Recenze Xiaomi Mi 11: k dokonalosti chybí krůček. Nebo dva?

Koncem roku 2020 spatřila světlo světa nová vlajková loď Xiaomi v podobě našlapaného modelu Mi 11. Jak navázala na tradici nejvýkonnějších modelů? Jaké jsou její klady a má vůbec nějaké zápory? Nejen na tyto otázky vám odpoví naše podrobná recenze Xiaomi Mi 11.

Hned v úvodu zmiňme, že Xiaomi Mi 11 prodáváme v našich e-shopech ve dvou kombinacích RAM a interní paměti a dvou barvách. Verze s 8 GB operační a 128 GB interní paměti stojí v českém e-shopu 19 990 korun a ve slovenském obchodě 765 eur. Vyšší varianta s kombinací 8 + 256 přijde v Česku na 21 490 Kč a na Slovensku na 823 eur.

Obsah recenze Xiaomi Mi 11

Recenze Xiaomi Mi 11 začíná rozbalováním

Telefon Xiaomi Mi 11 přichází v bílé kartónové krabičce s lesklým číslem 11 na horní straně. Pochopitelně nechybí logo Mi, zmínka o fotoaparátu s rozlišením 108 Mpx, podpoře 5G sítí a reproduktorech, pod které se podepsala americká firma Harman Kardon. Na boku krabičky jsme se dočetli, že budeme testovat verzi s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště v modré variantě.

Recenze Xiaomi Mi 11 začíná rozbalováním
Recenze Xiaomi Mi 11 začíná rozbalováním

Po odklopení víka na nás vykoukla papírová pošetka, fungující současně jako ochrana před nárazy. Obsahuje prostředek pro otevření šuplíčku na SIM, měkký transparentní silikonový obal, redukci z USB-C na 3,5mm audio konektor a nějakou tu dokumentaci.

Kompletní obsah balení Xiaomi Mi 11
Kompletní obsah balení Xiaomi Mi 11

Pod pošetkou se nachází samotný telefon, obalený ze všech stran transportní fólií. Tu výrobce využil k propagaci hlavních vlastností telefonu, jako je 108Mpx fotoaparát, WQHD+ obrazovka s obnovovací frekvencí 120 Hz či procesor Qualcomm Snapdragon 888.

Telefon je obalen transportní fólií
Telefon je obalen transportní fólií

Nabíječka

V „patře“ pod telefonem uložen asi metr dlouhý bílý napájecí a datový kabel s koncovkami USB-A a USB-C. Kromě nabíjení ho lze použít také k připojení telefonu k počítači a přenosu dat, jak jsme popsali ve článku MIUI 12 – tipy a triky: jak připojit telefon kabelem k počítači?

Součástí balení je dále poměrně robustní a těžký (váží 113 gramů) nabíjecí adaptér MDY-12-EW s maximálním nabíjecím výkonem až 55 wattů. Podporuje výstupy 5 V @ 3 A (15 wattů), 9 V @ 3 A (27 wattů), 11 V @ 5 A (55 wattů) a 20 V @ 2,5 A (50 wattů).

Součástí balení je 55W nabíječka
Součástí balení je 55W nabíječka

Samotný telefon podporuje rychlé nabíjení přes kabel výkonem až 55 wattů, čemuž odpovídá i přiložená nabíječka. Kromě toho zvládá i bezdrátové nabíjení výkonem až 50 wattů a sám umí bezdrátově nabíjet další zařízení výkonem až 10 wattů (jde o takzvané „reverzní nabíjení“).

Xiaomi 11 Lite 5G NE

Xiaomi Mi 11 zepředu

Na přední straně najdeme obrazovku, která díky zaobleným okrajům téměř eliminuje rámečky po stranách a zabírá tak úctyhodných 91,4 % čelní plochy. Podobné provedení jsme mohli vidět již v roce 2015 u Samsungu Galaxy S6 Edge, nicméně stále působí moderně a vizuálně přitažlivě.

Na přední straně najdeme obrazovku se zaoblenými rohy
Na přední straně najdeme obrazovku se zaoblenými rohy

Do telefonu s rozměry 164,3 × 74,6 × 8,1 milimetrů a hmotností 196 gramů se podařilo vměstnat displej s úctyhodnou úhlopříčkou 6,81″. Díky zaoblení přední i zadní strany působí Mi 11 při pohledu z boku mnohem tenčím dojmem a lépe se drží v dlani.

Rámečky jsou skutečně minimální
Rámečky jsou skutečně minimální

Můžeme pochválit dobré vyvážení, což oceníte hlavně v situacích, kdy je nutné s mobilem manipulovat jen jednou rukou. Kvůli velkým rozměrům to však bude vyžadovat trochu praxe a prstové akrobacie, která může v některých okamžicích hraničit s kaskadérstvím. Ani letos jsme se však u vlajkové lodě nedočkali deklarované odolnosti proti vodě a prachu.

Přední fotoaparát v průstřelu
Přední fotoaparát v průstřelu

Přední fotoaparát je umístěn v relativně decentním „průstřelu“, situovaném v levém horním rohu obrazovky. Výrobci se povedlo velmi rafinovaně schovat reproduktor pro hovory, snímač okolního světla a senzor přiblížení. Bohužel zcela chybí notifikační LED, což lze kompenzovat použitím funkce Always on Display (též Aktivní displej).

Xiaomi Mi 11 zezadu

Zadní strana je hladká, krytá odolným tvrzeným sklem Corning Gorilla Glass 5. Z tohoto důvodu poměrně dost klouže v dlaní a velice ochotně zachytává otisky prstů. Obojí lze naštěstí eliminovat nasazením přiloženého transparentního (nebo jakéhokoli jiného) obalu.

Zadní strana Xiaomi Mi 11
Zadní strana Xiaomi Mi 11

V dolní části je umístěno lesklé logo Xiaomi spolu s nápisem 5G. Bohužel zde najdeme i nevzhlednou značku CE, dokládající, že výrobek byl posouzen před uvedením na trh Evropského hospodářského prostoru, symbol přeškrtnuté popelnice a informace o výrobci.

Optika zadního fotoaparátu
Optika zadního fotoaparátu

Modul fotoaparátu je umístěn v levém horním rohu (při pohledu zezadu) a má tvar čtverce se zaoblenými hranami. Kromě tří čoček fotoaparátů obsahuje také LED blesk. Samotný modul lehce vystupuje nad okolní povrch, ještě o něco více z něj však vyčnívá optika hlavního foťáku. Při položení na rovný povrch se tedy telefon opravdu znatelně kýve, což lze (bohužel jen částečně) zmírnit přiloženým obalem.

Hrany Xiaomi Mi 11

Naši procházku po hranách začneme tradičně na pravé straně, kde najdete tlačítka pro zapnutí/vypnutí telefonu a nastavení hlasitosti. Během hovoru se nacházejí v dosahu palce pravé ruky, jejich stisk je jistý a reagují na něj jemným, kovově znějícím cvaknutím.

