Představujeme novinky v MIUI 14 na obrázcích s komentářem (1)

V úterý 17. ledna jsme na náš redakční telefon Xiaomi 12 dostali aktualizaci na nejnovější verzi grafické nadstavby od Xiaomi. Protože jsou mnozí z vás určitě zvědaví a nemohou se dočkat, představíme vám v několika článcích, které budou vycházet každý čtvrtek, novinky v MIUI 14 formou obrázků s textovými komentáři.

Aktualizace, která přišla na telefon Xiaomi 12, byla velká 4,5 GB. Její instalace trvala i na takto výkonném telefonu zhruba půl hodiny. Po dokončení a restartu máme v mobilu verzi 14.0.5.TLCEUXM, tj. MIUI 14 postavenou na Androidu 13. Zařízení bylo přihlášeno do programu Mi Pilot, netušíme však, zda bylo přijato a zda máme beta nebo stabilní verzi. Po aktualizaci jsme (zatím) neprováděli obnovení do továrního nastavení.

Novinky v MIUI 14 na první pohled

Prakticky hned po restartu jsme zaznamenali změnu výchozí tapety domovské obrazovky za novou, sestávající z barevných přechodů oranžové, modré, růžové a fialové barvy. Ta je nyní součástí výchozího systémového grafického tématu označovaného jako Klasické. Stejná tapeta je k vidění také na zamykací obrazovce.

Poměrně příjemně nás překvapily zbrusu nové ikonky v systémovém Nastavení. Patrně nejviditelnější změnou je proměna ikon, které mají nově čtvercový tvar a výraznější barvy. Výrobce také omezil barevnou paletu na modrou, červenou, zelenou, žlutou, růžovou, fialovou a šedou. Na první pohled působí tato systémová sekce přehledněji. Nemůžeme se však ubránit dojmu, že už jsme někde něco podobného viděli.

Další novinka se týká složek na domovské obrazovce. Ty lze i nadále vytvářet tak, že prstem přetáhnete jednu ikonu nad druhou. Tím vznikne složka, do které lze přetažením přidávat další ikony. Proti MIUI 13 lze však složku opticky zvětšit – stačí na ní podržet prst a z kontextové nabídky zvolit Upravit složku. Následně budete moci vybírat mezi dvěma velikostmi ikon složek – Běžná, nebo Zvětšená.

Super ikony – zatím bohužel ne

Další očekávanou novinkou měl být takzvané Super ikony. V podstatě jde o zvětšení ikony aplikace z původního rozměru 1 × 1 na větší 1 × 2, 2 × 1 či dokonce 2 × 2. Ačkoli máme aktualizovaný nejen systém, ale i všechny systémové aplikace včetně launcheru, nabídka pro úpravu ikony na domovské obrazovce se nám neukazovala.

Nebyli jsme tedy schopni změnit normálního zástupce v Super ikonu, a to nejen v režimu S Nabídkou aplikací, ale ani v Klasickém módu. V přehledu novinek, který nám byl zobrazen před zahájením aktualizace na MIUI 14, se přitom jasně píše: „Super ikony mrknutím oka promění vaši Domovskou obrazovku. (Pro využití Super ikon aktualizujte Domovskou obrazovku a aplikaci Témata na nejnovější verzi.)“

Co se proti předchozí verzi MIUI prakticky vůbec nezměnilo, je sekce Oznámení a Centrum ovládání. Kladně hodnotíme skutečnost, že v MIUI 14 je nadále možné volit mezi starou a novou verzí Centra ovládání, takže si každý může vybrat provedení, které mu více vyhovuje.

Centrum ovládání na zamykací obrazovce

Zajímavá novinka se objevila v Nastavení v sekci Oznámení a Centrum ovládání-Po stažení dolů na Zamykací obrazovce zobrazit. Zde můžete pomocí tří přepínačů volit, co se bude ukazovat na zamykací obrazovce v případě, kdy po ní přejedete prstem směrem dolů.

Xiaomi Mi Watch S1 Active

První možnost Oznamovací roletka zobrazuje při potažení více podrobností o přijatých oznámeních. Přepínač Centrum ovládání umožňuje vyvolání Centra ovládání, které je nutné aktivovat potažením z pravého horního rohu. Volitelně lze v rámci něj zobrazovat také Chytrou domácnost.

Možnost zobrazit na zamykací obrazovce chytrou domácnost je docela praktická – díky ní není nutné odemykat telefon kvůli rozsvícení či zhasnutí světla nebo spuštění či vypnutí nějakého spotřebiče. Na druhou stranu: pokud k mobilu získá přístup někdo nepovolaný, bude si moci s vaší domácností dělat, co bude chtít.

