Rozbalili jsme Xiaomi Mi Band 6: co přináší letošní verze náramku?

Náramky Xiaomi Mi Band jsou už několik let obrovským hitem. Může za to především příznivá kombinace ceny a nabízených funkcí, což platí i v případě letošní verze – Xiaomi Mi Band 6. Co dostanete, když si tento produkt koupíte? Rozbalili jsme Xiaomi Mi Band 6 a odpovíme vám videem a tímto článkem.

Začněme cenou a dostupností. Náramek Xiaomi Mi Band 6 pořídíte v našich e-shopech s černým s řemínkem. V tom českém stojí 1090 korun, ve slovenském pak přijde na 42 eur. Loňský Mi Band 5 je aktuálně k dispozici v českém online obchodě za 640 korun a ve slovenském 25 eur. V čem se obě verze liší jsme rozebrali ve článku Rozdíly: Xiaomi Mi Band 5 vs. Mi Band 6 aneb Vyplatí se upgrade?

Xiaomi Mi Smart Band 6

Náramek se prodává v matně černé krabičce s poutkem pro pověšení na stojan. Její přední straně dominuje vyobrazení produktu a stříbrná číslice šest, která při nasvícení doslova hraje všemi barvami. V dolní části je pak decentním stříbrným písmem nápis Mi Smart Band 6.

Xiaomi Mi Band 6 se prodává v černé krabičce
Xiaomi Mi Band 6 se prodává v černé krabičce

Boky krabičky čínský výrobce využil k propagaci hlavních vlastností, jako je 1,56″ AMOLED displej, schopnost měření úrovně okysličení krve, monitorování stresu, dechová cvičení a sledování menstruačního cyklu.

Levý bok krabičky
Levý bok krabičky
Pravý bok krabičky
Pravý bok krabičky

Druhý bok vyzdvihuje podporu třiceti typů sportovních aktivit s automatickou detekcí několika z nich, odolnost proti vodě do hloubky 50 metrů, podporu měření spánku a magnetické nabíjení. Na zadní straně jsou pak uvedeny základní údaje o produktu.

Zadní strana krabičky
Zadní strana krabičky

Rozbalili jsme Xiaomi Mi Band 6

Po otevření krabičky se dostanete k vysouvacímu lůžku, které je rozdělené do tří částí. Hned na první pohled spatříte v sáčku náramek. Jeho tělo je již vsazeno do řemínku a díky podpoře magnetického nabíjení ho z něj prakticky vůbec nebudete muset vyndávat. Pokud máte starší Mi Band 5, pak vás jistě potěší skutečnost, že řemínky jsou s aktuální verzí kompatibilní.

Rozbalili jsme Xiaomi Mi Band 6
Rozbalili jsme Xiaomi Mi Band 6

V další části krabičky je nabíjecí kabel. Ten má na jednom konci konektor USB-A a můžete ho tak připojit k běžnému nabíjecímu adaptéru (který není součástí balení) nebo portu počítače či notebooku. Na druhém konci je dvoupinový konektor, který lze připojit ke spodní straně náramku. Na svém místě ho ve správné orientaci drží magnet, takže připojení a odpojení nabíječky je vysloveně snadné.

Součástí balení je také malá, ale poměrně tlustá knížečka. Jedná se o uživatelskou příručku v mnoha jazycích, přičemž strana 204 až 216 je v češtině. Pokud však vidíte hůře na blízko, připravte si brýle – písmo v knížce je velmi malé. Nutno podotknout, že samotný náramek zatím česky nekomunikuje – toho se patrně dočkáme až v nějaké příští aktualizaci.

Uživatelská příručka
Uživatelská příručka

První spuštění a spárování

Ke spárování náramku Xiaomi Mi Band 6 s telefonem je nejprve nutné nainstalovat aplikaci Mi Fit. Ta je k dispozici zdarma pro telefony s operačním systémem Android ve verzi 4.4 a vyšší a pro iPhony s iOS 10.0 a novějším.

Servis XM.cz
‎Zepp Life
‎Zepp Life
Developer: Huami Inc.
Price: Free+

Po přihlášení či vytvoření účtu stačí přejít do sekce Profil a zde klepnout na tlačítko Přidat zařízení. Vyberete Náramek, udělíte příslušná oprávnění a počkáte na vyhledání. Klepnutím na obrazovku náramku pak potvrdíte párování.

Aplikace poté provede obnovení náramku do továrního nastavení a následně vás seznámí s novými funkcemi, jako je velký displej bez tlačítka, detekce okysličení krve, 30 typů sportovních aktivit a indikace dýchání v průběhu spánku. Nakonec proběhne aktualizace zdrojů a firmwaru. Pak již můžete začít Mi Band 6 používat.

Náramek Mi Band 6 jsme nejen rozbalili, ale také ho v současnosti důkladně testujeme a připravujeme jeho podrobnou recenzi. Pokud vás něco zajímá, nebo chcete-li prakticky otestovat nějakou jeho funkci, napište nám do komentářů pod tímto článkem.

Unboxing Xiaomi 11T Pro: Překvapivě těžký kalibr v balení
Unboxing Xiaomi 11T Pro

Do obchodu nám konečně dorazila novinka v podobě telefonu Xiaomi 11T Pro. V následujících dnech a týdnech budu telefon podrobovat Číst dál...

Aplikace Xiaomi Wear umí nově importovat data z aplikace Mi Fit
Aplikace Xiaomi Wear umí nově importovat data z aplikace Mi Fit

Chystáte se přejít z náramku Mi Band na hodinky Xiaomi Mi Watch či Xiaomi Mi Watch Lite? Pak vás jistě Číst dál...

Rozbalili jsme Redmi Note 10: co nabízí střední třída s AMOLEDem?
Rozbalili jsme Redmi Note 10: co nabízí střední třída s AMOLEDem?

Na začátku března byla představena nová generace chytrých telefonů modelové řady Redmi Note. Sestává ze smartphonů Redmi Note 10, Redmi Číst dál...

Samsung Galaxy řada Z

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš
Tomáš
1 rok před

Z návodu Xiaomi dokázalo udělat knížku. 250 stránek kvůli náramku. 😂

DanBlack
DanBlack
1 rok před

Při přechodu z MB5 je možné mít v MiFitu napárované oba, ale aktivní bude jen jeden.
Kompatibilní s předchozím modelem jsou nejen náramky ale i nabíječka…
U náramků pozor – v některé diskusi jsem narazil na informaci o nekompatibilitě kovových verzí. (u kovu stačí pár desetin mm odchylka)
D.

4
0
Napište nám svůj komentář!x