Tlačítka na pravé hraně
Tlačítka na pravé hraně

Na horní hraně je štěrbina sekundárního mikrofonu, jehož úkolem je eliminace okolního hluku během telefonních hovorů. Další dírka patří infračervenému vysílači, díky němuž lze Xiaomi Mi 11 používat jako dálkový ovladač domácí elektroniky. Pod mřížkou se pak nachází hlasitý reproduktor – ty má telefon dva a v režimu na šířku tak dokáže poskytovat stereofonní zvuk.

Horní hrana Xiaomi Mi 11
Horní hrana Xiaomi Mi 11

Na levé hraně není vůbec nic, což je poměrně překvapivé – Xiaomi sem většinou umísťuje slot na SIM karty. Ten však v případě Mi 11 našel místo na spodní hraně, navíc nás překvapil způsobem instalace. Zatímco drtivá většina mobilů má karty v šuplíčku vedle sebe, do Mi 11 budete dávat jednu SIM shora a jednu zdola.

Poco X3 Pro
Šuplíček na SIM
Šuplíček na SIM

Konečně se dostáváme na spodní hranu, kde kromě již avizovaného slotu na SIM najdeme ještě konektor USB-C, sloužící k nabíjení, mikrofon pro hovory a primární hlasitý reproduktor. Zjevně tedy chybí 3,5mm audio konektor pro připojení sluchátek, což výrobce alespoň částečně eliminuje přiložením redukce. Stávající sluchátka tak nemusíte vyhazovat.

Spodní hrana telefonu Xiaomi Mi 11
Spodní hrana telefonu Xiaomi Mi 11

Obrazovka Xiaomi Mi 11

Jistě vás nepřekvapí, že na přední straně telefonu najdeme velkou dotykovou obrazovku. Jak již zaznělo, je opravdu majestátní: má uhlopříčku 6,81″ a jak bychom u nejvyšší třídy čekali, jedná se o kvalitní AMOLED panel.

Obrazovka bez kompromisů
Obrazovka bez kompromisů

Parametry potvrzují, že displej je jednou z nejsilnějších stránek tohoto telefonu. Začněme rozlišením, které je 1440 × 3200 obrazových bodů (WQHD+), čemuž odpovídá jemnost 515 ppi a poměr stran 20:9. Proti loňskému modelu je nejen o 0,14 palců větší, ale především nabídne skoro dvakrát více obrazových bodů.

Obrazovka exceluje i v dalších parametrech – nabídne například obnovovací frekvenci 120 Hz a frekvenci snímání dotyků až 480 Hz. Za zmínku stojí také maximální jas 1500 nitů a kontrastní poměr 5 000 000:1. Úroveň podsvětlení řídí 360° senzor okolního světla, který funguje na jedničku. Využili jsme prvních slunečních dnů k otestování a můžeme konstatovat, že čitelnost na přímém světle je doslova brilantní.

Nekompromisní obrazovka
Nekompromisní obrazovka

Obrazovka se směrem ke stranám zakřivuje, což je řešení, které jsme viděli u telefonů řady Samsung Galaxy S Edge. Díky tomu působí rámečky kolem obrazovky mnohem decentněji a telefon se také lépe drží v dlani. Dalším pozitivem je fakt, že displej kryje nejnovější tvrzené odolné sklo Corning Gorilla Glass Victus.

Čtečka otisků prstů

Čtečka otisků prstů je integrována do obrazovky. Nejprve nás překvapila tím, že je (ve srovnání s Xiaomi Mi 9) poměrně vysoko, nicméně nakonec jsme museli uznat, že při běžném uchopení doslova padne přímo pod palec.

Telefon na načítání otisku reaguje jemnou haptickou odezvou a grafickou animací. Z hlediska rozpoznávání musíme tuto čtečku hodnotit jako jednu z nejlepších – nedělaly jí problémy ani mírně mastné nebo vlhké prsty a odemknutí telefonu bylo vždy dílem velmi krátkého okamžiku. Pozitivně nás překvapila schopností rozpoznávat otisk v jednorázových nitrilových rukavicích.

Odemykání obličejem

Xiaomi Mi 11 je vybaven 20Mpx předním fotoaparátem, který se nachází v celkem decentním průstřelu v levém horním rohu obrazovky. Ten lze použít pro pořizování selfies, videohovory, ale i odemykání telefonu rozpoznáváním tváře.

Tuto možnost je nejprve nutné aktivovat v Nastavení-Heslo a zabezpečení-Odemknutí pomocí obličeje. Následně je uživatel poučen o tom, že tento způsob odemykání není tak bezpečný jako otisk prstu, s čímž je nutné počítat, a následuje skenování tváře.

Chytré hodinky Amazfit

Nutno říci, že při odemykání není používáno žádné trojrozměrné skenování – jde pouze o porovnání tváře před obrazovkou s uloženým snímkem. Pozitivně vnímáme skutečnost, že v současném sestavení MIUI lze přidat více oprávněných tváří, takže pokud například chcete usnadnit odemykání telefonu dalším členům rodiny, není to problém.

Samotný proces rozpoznání obličeje a následného odemknutí je doslova bleskový – netrvá déle než půl sekundy. Určitě vás tedy nebude nijak zdržovat. V nastavení lze určit, aby telefon po odemknutí ihned přešel na domovskou obrazovku.

Hardwarová výbava

Ačkoli jsou „nad“ Xiaomi Mi 11 ještě dva vyšší modely (Mi 11 Pro a Mi 11 Ultra), stále platí, že „jedenáctka“ letošní vlajkovou lodí. Tomu, naprosto pochopitelně, odpovídá nekompromisní hardwarová výbava v čele s aktuálně nejvýkonnějším procesorem od Qualcommu.

Srdcem telefonu je tedy osmijádrový Qualcomm Snapdragon 888, vyráběný 5nm procesem, jež by měl zajišťovat vysoký výkon při co možná nejmenší spotřebě elektrické energie. Čip využívá architekturu 1+3+4 – s jedním nevýkonnějším, třemi výkonnými a čtyřmi úspornými jádry.

Srdcem telefonu osmijádrový Qualcomm Snapdragon 888
Srdcem telefonu osmijádrový Qualcomm Snapdragon 888

Nejvýkonnější jádro Kryo 680 Platinum (X1) může dosahovat špičkové taktovací frekvence až 2,84 GHz. Při náročnějších operacích mu vydatně pomáhají tři jádra Kryo 680 Gold (A78) s maximem na 2,42 GHz. Méně náročné úkony má pak na starosti kvarteto jader Kryo 680 Silver (A55) s nejvyšším taktem na 1,8 GHz.

Vykreslování náročné grafiky má na starosti grafický akcelerátor Adreno 660. Procesor obsahuje integrovaný modem Snapdragon X60, který dává telefonu do vínku podporu mobilních sítí 5G. Zapomenout bychom neměli ani na šestou generaci podpory umělé inteligence Qualcomm AI Engine.

