Články

Seznamte se: 19 důvodů, proč si koupit chytrý náramek či hodinky

Pokud již vlastníte chytré hodinky či náramek, pak patrně víte, proč jste si je pořídili a jaké benefity vám toto zařízení přináší. Jestliže ale patříte mezi ty, kteří si nositelnou elektroniku ještě nevyzkoušeli, pokusíme se vám představit hlavní důvody, proč by se vám mohla hodit. Sepsali jsme pro vás devatenáct důvodů, proč byste si určitě měli koupit chytrý náramek či hodinky.

Proč si koupit chytrý náramek či hodinky
Proč si koupit chytrý náramek či hodinky

V našich e-shopech prodáváme širokou paletu chytrých hodinek i náramků. Ceny nejlevnějších náramků začínají v českém obchodě na 310 korunách, ve slovenském startují na 12 eurech. Hodinky se pohybují o maličko výš – ty nejlacinější pořídíte v českém e-shopu za 528 korun, ve slovenském online obchodě pak za 21 eur.

Proč si koupit chytrý náramek či hodinky?

Začneme základními funkcemi. Většina chytrých hodinek a náramků umí počítat kroky, které uděláte v průběhu dne. To může být dobrý motivační faktor, pokud chcete udělat něco pro svou kondici. Každý den se tak můžete snažit překonat sami sebe a ujít delší vzdálenost. Věděli jste, že pokud denně ujdete alespoň sedm tisíc kroků, snížíte tím riziko předčasného úmrtí o 50 až 70 %?

Většina chytrých náramků a hodinek umí počítat kroky
Většina chytrých náramků a hodinek umí počítat kroky

Skoro všechny dnešní chytré hodinky a náramky umí měřit srdeční tepovou frekvenci. Díky tomu dovedou přesněji počítat spálené kalorie, což je užitečná informace v případě, že se snažíte shodit nadbytečná kila, nebo chcete zlepšit svou fyzickou kondici. Některá zařízení též dokážou změřit úroveň okysličení krve (SpO2), indikující, jak dobře vaše plíce a srdce zásobují tělo kyslíkem.

Takřka samozřejmostí je měření tepové frekvence
Takřka samozřejmostí je měření tepové frekvence

Jestliže to se sportováním myslíte vážně, pak určitě oceníte schopnost měření řady údajů během fyzických aktivit. Hodinky a náramky mohou (s ohledem na vybavení) poskytovat celou řadu informací počínaje překonanou vzdáleností, přes srdeční tep, výškové převýšení, rychlost a tempo, až po sledování zón tepové frekvence. Můžete tak sledovat své sportovní výkony a jejich vývoj v průběhu času.

Přečtěte si také  Rozdíly: Amazfit T-Rex Pro vs. Amazfit T-Rex aneb Které hodinky zvolit?
Měření řady údajů během fyzických aktivit
Měření řady údajů během fyzických aktivit

Z hlediska vyhodnocování úrovně fyzické zátěže jsou vhodná zařízení s podporou metriky PAI. Podrobně jsme se o ní rozepsali ve článku Co je skóre PAI a proč byste ho měli držet nad 100 body? Ve zkratce jde o hodnotu, která ukazuje, jak sportujete s ohledem na svou aktuální fyzickou kondici.

Další výhody chytrých hodinek a náramků

Dalším důvodem, proč si koupit chytrý náramek či hodinky, může být sledování důležitých faktorů, jež mohou ovlivňovat váš zdravotní a psychický stav. Většina zařízení umí monitorovat spánek – čas usnutí a probuzení, délku i dobu strávenou v jednotlivých spánkových fázích. Velmi časté je také měření hladiny stresu, díky čemuž můžete zjistit, jaké činnosti, místa a lidé vás vyvádějí z rovnováhy.

