Samsung Galaxy A14 5G je ukázkou, jak se nová generace smartphonu dělat nemá

Samsung představil nástupce cenově dostupného smartphonu Galaxy A13 5G – logicky pojmenovaného Samsung Galaxy A14 5G. Novinka však příliš nového nepřináší a byť jsme se dočkali jednoho zásadního vylepšení, pro mnohé se stále může jednat spíše zklamání. Co řeknete na výbavu levného Samsungu s podporou sítí páté generace vy?

Samsung Galaxy A14 5G přináší hlavně lepší displej

Byť varianta nabízející 5G konektivitu není takovým bestsellerem jako základní Samsung Galaxy A13 A137, na jehož recenzi můžete u nás na blogu narazit, rozhodně se nejedná o nezajímavý model. Dalo by se říci, že jeho hlavní, a pro někoho možná i jedinou, slabinou je 6,5″ displej s pouhým HD+ rozlišením a tím pádem nízkou jemností obrazu. Právě tento aspekt pak napravuje nově příchozí model Samsung Galaxy A14 5G v jehož výbavě nalezneme FullHD+ displej. Nepatrně větší úhlopříčka 6,6″ je pak zanedbatelný rozdíl a panel i nadále spoléhá na IPS technologii. Stejně jako předchůdce pak nabídne i 90Hz obnovovací frekvenci.

Samsung Galaxy A14 5G

Dočkali jsme se i “vylepšeného” designu, přičemž uvozovky jsou zde dle mého skutečně na místě. Změny jsou totiž spíše kosmetického charakteru. I když novinka z renderů působí díky ostřejším liniím o něco elegantněji, na živo se stále bude jednat o levné plastové zařízení. To se navíc bude kvůli ostřejším liniím hůře držet, což ještě umocní větší rozměry způsobené nasazením většího displeje. Samsung Galaxy A14 5G konkrétně měří 167,7 x 78,0 x 9,1 mm a ručička vah se ustálila na 202 gramech. Pokud pak často pořizujete selfie, mohla by vás novinka potěšit 13MPx fotoaparátem ve výřezu v displeji.

Zbylá výbava je identická

Sestava fotoaparátů na zádech, jako ostatně celá zbylá výbava, však zůstala netknuta. Konkrétně zde máme tu čest s 50MPx primárním fotoaparátem. Ten disponuje objektivem o světelnosti f/1.8 v doprovodu 2MPx makro kamerky a snímače hloubky ostrosti. Výkon zde opět dodává MediaTek Dimensity 700 a spárován může být se 4 nebo 6 GB RAM a 64 / 128GB úložištěm. Baterie pak nabídne solidní kapacitu 5 000mAh a bohužel jen 15W nabíjení skrze USB-C. Nezapomnělo se ani na čtečku otisků prstů ukrytou v tlačítku napájení.

Budiž pak ke cti Samsungu, že levnou novinku na trh uvede rovnou s Androidem 13 a grafickou nadstavbou OneUI 5.0. I zde pak výrobce garantuje dvě velké aktualizace systému a čtyřletou podporu stran bezpečnostních aktualizací. Samsung Galaxy A14 5G zamíří i do Evropy. Nejdříve se však začne prodávat v zámoří a to za 200$, v přepočtu tedy přibližně za cenu 4 500 Kč bez DPH.

Jak se novinka od Samsungu líbí vám?

Zdroj: GSMArena.com

Které telefony dostaly v 51. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?
Které telefony dostaly ve 51. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme za sebou náročný vánoční týden, nicméně i v jeho průběhu vydával čínský výrobce aktualizace MIUI či Androidu pro telefony Číst dál...

TicWatch Pro 3 Ultra nabídnou parádní odolnost i 4G připojení
TicWatch Pro 3 Ultra

Výrobci hodinek s operačním systémem Wear OS  budou mít přístup k velké aktualizace na Wear OS 3 až příští rok. Číst dál...

Unikl seznam připravovaných telefonů Xiaomi! Jaké novinky nás čekají?

Na Internetu se objevil údajný seznam připravovaných telefonů Xiaomi. Vyskytují se v něm zajímavé a možná až nečekané modely - Číst dál...

Samsung Galaxy S23
Xiaomi 11 Lite 5G NE

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x