Grafika Adreno 660
Grafika Adreno 660

Výrobce nešetřil ani na dalších komponentách – Xiaomi Mi 11 je osazen nejmodernějšími paměťovými moduly LPDDR5 a v současnosti nejrychlejším typem interního úložiště UFS 3.1. K dispozici jsou dvě varianty operační a interní paměti: 8 GB + 128 GB a 8 GB + 256 GB.

Benchmarky

Celkem pochopitelně nás velice zajímalo, jak si povede v současnosti nejvýkonnější Qualcomm Snapdragon 888 v porovnání výkonu s ostatními čipy. Jedním ze způsobů, jak to zjistit, bylo srovnání v syntetických benchmarcích.

V loňském roce jsme změnili používané benchmarky – vypustili jsme starý GeekBench 4 a nahradili ho herně orientovaným 3DMarkem. Jako obvykle zdůrazňujeme, že benchmarky nejsou odrazem toho, jak se telefon chová v reálných podmínkách, nicméně mohou mnohé napovědět. Přinejmenším ukazují, kam se z hlediska poskytovaného výkonu řadí.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

I letos hodláme používat jednotnou metodiku: nejprve telefon restartujeme, poté postupně provedeme pět měření daným benchmarkem. Nejlepší a nejhorší výsledek škrtáme, ze zbylých tří následně počítáme průměrnou hodnotu.

AnTuTu Benchmark

Osvědčeným etalonem v této oblasti je AnTuTu Benchmark, který porovnává výkony zařízení v oblasti procesoru, grafiky, paměti a uživatelské zkušenosti. Výsledkem je skóre, které slouží ke komplexnímu porovnání dvou a více zařízení.

Nutno konstatovat, že výsledky tohoto testu víceméně odpovídaly očekáváním – telefon dosáhl velmi pěkného výsledného skóre 671 671 bodů, které o 16 % překonává dosavadní jedničku s loňským procesorem Snapdragon 865. Překvapil nás ale poměrně velký rozptyl naměřených hodnot, který můžete vidět na snímcích obrazovek níže

 • Xiaomi Mi 11 – 671 671 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Pro – 578 760 bodů
 • Xiaomi Mi 10T Pro – 577 105 bodů
 • Poco F2 Pro – 565 473 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Lite – 308 566 bodů
 • Realme 7 – 298  288 bodů
 • Redmi Note 9T – 284 640 bodů
 • Poco X3 – 282 260 bodů
 • Redmi Note 9 Pro – 277 003 bodů
 • Redmi Note 9S – 273 766 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 Lite – 265 341 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 256 276 bodů
 • Redmi Note 9 – 190 294 bodů
 • Poco M3 – 180 594 bodů
 • Redmi 8 – 93 721 bodů

Geekbench 5

Počátkem loňského roku jsme do našich recenzí zařadili novější verzi benchmarku Geekbench 5. V průběhu roku jsme pak postupně sbírali telefony, se kterými můžeme nyní porovnávat. Zajímalo nás zejména porovnání proti loňskému Snapdragonu 865, které opět potvrdilo, že Snapdragon 888 je výkonnější o 22 % v operacích s jedním jádrem, ale jen o 5 % v operacích s více jádry.

Výsledky testů s jedním jádrem

 • Xiaomi Mi 11 – 1103 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Pro – 901 bodů
 • Xiaomi Mi 10T Pro – 882 bodů
 • Poco F2 Pro – 847 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Lite – 592 bodů
 • Redmi Note 9T – 578 bodů
 • Redmi Note 9S – 567 bodů
 • Poco X3 – 566 bodů
 • Redmi Note 9 Pro – 564 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 Lite – 547 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 543 bodů
 • Realme 7 – 514 bodů
 • Redmi Note 9 – 342 bodů
 • Poco M3 – 314 bodů
 • Redmi 8 – 175 bodů

Výsledky testů s více jádry

 • Xiaomi Mi 11 – 3497 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Pro – 3319 bodů
 • Xiaomi Mi 10T Pro – 3301 bodů
 • Poco F2 Pro – 3146 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Lite – 1839 bodů
 • Redmi Note 9T – 1787 bodů
 • Poco X3 – 1775 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 Lite – 1763 bodů
 • Redmi Note 9S – 1742 bodů
 • Redmi Note 9 Pro – 1737 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 1692 bodů
 • Realme 7 – 1659 bodů
 • Poco M3 – 1385 bodů
 • Redmi Note 9 – 1154 bodů
 • Redmi 8 – 816 bodů

AI Benchmark

V portfoliu benchmarků máme také AI Benchmark, zaměřující se na měření výkonu v oblasti umělé inteligence. Tento obor zaznamenává na telefonech velký rozmach a například na zařízeních Xiaomi hraje významnou roli při automatickém nastavení fotoaparátu během pořizování snímku a následném zpracování.

Výsledky v tomto případě jasně ukázaly, že šestá generace Qualcomm AI Engine je výkonnostně úplně někde jinde než v případě telefonů z loňského roku. Xiaomi Mi 11 v tomto oboru doslova deklasoval veškerou konkurenci.

 • Xiaomi Mi 11 – 131 867 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Pro – 32 754 bodů
 • Poco X3 – 30 700 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Lite – 28 239 bodů
 • Xiaomi Mi 9T Pro – 26 820 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 23 276 bodů
 • Realme 7 – 20 363 bodů
 • Redmi Note 9 Pro – 19 733 bodů
 • Redmi Note 9T – 19 700 bodů
 • Poco M3 – 19 500 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 Lite – 15 945 bodů
 • Redmi Note 9S – 15 528 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 14 499 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 13 777 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 12 961 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 8 122 bodů
 • Redmi Note 9 – 8000 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 7067 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 4066 bodů
 • Redmi Note 7 – 3408 bodů
 • Redmi 8 – 2497 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 1157 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 1113 bodů
 • Poco F1 – 862 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 783 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 661 bodů

3DMark

Sledujte nás na Telegramu!

Pokud hledáte benchmark, který co nejlépe prověří herní výkon (nejen) smartphonu, jen těžko najdete vhodnější nástroj než 3DMark. Stejně jako hra, také tento benchmark zatěžuje především grafické jádro použitého čipsetu. Xiaomi Mi 11 doslova strhl hodnocení testu Sling Shot Extreme, proto od této recenze budeme používat benchmark Wild Life. Pro porovnání jsme v něm otestovali i dva roky starý Xiaomi Mi 9 se Snapdragonem 855, aby se ukázalo, kam se za tu dobu posunuly hranice.

