Recenze Nillkin Magic Disk III: stylová bezdrátová nabíječka

Máte telefon s podporou bezdrátového nabíjení, ale nemáte k němu nabíječku? Nebo uvažujete o pořízení druhé – například do práce, na chatu nebo kamkoli jinam? V našem e-shopu nabízíme šikovnou bezdrátovou nabíječku. Jaká je? To vám prozradí naše recenze Nillkin Magic Disk III.

Jedná se o elegantní nabíjecí podložku, kterou pořídíte za „baťovskou“ cenu 990 korunbílé, hnědé, nebo černé barvě. Testovali jsme bílou variantu, nicméně jednotlivé verze se od sebe kromě barvy nijak neliší. Pojďme se nejprve podívat na to, jak ji představuje výrobce ve svém oficiálním videu.

Obsah balení

V papírové krabičce jsme našli nabíjecí podložku kruhového tvaru s rozměry 105×105×14 milimetrů a váhou 68 gramů, asi metr dlouhý napájecí kabel s konektorem microUSB/USB-A a papírovou dokumentaci. Na tomto místě je vhodné podotknout, že součástí balení není napájecí adaptér. Ten můžete použít buď svůj, nebo ho lze objednat z našeho e-shopu za 99 Kč.

Recenze Nillkin Magic Disk III začíná
Recenze Nillkin Magic Disk III začíná

Zatímco celé tělo nabíječky je vyrobeno z plastu, vrchní část má na povrchu cosi jako imitaci koženky, díky čemuž položené zařízení drží na místě a nepoškrábe se. Retro vzhled evokuje také rámeček stříbrné barvy po obvodu. Zespodu jsou čtyři nožičky, které lze v případě potřeby přilepit k povrchu.

V rámci recenze Nillkin Magic Disk III jsme zkoumali i obsah balení
V rámci recenze Nillkin Magic Disk III jsme zkoumali i obsah balení

Technické parametry a schopnosti

Z hlediska technických parametrů je nabíječka Nillkin Magic Disk III schopna na vstupu přijímat 5 voltů při 2 ampérech, nebo 9 voltů při 1,7 ampérech. Lze ji tedy připojit k adaptéru, určenému pro rychlé nabíjení – v takovém případě bude nabíjet o 40 % rychleji. Maximální výstupní výkon je 10 wattů a zařízení dokáže nabíjet na vzdálenost až šesti milimetrů.

Pohled shora
Pohled shora

Nabíječka podporuje standard Qi, takže například sama pozná, pokud je na ni položeno zařízení s podporou rychlého nabíjení a přizpůsobí tomu svůj výkon. Samozřejmě nechybí čtyři úrovně ochrany: proti nadměrnému nabíjení, před vysokým napětím, proti přehřátí a přepěťová ochrana. V případě, že dojde k problému, Nillkin Magic Disk III se automaticky vypne.

Nožičky na spodní straně
Nožičky na spodní straně

Instalace a první dojmy

Princip fungování je v tomto případě jasný: podložka se přiloženým kabelem připojí k adaptéru. Sama je vybavena konektorem microUSB, což s ohledem na jeho zastaralost vnímáme jako malé mínus, které ale eliminuje kabel, jež je součástí dodávky.

Konektor microUSB
Konektor microUSB

Když na podložku položíte telefon podporující bezdrátové nabíjení, rozbliká se po jejím obvodu modré světlo. Po dokončení nabíjení svítí toto světlo nepřetržitě. Subjektivně nám připadalo, že podložka vyžaduje relativně hodně přesné přiložení nabíjeného zařízení.

Na boku je modré podsvětlení
Na boku je modré podsvětlení

Bohužel, a to musíme zmínit jako nedostatek, světlo bliká po celou dobu nabíjení. Není sice extrémně jasné, je spíše tlumené, ale v noci ve zhasnuté ložnici je blikání patrné a rozhodně ne příjemné. Pokud tedy nabíjíte mobil během svého spánku, rozhodně se stojí nad tímto zamyslet.

