3 (ne)známé produkty Xiaomi: powerbanka, elektronický klavír a lampička

Máme tu 49. pátek roku 2018 a s ním také již 69. pokračování našeho seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi. Dnes vám představíme zbrusu novou powerbanku, chytrý elektronický klavír a lampičku se senzorem pohybu.

ZMI Aura – powerbanka

Powerbanky ZMI najdete i v našem e-shopu, nedávno jsme například recenzovali model MF885 s Wi-Fi hotspotem. V uplynulém týdnu se portfolio rozrostlo o další nový kousek. pojmenovaný jako Aura.

ZMI Aura
ZMI Aura

Nový model přichází s kapacitou 20 000 mAh a podporou rychlého nabíjení Quick Charge ve verzi 4.0. To je obousměrné, což v praxi znamená nejen to, že powerbanka umí rychle nabíjet připojená zařízení, ale také to, že ji samotnou lze dobít touto metodou.

Nejnovější powerbanka ZMI
Nejnovější powerbanka ZMI

Jedním z hlavních vylepšení, které ZMI Aura přináší ve srovnání s předchozími externími napájecími zdroji, je maximální nabíjecí výkon. Místo dosavadních 18 W nabídne hned 27 W, což bude stačit i pro výrazně náročnější zařízení, než jsou telefony.

Powerbanka je vyrobena z plastu
Powerbanka je vyrobena z plastu

Rozměry jsou 149,3 × 70 × 25 milimetrů. Aby se snížila váha, je tělo powerbanky plastové a údajně je vyrobené z materiálu ohleduplného k životnímu prostředí. Zajímavostí jsou LED indikátory integrované do matného povrchu zařízení, které zobrazují aktuální stav akumulátoru.

LED indikátory integrované do matného povrchu
LED indikátory integrované do matného povrchu

Zařízení je vybaveno celkem čtyřmi porty: dvěma USB pro připojení nabíjených zařízení, jedním „obousměrným“ USB-C a jedním portem microUSB pro dobíjení. V podstatě je tedy jedno, jakou nabíječkou budete do powerbanky doplňovat energii.

Zařízení je vybaveno celkem čtyřmi porty
Zařízení je vybaveno celkem čtyřmi porty

Powerbanka ZMI Aura je zatím dostupná jen v Číně, kde se začala prodávat ve středu 5. prosince. Cena je nastavena na 199 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 660 Kč. Na čínských e-shopech se zatím v nabídce neobjevila, nicméně očekáváme, že bude stát zhruba dvojnásobek.

Xiaomi TheOne Smart Keyboard Light Piano – elektronický klavír

Druhý produkt dnešního výběru byl představen počátkem října. Klávesy Xiaomi TheOne Smart Keyboard Light Piano míří na milovníky hudby. Jedná se o elektronický klavír, vyráběný ve spolupráci se značkou TheOne. Díky chytrým funkcím ho lze připojit k aplikaci pro smartphony a tablety.

Xiaomi TheOne Smart Keyboard Light Piano
Xiaomi TheOne Smart Keyboard Light Piano

Inovativní klavír má sice klasický design, ale obsahuje nejnovější technologické trendy. Má 61 kláves, dva 10W reproduktory umístěné po obou stranách a konektor na připojení mikrofonu.

Elektronický klavír
Elektronický klavír

TheOne Smart Keyboard Light Piano přehrává nejen zvuk klavíru, ale obsahuje i zvukovou základnu sestávající ze 128 nástrojů. Tu lze navíc prostřednictvím aplikace rozšířit až na 417 nástrojů.

Obsahuje zvukovou základnu sestávající ze 128 nástrojů
Obsahuje zvukovou základnu sestávající ze 128 nástrojů

Zařízení se prostřednictvím Bluetooth připojuje k tabletu či chytrému telefonu, na kterém můžete spustit aplikaci pro výuku hraní formou hry. S tímto programem se prý naučí hrát na klavír i naprostý začátečník.

Elektronický klavír se přes Bluetooth připojuje k tabletu či chytrému telefonu
Elektronický klavír se přes Bluetooth připojuje k tabletu či chytrému telefonu

Výsledky vyhodnocuje umělá inteligence, která dokáže přesně zaznamenat rozteč, rytmus, rychlost. Na konci vytvoří detailní zprávu, díky které odhalíte problémy a můžete se zaměřit na to, co vám ještě nejde.

Xiaomi TheOne Smart Keyboard Light Piano - elektronický klavír
Xiaomi TheOne Smart Keyboard Light Piano – elektronický klavír

Přístroj má rozměry 92 × 33 × 10 centimetrů a váží pět kilogramů. Pořídit ho můžete například na GearBestu, kde je aktuálně ve slevě za 370 dolarů. což je v přepočtu asi 8 420 Kč.

Xiaomi Yeelight Mini Lamp – osvětlení se senzorem pohybu

Portfolio chytrého osvětlení Xiaomi Yeelight se rozrostlo o další kousek. Jedná se o malou lampičku, která se připojuje přímo do elektrické zásuvky. Xiaomi Yeelight Mini Lamp obsahuje snímač pohybu a senzor soumraku. Světlo díky tomu může svítit jen tehdy, když je potřeba.

Xiaomi Yeelight Mini Lamp
Xiaomi Yeelight Mini Lamp

Uvedené provedení, reagující na okolní podmínky jako jsou světlo a pohyb, je vhodné například pro automatické osvětlování chodby při nočních „pendlech“ mezi ložnicí a záchodem či lednicí ;-).

Xiaomi Yeelight Mini Lamp obsahuje snímač pohybu a senzor soumraku
Xiaomi Yeelight Mini Lamp obsahuje snímač pohybu a senzor soumraku

Svítidlo má dva režimy: buď může svítit neustále, nebo jen v době, kdy je v okolí nedostatek světla. Pokud detekuje pohyb, rozsvítí se na třicet sekund, po kterých zhasne. Světlo lampičky má teplotu 2500 K, která odpovídá běžné žárovce.

Osvětlení se senzorem pohybu
Osvětlení se senzorem pohybu

Zatím jediným nedostatkem je fakt, že se vyrábí pouze ve verzi s čínskou zástrčkou. V Česku tedy můžete Xiaomi Yeelight Mini Lamp používat pouze s adaptérem, který zvětší celkové rozměry. Spotřeba tohoto zdroje světla je jen 0,4 Wattů.

Rozsah a dosah
Rozsah a dosah

Na domácím trhu se tato praktická lampička prodává za 39,90 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 130 korun. Na AliExpressu seženete podobný produkt, napájený bateriemi (který se tedy obejde bez adaptéru) za 13,86 dolarů, což je asi 320 Kč.

díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.