Výsledky testu Wild Life

 • Xiaomi Mi 11 – 5 715 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 2051 bodů

Xiaomi Mi 11 a přehřívání

Úplně podle představ ovšem nedopadlo testování zátěžovým benchmarkem („stress test“) Wild Life v 3D Marku. Při pokojové teplotě pod 20 stupňů Celsia se při druhém opakování test přerušil a na Xiaomi Mi 11 se zobrazilo systémové chybové hlášení „Přehřívání: Vaše zařízení se přehřívá. Mobilní data, Wi-Fi hotspot, GPS a fotoaparát budou zakázány.“

To se nám podařilo zopakovat hned několikrát, přičemž teplota baterie byla dle čidla 54 C. Telefon byl přitom během testu v přiloženém obalu, položený na zádech na pevné podložce a nic nebránilo jeho chlazení. Přesto se tento jev opakoval i při dalším testování – vždy nejpozději v druhém opakování testu.

Komunikace

V našich e-shopech XM.cz a XM.sk prodáváme evropskou verzi Xiaomi Mi 11, což v praxi znamená, že telefon podporuje všechny frekvence, používané mobilními operátory na našem území. Rychlá data tak budete mít k dispozici všude, kde jsou dostupná.

Jak jsme naznačili výše, tento telefon přichází s atypickým slotem pro SIM karty. Ty se nevkládají do lůžek vedle sebe, ale proti sobě. Jak je u vlajkových lodí Xiaomi již několik let zvykem, ani Mi 11 nenabídne slot pro paměťovou kartu microSD.

Atypický slot pro SIM karty
Atypický slot pro SIM karty

Xiaomi Mi 11 dle oficiálních specifikací podporuje následující síťová pásma:

 • 5G: n1, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n41, n77, n78, n794G
 • FDD-LTE Band 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 20, 28, 32, 66
 • TDD-LTE Band 38, 40, 41, 42
 • 3G: WCDMA Band 1,2,4,5,8
 • 2G: GSM 850 900 1800 1900 MHz

S telefonem jsme se tentokrát kvůli vládním opatřením pohybovali mimo Ostravu jen minimálně, takže nemůžeme posoudit, jak se chová v oblastech se slabým signálem nebo v pohraničí. Každopádně s kvalitou hovorů a rychlostí datových přenosů jsme nezaznamenali žádné problémy.

Konektivita

Z hlediska konektivity přichází „emí jedenáctka“ s podporou nejnovějších standardů. Začněme bezdrátovou konektivitou, které vévodí Wi-Fi 6. Mobil tedy podporuje Wi-Fi standardů 802.11 a/b/g/n/ac/6 v pásmech 2,4 i 5,0 GHz a samozřejmě umí poskytovat službu hotspotu. Ocenili jsme skutečnost, že telefon dokázal udržovat funkční připojení i na dlouhou vzdálenost, a to i přes několik zdí.

Také Bluetooth je přítomen v poslední dostupné verzi, tedy jmenovitě 5.2. Dle oficiálních specifikací podporuje kodeky AAC, LDAC a LHDC. Patrně nikoho pak nepřekvapí přítomnost NFC, díky kterému lze telefon používat k bezkontaktnímu placení. To jsme také v praxi otestovali a můžeme konstatovat, že funguje na jedničku.

Na horní hraně telefonu je infračervený vysílač, díky kterému je možné používat ho jako dálkové ovládání domácí elektroniky. V předinstalované aplikaci Mi Ovladač nastavíte typ přístroje, značku a konkrétní model, provedete úvodní konfiguraci a následně můžete dané zařízení ovládat mobilem. Škoda, že v nabídce dlouhodobě chybí celá řada u nás běžných značek (například Rohnson, Bionaire a řada dalších).

V softwarové výbavě Xiaomi Mi 11 nenajdete aplikaci pro poslech běžného rozhlasového vysílání v pásmu velmi krátkých vln. Z toho soudíme, že telefon není vybaven FM rádiem a nutno dodat, že tato funkce není zmíněna ani v oficiálních specifikacích.

Telefon je dále vybaven těmito senzory a snímači:

 • Senzor přiblížení
 • Senzor okolního světla
 • Senzor zrychlení
 • Gyroskop
 • Elektronický kompas

Určování polohy

Dle oficiálních specifikací podporuje Xiaomi Mi 11 čtyři satelitní poziční systémy: americké GPS (v pásmech L1+L5), evropské Galileo, ruský GLONASS a čínské Beidou. V seznamu tedy nechybí žádný důležitý hráč.

Pochopitelně jsme tuto skutečnost ověřili v aplikaci GPSTest, která potvrdila, že telefon skutečně „vidí“ všechny čtyři družicové systémy. V běžných podmínkách mobil evidoval více než šedesát satelitů, přičemž fixoval i na více než třicet z nich.

Z hlediska přesnosti se nekonalo žádné vysloveně pozitivní ani negativní překvapení. Udávaná přesnost se pohybovala kolem šesti až osmi metrů, což lze označit jako uspokojivý výsledek a víceméně lepší průměr.

Celkové dojmy z určování polohy hodnotíme jako velmi dobré – mobil nacházel svou pozici velmi svižně, bez znatelné prodlevy. Následně ji průběžně aktualizoval a neztrácel se ani v podmínkách, které bychom označili jako náročnější.

Otestovali jsme Xiaomi Mi 11 v několika navigacích a můžeme konstatovat, že fungoval zcela bez problémů. Jeho schopnosti jsme oceli i při hře geocaching, kde je vyžadována řádově vyšší přesnost. Při jasném výhledu na oblohu fungoval mobil perfektně, pod korunami stromů byla odchylka o něco větší, avšak stále velmi dobrá.

Baterie a výdrž na jedno nabití

Velký otazník visel v podstatě už od představení nad akumulátorem s kapacitou 4600 mAh. To je o trochu méně, než nabízela loňská vlajková loď (4780 mAh), kterou bychom rozhodně neřadili mezi „držáky“ a vytrvalce.

Letošní model má tedy o 4 % menší baterii, která musí uživit o něco větší obrazovku s téměř dvojnásobným počtem obrazových bodů. K tomu si připočtěme i vyšší obnovovací frekvenci displeje 120 Hz, jež také přispěje k vyšší spotřebě, a v budoucnosti též energeticky náročnější 5G.

Naději na úspory jsme vkládali zejména v oblasti procesoru, kde by 5nm výrobní technologie měla být o něco úspornější než loňská 7nm. Jinak jsme nenašli nic, co by hovořilo ve prospěch menší energetické náročnosti. Není proto divu, že Xiaomi nabízí u modelu Mi 11 široké možnosti úspory elektrické energie na softwarové úrovni.

Při hodně umírněném používání jsme telefon obvykle vraceli do nabíječky po cca 16 hodinách se zbývajícími 50 až 60 %. Uveďme jako příklad vysloveně odpočinkovou neděli, kdy jsme telefon téměř nepoužívali. Kromě hodinového hovoru svítila obrazovka 50 minut a po necelých 13 hodinách putoval do nabíječky se zbývajícími 57 %.

Dva dny předtím jsme netelefonovali, zato jsme 13 minut jezdili s navigací Waze. Celková doba, po kterou byl rozsvícený displej, byla 1 hodina a 21 minut a telefon ukazoval po 16,5 hodinách 54 % zbývající energie.