Dalším důvodem, proč si koupit chytrý náramek či hodinky, je sledování spánku
Dalším důvodem, proč si koupit chytrý náramek či hodinky, je sledování spánku

Výhody plynou i z propojení hodinek s chytrým telefonem. Prakticky všechna zařízení umí zobrazovat notifikace z vybraných aplikací, takže uvidíte, kdo vám píše nebo volá, aniž byste museli vytahovat mobil z kapsy či kabelky. S hodinkami vybavenými mikrofonem a reproduktorem lze dokonce přijmout a vyřídit příchozí hovor.

Na některých hodinkách lze přijmout a vyřídit příchozí hovor
Na některých hodinkách lze přijmout a vyřídit příchozí hovor

Z většiny hodinek a náramků lze také ovládat hudební přehrávač v telefonu (přeskakovat mezi skladbami, pozastavit a znovu spustit přehrávání, případně změnit hlasitost). Do některých hodinek lze dokonce nahrát zvukové soubory a přehrávat hudbu (přes bezdrátová sluchátka) přímo z nich. Poměrně častou funkcí je také vzdálená spoušť fotoaparátu, kdy umístíte mobil například na stativ, postavíte se před něj a pořídíte snímek klepnutím na displej hodinek či náramku.

Většina nositelných zařízení poskytuje i další aplikace – oblíbená je například předpověď počasí, díky níž můžete kdykoli na svém zápěstí zjistit, jak je a jak bude. Součástí základní výbavy bývá také budík, jež nejčastěji probouzí spáče pomocí vibrací, stopky nebo časovač, který určitě oceníte v kuchyni při vaření.

Servis XM.cz

Koupit chytrý náramek či hodinky, nebo ne?

Prakticky všechny hodinky a náramky si můžete přizpůsobit svému stylu a vkusu přinejmenším dvěma způsoby. Tím prvním je možnost změny ciferníku – například aktuální Xiaomi Smart Band 7 má v nabídce skoro 120 ciferníků. Další cestou, jak sladit zařízení se svým outfitem je výměna řemínku – kromě těch oficiálních lze sehnat i neoficiální alternativy.

Přečtěte si také  Nové chytré hodinky Redmi Watch 4 mají NFC, GPS a HyperOS
Vzhled hodinek i náramků bývá možné přizpůsobit výměnou řemínku
Vzhled hodinek i náramků bývá možné přizpůsobit výměnou řemínku

Funkcí, která získává na oblibě, je možnost bezkontaktního placení. Ta však není dostupná na všech zařízeních – vyžaduje totiž NFC. Aktuálně nejlevnějším produktem s touto funkcí je Xiaomi Smart Band 6 NFC, jež v našem českém e-shopu pořídíte za 1075 Kč, zatímco ve slovenském online obchodě stojí 43 eur. Na tomto místě musíme upozornit, že pro tyto účely lze použít pouze karty Mastercard vydané ČSOB, mBankou a fintechem Curve. Toto omezení lze ale snadno obejít – postup jsme podrobně popsali ve článku Placení Mi Bandem 6 NFC už funguje! Co když ale nemáte kartu ČSOB?

Důvodem, proč si koupit chytrý náramek či hodinky, může být bezkontaktní placení
Důvodem, proč si koupit chytrý náramek či hodinky, může být bezkontaktní placení

Jak vidíte, možných důvodů, proč si koupit chytrý náramek či hodinky, je více než dost. Ať už chcete udělat něco pro své zdraví či fyzickou kondici, sledovat svůj zdravotní stav, nebo využijete možnosti poskytované ve spojení s chytrým telefonem, nositelná zařízení nabídnou vše, co k tomu budete potřebovat.

Proč si koupit chytrý náramek či hodinky
Proč si koupit chytrý náramek či hodinky

Dnes můžete koupit chytrý náramek či hodinky za příznivé ceny. V našich e-shopech prodáváme širokou paletu produktů. Ceny nejlevnějších náramků začínají v českém obchodě na 310 korunách, ve slovenském startují na 12 eurech. Hodinky začínají o maličko výš – ty nejlacinější pořídíte v českém e-shopu za 528 korun, ve slovenském online obchodě pak za 21 eur.

