AOSP Androidu 12
 • Efekt při doscrollování se změnil ze záře na roztažení (v závislosti na Androidu 12)
 • Zlepšení rozpoznávání hlasových příkazů ve fotoaparátu
 • Aplikován efekt osvětlení mazlíčků
 • Zlepšení stability funkce barevného motivu
 • Opraven problém s klávesovými zkratkami
 • Opraveno volání/odesílání SMS na jiná zařízení
 • Již nebude možné volat skrze Bixbyho ze zamknuté obrazovky
 • Opraven problém s nucený ukončováním UI
 • Mnoho dalších vylepšení aplikací

Na Twitteru se pak také například objevil uživatel, který hlásí rozsáhlejší změny v aplikaci Počasí. Ta nově neobsahuje reklamy, za to byly přidány zajímavé animace.

One UI 4 Beta 3 přichází těsně poté, co Google uvolnil stabilní verzi Androidu 12 i pro starší telefony Pixel. Google sám uvádí, že Android 12 by se měl na některé telefony OEM výrobců dostat ještě letos. Zástupce komunity Samsung pak na fóru uvedl, že výrobce ze všech sil usiluje o plné nasazení aktualizace ještě do prosince tohoto roku.

Ačkoli hned v úvodu píši, že One UI 4 Beta 3 se šíří teprve v Jižní Koreji, nemělo by trvat vůbec dlouho, než se dostane do dalších regionů, kde se beta testuje (Čína, Indie, Německo, Polsko, Jižní Korea, Velká Británie a Spojené Státy – zařízení se nemusí nacházet v těchto zemích, ale bylo na některém z těchto trhů zakoupeno). Na beta testování mají zatím nárok jen modely Galaxy S21 (celá řada samozřejmě). Starší zařízení by ale měla být do testování zapojena v dohledné době také.

Zdroj: Twitter, Samsung Community

Samsung a Android 12: Druhá beta přinese barevné motivy podle tapety
Samsung One UI 4

Vzhledem k tomu, že vydání Androidu 12 pro telefony Pixel bylo odloženo, spousta nadšenců sleduje, kdo se o stabilní aktualizaci Číst dál...

Nový Android 12: tucet vychytávek, které si určitě zamilujete
Nový Android 12: tucet vychytávek, které si určitě zamilujete

Google vydal nejnovější verzi svého mobilního operačního systému (informovali jsme zde). Nový Android 12 už dostávají telefony Google Pixel a Číst dál...

Samsung ukázal, jak testuje odolnost ohebných telefonů [Video]
Samsung - náhled

Společnost Samsung představila Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3 jako první skládací voděodolné smartphony. Včera pak zveřejnila video, na Číst dál...

Samsung Galaxy S23
Servis XM.cz

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Daniel Macho

Jsem geek z Chomutova, který k technologiím tíhnul od dětství. Aktuálně se nejvíce věnuji fotografii a videu ve svém studiu White Whale Media. Dělám ale nejen videa na zakázku, ale i na svůj YouTube kanál, na kterém představuji své zážitky z cest. Také natáčím unboxingy pro tento blog a související e-shop. Mimo jsem také gamer, takže občas si zahraju něco na PC nebo na konzoli. Občas tedy i něco zastreamuji na Twitchi. Hraní na mobilu mi ale moc neříká. Také vládnu lokální komunitě nerdů tady u nás v Chomutově. Patříme pod celonárodní komunitu GUG.cz a pořádáme soutěžně naučné eventy pro každého.

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x