Pozitivem je rychlé nabíjení

Nesporným pozitivem tohoto telefonu je podpora rychlého drátového i bezdrátového nabíjení. Konkrétně lze Xiaomi Mi 11 nabíjet přes port USB-C výkonem až 55 wattů a bezdrátově výkonem až 50 wattů. Změřili jsme, že přiloženou nabíječkou lze zcela vybitou baterii nabít na 100 % za pouhých 50 minut, což je velmi rychlé. Během prvních 15 minut se telefon nabil na 48 %. Zejména v úvodní fázi se však telefon zahřívá až na 50 stupňů Celsia.

Rychlé nabíjení 55 W kabelem a 50 W bezdrátově
Rychlé nabíjení 55 W kabelem a 50 W bezdrátově

Mi 11 také podporuje reverzní nabíjení, což znamená, že jeho zadní strana může sloužit jako bezdrátová nabíječka. V tomto režimu poskytuje výkon až 10 wattů, což je vhodné pro nabíjení drobnější elektroniky, jako jsou například bezdrátová sluchátka. Zkusili jsme tímto způsobem nabíjet telefon Xiaomi Mi 9 – nabíjení bylo sice pomalé, ale fungovalo.

Výrobce se nechlubí údaji, jak dlouho vydrží Mi 11 hraní her, sledování videí nebo v pohotovostním režimu. Do popředí staví především rychlé nabíjení, čímž jako by nepřímo říkal: „Náš telefon sice neoslní dlouhou výdrží, ale když už se vám vybije, nebudete muset čekat dlouho na jeho nabití!“

Fotoaparát

Fotoaparát Xiaomi Mi 11 byl při uvedení na trh jednou z nejpropagovanějších schopností. Na jedné straně musíme hned v úvodu uznat, že dělá moc pěkné fotky a natáčí nadprůměrně dobrá videa. Nemůžeme ale přehlédnout fakt, že proti loňskému modelu se toho mnoho nezměnilo. Jako by se vývoj v tomto směru zastavil, a snad i udělal maličký krok zpět.

Xiaomi Mi 11 láká na skvělý fotoaparát
Xiaomi Mi 11 láká na skvělý fotoaparát

Buďme konkrétní: hlavní snímač má rozlišení 108 Mpx a světelnost f/1,9. Xiaomi Mi 10 nabídl stejné rozlišení, ale lepší světelnost f/1,7. V obou případech se uživatelé mohou těšit na ostření pomocí fázové detekce scény (PDAF) a optickou stabilizaci obrazu.

Telefon láká na kombinaci 108+13+5 Mpx
Telefon láká na kombinaci 108+13+5 Mpx

Nejinak je na tom ultraširokoúhlý fotoaparát, který u loňského i letošního modelu nabízí rozlišení 13 Mpx, světelnost f/2,4 a úhel záběru 123 stupňů. Mezi telefony jsou v této oblasti pouze dva rozdíly: makro foťák Mi 11 má rozlišení 5 Mpx a světelnost f/2,4, zatímco Mi 10 nabízel jen 2Mpx makro. U Xiaomi Mi 11 pak chybí hloubkový senzor pro pořizování fotek s rozmazaným pozadím, které je řešeno softwarově.

Aplikace Fotoaparát

Xiaomi instaluje do svých telefonů vlastní aplikaci Fotoaparát, která plně využívá schopností a možností fotografické výbavy. V tomto případě zaujme na první pohled „celoobrazovkovým režimem“, kdy se snímaný obraz promítá i pod tlačítky a dalšími ovládacími prvky uživatelského rozhraní.

Aplikace Fotoaparát v celoobrazovkovém režimu
Aplikace Fotoaparát v celoobrazovkovém režimu

Doporučujeme však jako první přepnout v rychlém nastavení aplikace poměr stran na 4:3, protože jedině tak využijete celý fotografický senzor. V případě nastavené 16:9 či 1:1 jde pouze o výřez s nižším rozlišením a zbytečně byste se tak připravili o to, co telefon nabízí.

Aplikace Fotoaparát v poměru stran 4:3
Aplikace Fotoaparát v poměru stran 4:3

Hodně zvláštní je výchozí poměr stran, označený jako Full. V něm telefon pořizuje fotky v poměru stran obrazovky, tedy 20:9, tj. v rozlišení jen 5920 × 2664 obrazových bodů, tedy pouze 15 Mpx. Pokud nastavíte poměr stran 4:3, budou mít fotky rozměry 6016 × 4512 obrazových bodů, tj. plnohodnotných 27 Mpx (fotoaparát ve výchozím stavu skládá čtyři body 108Mpx snímače do jednoho, čímž by mě dosáhnout lepších detailů).

Tlačítky po levé straně lze zapínat/vypínat blesk, režim HDR, umělou inteligenci a režim zkrášlování. Kromě toho je zde zkratka pro vyvolání funkce Google Lens. V kontextové nabídce lze přepínat mezi několika poměry stran (1:1, 3:4, 9:16 a Full), aktivovat automatickou spoušť (3/5/10 sekund), zobrazit mřížku a/nebo vodováhu, přepnout na režim makro, zapnout rozostření a dávkové snímání.

Kontextová nabídka aplikace Fotoaparát
Kontextová nabídka aplikace Fotoaparát

Nespočet režimů

Po pravé straně jsou tři tlačítka: přepínání mezi předním a zadním fotoaparátem, spoušť a náhled poslední pořízené fotky, sloužící jako zkratka pro vstup do galerie. Dále je zde přepínač režimů – volit můžete z následujících možností:

 • PRO
 • Video
 • Fotografie
 • Portrét
 • Více

V nabídce Více je pak k dispozici dvanáct dalších možností, které si v případě potřeby můžete vytáhnout mezi výše uvedené rychlé odkazy. Konkrétně jsou k dispozici tyto režimy:

 • Krátké video
 • VLOG
 • Duální video
 • Superměsíc
 • 108M
 • Dokumenty
 • Zrychlené
 • Dlouhá expozice
 • Noc
 • Panorama
 • Zpomalení
 • Filmové efekty
Další režimy fotoaparátu
Další režimy fotoaparátu

Jak fotí Xiaomi Mi 11?

Na úvod nás nejprve značně překvapilo, když hlavní fotoaparát pořizoval fotky v nesmyslném rozlišení 5920 × 2664 obrazových bodů. Následné zkoumání ukázalo, že ve výchozím nastavení dělá výřez s poměrem stran 20:9. To je sice fajn, pokud si fotky budete prohlížet na obrazovce mobilu, avšak zdaleka tím nevyužijete veškerý potenciál použitého fotografického čipu.

Po přenastavení na poměr stran 4:3 začal telefon pořizovat snímky v rozlišení 6016 × 4512 obrazových bodů, tj. očekávaných 27 Mpx. Jak je poslední dobou zvykem, fotoaparát skládá čtyři body snímače do jednoho bodu obrázku – proto se 108Mpx snímačem pořídíte 27Mpx fotky s (údajně) lepšími detaily.