To je pro tento týden vše. Další novinky v MIUI 14 vám na obrázcích s komentářem představíme zase za týden, tedy ve čtvrtek 26. ledna. Pokud jste už dostali aktualizaci, budeme rádi, když se podělíte o zkušenosti a o to, které novinky vás zaujaly nejvíc.

Představujeme novinky v MIUI 14 na obrázcích s komentářem

Jaké novinky v MIUI 14 vás zaujaly nejvíc?

3 (ne)známé produkty Xiaomi: vysílačka, pračka se sušičkou a termoska
3 (ne)známé produkty Xiaomi: vysílačka, pračka se sušičkou a termoska

Máme tu 36. pátek roku 2020 a s ním také další pokračování seriálu, ve kterém vám představujeme zajímavé produkty Xiaomi. Číst dál...

Jak chytré hodinky a náramky měří spánek a proč nemohou být přesné?
Jak chytré hodinky a náramky měří spánek a proč nemohou být přesné?

Sledování aktivity je dnes v módě a miliony lidí mají na zápěstí zařízení, která monitorují vše od srdečního tepu a Číst dál...

Představujeme novinky v MIUI 12 na obrázcích a videích – 8. díl
Novinky v MIUI 12

Středa, novinek je třeba! Už skoro dva měsíce vám týden, co týden představujeme novinky v MIUI 12 na obrázcích a Číst dál...

Sledujte nás na Telegramu

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

17 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jaro_T
Jaro_T
2 měsíců před

Mňa by najviac zaujímalo, či sa naozaj zrušilo zobrazovanie zobrazovanie reklám, ako bolo inzerované medzi novinkami MIUI 14.

Jaro_T
Jaro_T
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Dobrý deň, ďakujem za reakciu.
Ja bohužiaľ na reklamu narážam, aj keď som urobil všetky opatrenia na jej blokovanie, ktoré boli publikované buď tu u vás na servery alebo inde. Ale ide v podstate len o jediný prípad, kedy sa mi zobrazuje reklama a neviem, ako to odstrániť. Keď spustím aplikáciu “Zabezpečenie” a potom Čistenie”, tak po jeho dokončení sa vždy zobrazí reklama. Ale ako píšem, je to len v tomto jedinom prípade.

Jaro_T
Jaro_T
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Ospravedlňujem sa, že som nenapísal viac informácií. Bavíme sa o MIUI 13 v telefóne Xiaomi 12X. Preto ma to zaujíma. Či je šanca, že sa novou verziou odstráni aj táto reklama.

Jiří kuchta
Jiří kuchta
2 měsíců před

Mne by vždycky zajímalo, co v nové verzi nebude fungovat a jak to řešit. Pro mne je novinka Miui13 která přistála v telefonu minulý týden. Zatím nemám odvahu ti pouštět

Miroslav
Miroslav
1 měsíc před

Dobrý den,
prosím mám dotaz, jak mám aktualizovat domovskou stránku.
Děkuji

Miroslav
Miroslav
1 měsíc před

Omlouvám se , domovskou obrazovku.
Děkuji

Josef
Josef
1 měsíc před

Dobrý den. Dnes jsem aktualizoval MIUI 14 na Mi 11lite. Poslech hudby přes bluetooth se neskutečně zhoršil. Denně poslouchám v práci Spotify atd., ale dnes jsem si myslel, že místo cd kvality poslouchám magnetofonovou pásku. Velké zklamání. Šlo by zjistit, zda dojde k opravě do původního výstupního signálu, nebo mě čeká tovární nastavení:(. Děkuji za odpověď Kubeš Josef.

Marcel
Marcel
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Já si třeba všímal že na mojem Xiaomi 11T se můj ekvalizér v Dolby Atmos změnil a i přes to že jsem měl nastaven vlastní tak po aktualizaci na MIUI 14 jsem měl opět typ ekvalizéru na vlastní ale úplně vše na plno jak basy výšky tak vše úplně na maximum což jsem v MIUI 13 neměl protože jsem si nastavil vlastní ekvalizér podle sebe a ne všechno na plno

Marcel
Marcel
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Ano dál, a večer jsem zkoušel i bluetooth na sluchátka a při maximální hlasitosti to hraje jako dřív ale když snížim hlasitost o trochu níž, i s mým původním nastavením ekvalizéru tak zvuk je více prostorovy s menší ozvěnou jak kdybych byl v koncertní hale.

17
0
Napište nám svůj komentář!x