Modré podsvětlení nevnímáme jako dobrý nápad
Modré podsvětlení nevnímáme jako dobrý nápad

Moderní technologie

Nillkin Magic Disk III podporuje standard Qi, což znamená, že s kompatibilním zařízením podložka podporuje i komunikační a kontrolní mechanismy. Základna například zjišťuje, zda je v dosahu nějaké zařízení. Na základě odebíraného toku energie a komunikace s dobíjeným přístrojem podle situace přizpůsobuje intenzitu svého indukčního pole.

Vrchní strana telefon nepoškrábe
Vrchní strana telefon nepoškrábe

V praxi to znamená, že pokud je nabíjený přístroj již nabitý, a energii už neodebírá, nebo v dosahu nabíječky není žádné zařízení, její systém to rozpozná a sníží svůj výkon na minimum, aby ušetřil elektrickou energii.

Rychlé nabíjení
Rychlé nabíjení

Praktické testování

Nabíječku jsme testovali s několika adaptéry, přičemž nejlepších výsledků jsme dosáhli při použití těch s vyšším nabíjecím výkonem, tedy s podporou rychlého nabíjení Qualcomm QuickCharge či Dash Charge (konkrétně šlo o nabíječky k Samsungu Galaxy S9 a OnePlus 5).

Čtyři stupně ochrany
Čtyři stupně ochrany

Zkoušeli jsme nabíjet Xiaomi Mi 5S, Samsung Galaxy S9 a Xiaomi Mi Mix 3, který jsme nedávno recenzovali. Testovali jsme také telefon OnePlus 5, jenž sám o sobě bezdrátové nabíjení nepodporuje, ale my mu jeho podporu dodali pomocí adaptéru Nillkin Magic Tags.

Technické parametry produktu
Technické parametry produktu

Ve všech případech probíhalo nabíjení telefonů bez sebemenších problémů. Ačkoli doplňování energie bylo poměrně rychlé, zařízení se nijak nezahřívala. Ocenili jsme koženkovou úpravu horní části, která zabraňuje nejen poškrábání položených telefonů, ale také je celkem pěkně fixuje proti sklouznutí.

Koženková vrstva nepoškrábe telefon
Koženková vrstva nepoškrábe telefon

Resumé recenze Nillkin Magic Disk III

Co říci závěrem recenze Nillkin Magic Disk III? Je to pěkně zpracovaná a kvalitně vyrobená nabíjecí podložka. Jedním z hlavních argumentů pro její pořízení je podpora chytré nabíjecí technologie Qi. Dalším kladem je pak rychlé nabíjení výkonem až 10 wattů, ke kterému ale musíte použít odpovídající nabíjecí adaptér.

Podpora technologie Qi
Podpora technologie Qi

Zařízení má sympatický design s nádechem retra, ze kterého jako skvělý nápad oceňujeme horní koženkovou vrstvu. Ta brání sklouznutí nabíjeného telefonu i jeho poškrábání. Instalace je jednoduchá – stačí zapojit podložku přiloženým kabelem k adaptéru a můžete začít nabíjet.

Jednoduché používání
Jednoduché používání

Negativně hodnotíme blikání modrého podsvětlení během nabíjení. Není sice vysloveně brutální, jako některé vysoce svítící LED, ale v noci v ložnici může rušit. K mínusům řadíme také nutnost poměrně přesně přikládat nabíjené zařízení a s despektem se díváme na zvolený konektor microUSB.

Nillkin Magic Disk III

990 Kč
6.8

Instalace

9.0/10

Rychlost nabíjení

6.0/10

Dílenské zpracování

8.0/10

Podporované technologie

6.0/10

Cena

5.0/10

Klady

  • Kvalitní dílenské zpracování
  • Podpora technologie Qi
  • Podpora rychlého nabíjení
  • Příjemný design
  • Koženka chrání telefon před poškrábáním

Zápory

  • Blikání v průběhu nabíjení
  • Nutnost přesně umístit telefon
  • Konektor microUSB

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.