Pochopitelně lze pořizovat fotografie v nativním rozlišení 108 Mpx, ale upřímně k tomu nevidíme mnoho důvodů. Výsledné fotografie mají rozlišení 12032 × 9024, takže z nich můžete tisknout zhruba čtyři metry široké plakáty. Kvalitativně ale vykazují vyšší množství šumu a méně detailů.

Další, co nás na Xiaomi Mi 11 překvapilo, byla automatická aktivace nočního režimu. Ten se zapínal pokaždé, když parametry fotografované scény odpovídaly večeru nebo noci a nutno říci, že rozpoznávání fungovalo poměrně spolehlivě. Pokud by se vám toto chování nelíbilo, dá se jednoduše vypnout v nastavení.

Náš pohled na kvalitu fotek

Přímo se nabízí srovnání s loňskou vlajkovou lodí Xiaomi Mi 10, kde můžeme říci, že oblast fotoaparátu zaznamenala jen skromný upgrade. O tom, že Xiaomi nestaví Mi 11 jako fotomobil, svědčí i fakt, že benchmarkem DxOMark neprošel před premiérou, ale až mnoho měsíců po ní. Roli fotomobilů prostě pro letošek přebírají modely Pro a Ultra.

108Mpx snímač Samsung ISOCELL Bright HMX jsme viděli už v několika telefonech tohoto výrobce (mimo jiné Mi 10 či Mi 10 Pro), což však neznamená, že ve všech fotí stejně. Výsledné fotky se nám zdají o trochu lepší, zejména v oblasti kontrastu a celkového podání. Je ale otázkou, nakolik je to dílo postprocessingu a nakolik optiky a čipu.

Fotky pořízené hlavním fotoaparátem za jasného dne vykazují bohaté detaily, přesně podané barvy a velmi pěkný kontrast. Potěšila nás až neuvěřitelně nízká úroveň šumu a dobrý dynamický rozsah. Celkově působí snímky velice přirozeným dojmem.

Také po setmění můžeme hodnotit snímky, pořízené v nočním režimu, jako velmi dobré. Nabídnou vyváženou expozici, přirozeně vypadající stíny a pěkně vytažená světla. Pochvalu si zaslouží celkem hezky zachované detaily a barvy, také šum je na poměrně dobré úrovni.

Tradičně nedoporučíme využívání umělé inteligence, které by měla rozpoznávat scénu a provádět nastavení pro co nejlepší výsledky. Bohužel je opět přemotivovaná, s oblibou používá HDR a asi největším mínusem je přesycování některých barev. Výsledné snímky pak působí dost nepřirozeným dojmem.

K dispozici je také 2× zoom, ale ani jeho používání příliš nedoporučíme. Jedná se totiž pouze o digitální oříznutí a zvětšení střední oblasti snímku. To samé můžete provést (často s lepším výsledkem) v jakémkoli editoru fotek na počítači. Další přibližování (až 30×) pak považujeme za zcela nesmyslné a výsledky za neuspokojivé.

Další foťáky nejsou jen do počtu

Fotky ze 13Mpx širokoúhlého fotoaparátu se snímačem OmniVision OV13B10 také nevypadají špatně, nicméně ve srovnání s hlavním foťákem je očividný menší kontrast a chladnější podání barev. Pochvalu si ale zaslouží za velké množství detailů a slušný dynamický rozsah. Výchozí rozlišení širokoúhlých snímků je 4208 × 3120 obrazových bodů.

Pochválit musíme 5Mpx makro fotoaparát se snímačem Samsung S5K5E9. Ten vyniká (zejména při srovnání s levnějšími modely) poměrně použitelným rozlišením a velmi pěkně fungujícím zaostřováním na vzdálenost od 3 do 9 centimetrů. Určitě není na Xiaomi Mi 11 jen do počtu, ale dají se s ním pořídit pěkné fotky s mnoha podrobnostmi, barvy jsou však trochu matné a ani kontrast není úplně skvělý.

Jak fotí Xiaomi Mi 11 dle DxOMark?

V renomovaném testu DxOMark získal Xiaomi Mi 11 120 bodů, což není špatný, ale ani nijak excelentní výsledek. Je citelně horší, než nabízí fotomobil Xiaomi Mi 11 Ultra, který dostal ve stejném testu 143 bodů. Lepší byly i výsledky loňských modelů Xiaomi Mi 10 Ultra (133 bodů), Xiaomi Mi 10 Pro (128 bodů) nebo Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition (121 bodů).

V DxOMarku získalo Xiaomi Mi 11 120 bodů
V DxOMarku získalo Xiaomi Mi 11 120 bodů

Nutno podotknout, že za slabší výsledek může především absence optického zoomu a úplně dobře nedopadl ani širokoúhlý foťák. Čistě za fotky získal Mi 11 pěkných 127 bodů. Odborníci hodnotili kladně především vysokou úroveň detailů, přesné vyvážení bílé a příjemné podání barev či široký dynamický rozsah. Mezi klady jmenovali také poměrně dobře zvládnutý šum.

Detailní hodnocení Xiaomi Mi 11 v DxOMarku
Detailní hodnocení Xiaomi Mi 11 v DxOMarku

Naopak jako negativa zmiňují na prvním místě pomalé automatické ostření při slabém osvětlení či občasnou špatnou expozici. Kritizovali občasný šum při slabém osvětlení a logicky se jim nelíbily nízké detaily při použití přiblížení.

Ukázkové fotky pořízené v rámci recenze Xiaomi Mi 11

Podívejte se na zmenšené, ale dále nijak neupravované ukázkové fotky, které jsme pořídili pro účely recenze Xiaomi Mi 11. Všechny níže vystavené snímky v původním rozlišení bez jakýchkoli úprav si můžete stáhnout v jednom balíčku velkém 491 MB z Ulož.to.

Natáčení videa

Jednou z nejvýrazněji propagovaných stránek Xiaomi Mi 11 je natáčení videa. V oficiálních materiálech se objevovala spojení jako „filmová magie“ („movie magic“) či konstatování, že Mi 11 je určen pro milovníky filmů.

Xiaomi Mi 11 šel na trh se sloganem „Movie Magic“
Xiaomi Mi 11 šel na trh se sloganem „Movie Magic“

Nutno říci, že telefon má v tomto směru opravdu co nabídnout. Na vrcholu pomyslného žebříčku stojí 8K video v rozlišení 7680 × 4320 obrazových bodů při 24, nebo 30 snímcích za sekundu. Ačkoli film, natočený v tomto formátu, vypadá dobře, je nutné upozornit, že se se jedná o tzv. „upscaling“ z nativních 6016 × 4512 obrazových bodů. Chybějící body jsou prostě dopočítané softwarově.

Středně náročným jistě postačí možnost natáčet 4K video v rozlišení 3840 × 2160 obrazových bodů při 60, nebo 30 snímcích za sekundu. K dispozici jsou ještě režimy 1080p (1920 × 1080 obrazových bodů) při 60/30 fps a 720p při 30 fps. Ultraširokoúhlým objektivem lze točit maximálně 4K při 30 fps, makro fotoaparát pak dokáže 1080p při 30fps.

Jak natáčí Xiaomi Mi 11?

Při natáčení videí lze využít optickou i volitelnou elektronickou stabilizaci, která – to musíme vyzdvihnout – funguje opravdu velmi dobře. Videa budeme chválit – vyznačují se dobrou ostrostí obrazu, skoro až neuvěřitelnými detaily, výborným zachycením barev a skvělým kontrastem. Chvályhodný je také dynamický rozsah a nízká úroveň šumu.

Snímek vypreparovaný z 8K videa
Snímek vypreparovaný z 8K videa

V režimech nahrávání 4K a 1080p je k dispozici možnost dvojnásobného digitálního přiblížení. Množství detailů při tomto zvětšení je v rozlišení 4K působivě vysoké, což ale díky senzoru s vysokým rozlišením nijak nepřekvapuje. Také videa točená za zhoršených světelných podmínek vykazují jen minimum šumu, dostatek detailů, vyváženou expozici a solidní zachování barev.

Snímek vypreparovaný ze 4K videa
Snímek vypreparovaný ze 4K videa

Asi jediné zklamání přichází u zpomaleného videa. Ačkoli dva roky starý Xiaomi Mi 9 nabízí až 960 snímků za sekundu, letošní model umí pouze 240 fps a 120 fps v rozlišení 1080p a 720p. To je trochu škoda, protože z hlediska výkonu by Xiaomi Mi 11 zpomalené video jistě zvládl.

Jak točí Xiaomi Mi 11 dle DxOMark?

Za natáčení videa dostal Xiaomi Mi 11 pěkných 107 bodů. Experti v tomto případě konstatovali, že kvalita videa těží ze snímače s vysokým rozlišením. Zmiňují občasný výskyt artefaktů a expozice při slabém osvětlení by dle nich mohla být o něco lepší. Konstatují ale, že většina uživatelů bude s video výstupem telefonu více než spokojena.

Pochvalu si v hodnocení zasloužil široký dynamický rozsah, vysoká úroveň detailů a povedené vyvážení bílé. Kladně hodnotili i zvuk, rychlé ostření a efektivní stabilizaci. Z negativ zmínili podexponování při natáčení scén se slabým osvětlením a občasný špatný výběr objektu při automatickém ostření.

Ukázková videa pořízená v rámci recenze Xiaomi Mi 11

Podívejte se na ukázková, nijak neupravovaná videa, která jsme pořídili pro účely recenze telefonu Xiaomi Mi 11.

Zvuk

Jistě nepřekvapí, že je letošní vlajková loď vybavena dvěma hlasitými reproduktory, situovanými na horní a spodní hraně zařízení. Ty dokážou v režimu na šířku poskytnou stereofonní zvuk, což oceníte zejména během sledování filmů a videí, ale i při hraní her.

Reproduktory Harmann Cardon
Reproduktory Harmann Cardon

Xiaomi se v tomto směru hodně chlubilo skutečností, že na kvalitním zvuku spolupracovalo s americkým výrobcem prémiových reproduktorů Harman Kardon. Očekávali jsme proto výrazně nadprůměrný zvukový zážitek.

Začněme konstatováním, že maximální hlasitost reproduktorů hodnotíme jako dobrou. Horní reproduktor poskytuje převážně střední tóny a ve srovnání se spodním je o něco tišší. Zvuk zní dobře, ale rozhodně ne tak skvěle, jak jsme si od spojení s renomovaným výrobcem představovali.

Reproduktory Harmann Cardon
Reproduktory Harmann Cardon

Výšky jsou čisté (občas ale mají tendenci třeštit), středy pěkně prokreslené, ale bohužel poměrně výrazně chybí basy. Ano, od prťavého reproduktoru, který se vejde do 8 milimetrů tenkého zařízení, asi nelze očekávat zázraky. My ale došli k závěru, že loňský Xiaomi Mi 10 hrál prostě o něco lépe, a to přesto, že na jeho zvuku nespolupracovala žádná specializovaná firma.

Operační systém

Operačním systémem je aktuální Android 11 s grafickou nadstavbou MIUI 12. Konkrétně jsme testovali sestavení 12.0.11.0(RKBEUXM) a v polovině dubna jsme měli k dispozici bezpečnostní aktualizace z března tohoto roku. V poslední den recenze jsme pak dostali update na MIUI 12.0.13.0.

Je jisté, že se tento telefon mezi prvními dočká aktualizace na MIUI 12.5, stejně tak lze očekávat minimálně dvě velké aktualizace Androidu (tj. teoreticky přinejmenším na Android 13). Systém i nadstavba jsou velmi pěkně odladěné, což ve spojení s nejsilnějším procesorem znamená velmi svižnou odezvu a absolutně žádné zadrhávání.

Ve výchozím stavu zajišťuje funkce domovské obrazovky MIUI Launcher, který nabízí dva režimy: v prvním jsou ikony aplikací umísťované na plochách (podobně jako na iPhonech), ve druhém lze využívat samostatný seznam aplikací, jak je zvykem na čistém Androidu či zařízeních jiných výrobců.

Není problém nahradit MIUI Launcher jinou alternativou – my na telefonu používali Nova Launcher, pod kterým nám ovšem nefungovaly některé funkce seznamu posledních spuštěných aplikací – například vstup do jejich nastavení.

MIUI na to jde po svém

Pro ty, kdož používají telefony Xiaomi, Redmi a Poco, nebude grafická nadstavba MIUI žádným překvapením. Pokud na Xiaomi Mi 11 přejdete z jiné značky, budete si muset zvyknout na skutečnost, že zde některé věci prostě vypadají a fungují jinak.

Jiný je například seznam posledních spuštěných aplikací s vertikálním posouváním a dvěma sloupci. Jiná je také oznamovací oblast, kde můžete volit mezi dvěma vzhledy – MIUI, nebo Android, nicméně rozdíly mezi oběma možnostmi nejsou velké.

Přepracován je také panel rychlého přístupu, kde opět dostanete na výběr. První možností je klasické pojetí, kdy se přepínače nacházejí po stažení roletky nad oznamovací oblastí. Druhá varianta čerpá inspiraci z iOS – jde o takzvané Centrum ovládání, kdy jsou notifikace a ovládací prvky oddělené a vyvolávají se zvlášť tažením z levé, nebo pravé poloviny horní hrany obrazovky.

Jak je v MIUI již nějakou dobu zvykem, budete mít na výběr i co do způsobu ovládání. Pro konzervativnější uživatele je k dispozici nabídka se třemi tlačítky (zpět, domů a seznam spuštěných aplikací) v dolní liště. Druhá možnost spočívá v ovládání telefonu gesty, což do značné míry připomíná provedení známé z iPhonu X a vyšších.

Zcela po svém si Xiaomi přepravovalo systémové nastavení. Jednotlivé sekce jsou uvozeny barevnými ikonami a jejich způsob rozdělení je o dost jiný než na většině telefonů s Androidem. Některé položky jsou tak trochu „zakopané“, nicméně naštěstí je k dispozici poměrně dobře fungující vyhledávání, které usnadňuje jejich nalezení.

Předinstalované aplikace

V telefonu najdete několik desítek předinstalovaných aplikací. Kromě sady více či méně užitečných nástrojů od Xiaomi je k dispozici také mnoho aplikací od Googlu. Je především otázkou subjektivního pohledu, zda oceníte, že výrobce připravil programy, které by se vám mohly hodit, nebo budete jejich vysoký počet vnímat negativně. Kladně hodnotíme skutečnost, že mnohé aplikace lze z telefonu odinstalovat.

Co je poměrně zásadní: aplikace Telefon, Zprávy a Kontakty jsou od Googlu, což samo o sobě není špatně. Bohužel proti aplikacím Xiaomi, které můžete znát ze starších telefonů, v nich chybí celá řada funkcí. Jmenovat můžeme například absenci nahrávání hovorů. Nicméně to jsme nakonec úspěšně vyřešili pomocí aplikace třetí strany – návod najdete v našem článku MIUI 12 – tipy a triky: jak na nahrávání telefonních hovorů?

Seznam předinstalovaných aplikací

Spodní lišta:

 • Telefon (od Googlu)
 • Zprávy (od Googlu)
 • Google Chrome
 • Fotoaparát

Domovské obrazovky:

 • Galerie
 • Obchod Play
 • Správce souborů
 • Hudba
 • složka Google (viz níže)
 • Optimalizace
 • Témata
 • Čistič
 • Nastavení
 • Mi Video
 • Počasí
 • složka Nástroje (viz níže)
 • Poznámky
 • Asistent
 • Mi Prohlížeč
 • složka Další aplikace (viz níže)
 • složka Hry (viz níže)
 • Netflix

Složka Google:

 • Google
 • Gmail
 • Mapy
 • YouTube
 • Disk
 • YT Music
 • Filmy Google Play
 • Duo
 • Fotky
 • Kontakty
 • Kalendář
 • Zprávy
 • Google One
 • Google Pay
 • Podcasty

Složka Nástroje:

 • Kalkulačka
 • Hodiny
 • Záznamník
 • Nahrávání obrazovky
 • Skener
 • Stažené
 • Kompas
 • ShareMe
 • Služby a zpětná vazba
 • Mi Ovladač

Složka Další aplikace:

 • Facebook
 • LinkedIn

Složka Hry:

 • PUBG mobile

Hodnocení recenze Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi 11 je nesporně důstojná vlajková loď této čínské značky, jejímž patrně nejzásadnějším parametrem je nejvýkonnější procesor Qualcomm Snapdragon 888. Telefon je díky němu rychlý, odezva okamžitá a určitě ani na okamžik nezaváháte o tom, že držíte v ruce našlapané zařízení.

Naše důkladné testování ale odhalilo slabinu v podobě přehřívání při náročných grafických operacích. V tuto chvíli nedokážeme říci, zda se jedná o problém konkrétního kusu, nebo jestli jde o problém, spočívající možná právě v procesoru Snapdragon 888 (ostatně s podobnými problémy se potýká i OnePlus 9 Pro).

Hodnocení recenze Xiaomi Mi 11
Hodnocení recenze Xiaomi Mi 11

Prémiový pocit potvrzuje i precizní dílenské zpracování s kovovým rámem, zaoblenými hranami obrazovky a skleněnými panely vpředu i vzadu. Celkový dojem v tomto směru kazí jen absence zvýšené odolnosti proti vodě a prachu.

Další silnou stránkou je obrazovka, na kterou je vysloveně radost se dívat. AMOLED s vysokým rozlišením 1440 × 3200 obrazových bodů vám opravdu jen tak někdo nenabídne. K tomu si připočtěte možnost využívat obnovovací frekvenci až 120 Hz či maximální jas 1500 nitů a bude vám jasné, že i v tomto směru je Mi 11 jasným premiantem.

Na špičku prostě patří

Z hlediska konektivity je k dispozici podpora nejnovějších technologií, včetně mobilních sítí páté generace, což je dobrá investice do blízké budoucnosti. Kladně musíme hodnotit také fotoaparát, byť proti loňskému Xiaomi Mi 10 udělal jen malý krůček vpřed. Pokud je pro vás podstatné natáčení videa, pak můžeme Mi 11 jedině doporučit.

Hodnocení recenze Xiaomi Mi 11
Hodnocení recenze Xiaomi Mi 11

Jednoznačnou slabinou tohoto telefonu je výdrž baterie na jedno nabití – v té nás tento model opravdu nepřesvědčil. Na dva dny se dostanete jedině v případě, že bude mobil většinu času ležet na stole. Tento nedostatek alespoň částečně eliminuje podpora velmi rychlého nabíjení výkonem 55 wattů klasicky a 50 wattů bezdrátově. Když už vám začne docházet energie, nebudete na její doplnění čekat zbytečně dlouho.

Pochvalu si určitě zaslouží stereofonní reproduktory, díky kterým si můžete vychutnávat filmy a hry v nové dimenzi. Kvalita reprodukovaného zvuku je pěkná, avšak od deklarovaného spojení s Harman Kardon jsme přeci jen čekali trochu víc.

Cena a dostupnost

Xiaomi Mi 11 prodáváme v našich e-shopech ve dvou kombinacích RAM a interní paměti a dvou barvách. Verze s 8 GB operační a 128 GB interní paměti stojí v českém e-shopu 19 990 korun a ve slovenském obchodě 765 eur. Vyšší varianta s kombinací 8 + 256 přijde v Česku na 21 490 Kč a na Slovensku na 823 eur.

Xiaomi Mi 11

od 19 990 Kč
8.3

Výkon

10.0/10

Displej

9.5/10

Výdrž baterie

6.0/10

Fotoaparát

9.7/10

Cena

6.5/10

Klady

 • Parádní AMOLED obrazovka
 • Nejlepší možný hardware
 • Výborné fotky a videa
 • Podpora rychlého nabíjení
 • Podpora sítí 5G

Zápory

 • Přehřívání v zátěži
 • Slabá výdrž baterie
 • Žádná odolnost proti vodě a prachu
 • Absence optického zoomu
Chytré hodinky Garmin

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Pavel S.
Pavel S.
1 rok před

Karle, chci vám poděkovat. Rád čtu vaše recenze. Prima den

petr.lembard@seznam.cz
petr.lembard@seznam.cz
1 rok před

Jak je již u autora zvykem vše jasně a podrobně popsáno. Díky.

Emblacker
Emblacker
1 rok před

Chtěl bych se zeptat autora recenze, který telefon je pro něj momentálně nejlepší v porovnání cena, výkon

6
0
Napište nám svůj komentář!x