K čemu používáte chytré hodinky nebo náramek vy?

Řada telefonů Redmi Note 12

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

14 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
zdeněk
zdeněk
1 rok před

Dobrý den, děkuji za článek no, jen tak ze srandy jsem se podíval na eshop a jaksi taksi nevěřím očím, Huawei GT2 Pro za 4199.- a prý je to novinka (**smích**), tento model se dá sehnat levněji (u nás v Brně za cca 3890.-), ale v dnešní době bych raději šel do novějšího nástupce https://consumer.huawei.com/cz/wearables/watch-gt3/, který stojí podobně (cca 4300). Oba tyhle modely umí volat i odpovídat na zprávy + umí instalovat aplikace.

Ze světa Xiaomi/Amazfit pak dobrou volbou jsou GTR3/GTR3 PRO, které již umí reagovat na zprávy (ale bohužel cena PRO verze je někde jinde než u Huawei). Ta nová S1 Watch s nemožností telefonování je opravdu out. Další volbou jsou GTR2, které také umí telefonovat a stojí o dost méně.

Což mne u všech hodinek štve je to, že nemožnost zálohovat data aplikace popřípadě použít nějakou Desktop/Web aplikaci. Kdysi dávno tohle uměl Samsung pro tehdejší verzi 2, ale neumí to nikdo.

zdeněk
zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý den, co jsem měl možnost vyzkoušet tak kvalita verzí GT2/GT3 je na úrovni hodinek od Samsungu (akorát to jejich HMS s tím někdy je problém).

Já to nepsal ani na tu cenu, ale že tam visí ta visačka “novinka” (možná Vás v Eshopu).

V současné době bych možná opravdu volil nějakou GTR2, která v podstatě za slušné peníze umí to co ta GTR3-PRO. Nehledě na to, že ta GTR2 umí zcela normálně volat (ta GTR3Pro – tam to bylo takové divoké)

zdeněk
zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý den, bohužel ta novinka S1 je s cenou někde úplně jinde (ano, kdyby bylo dotaženo volání a vytáčení a aspoň nějaká notifikace na zprávy – poslední GTR3 již mají update kdy se dá reagovat na SMS).

GTR3Pro je v podstatě jen vylepšená GTR2, přitom GTR2 má větší úložiště (sice jen 1.39″, ale oba stejný průměr) – k tomu GTR2 má větší baterii a nižší cenu.

bobasso
bobasso
1 rok před

Ke svému RN10Pro jsem si pořídil onehdá chytrý náramek Mi Band 6 (ještě nebyla 7ka). Dělám v prašném prostředí, ruce stále od šmíru a náramek je v takovém případě ideální věc. Mobil mám schován v šuplíku v čistu a suchu a používám jej pouze na notifikace (příchozí hovor, SMS, WhatsApp), zjistit kolik je hodin. Vše ostatní, co by mě z náramku nějak sledovalo, měřilo mám vypnuté. Proč se zbytečně stresovat nějakými hodnotami, které jsou navíc pouze orientační. 😀

Tomáš
Tomáš
1 rok před

Mám už druhý náramek od xiaomi, první mi band 3 a druhý mi band 6 nfc. Opravdu i když jsou hodnoty pouze orientační mne to celkem motivovalo se hýbat a zhubnul jsem 45 kilo 😊

Klára Konvalinová
Klára Konvalinová
1 rok před

Dobrý den

Já používám fitness náramky od Xiaomi. Měla jsem několik generací a vždy jsem byla spokojená. Vydrželi lezení po skalách, plavání, dovolenou u moře, vaření, dokonce jsem jednou Xiaomi Mi Band 5 vyprala v pračce

Xiaomi Mi Band 1, nepoužívala jsem

Xiaomi Mi Band 2, černobílý displej, výdrž na baterii až 30 dnů, bohužel během roku používání byl displej nečitelný, ale tuto vadu měly všechny Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 3, větší černobílý displej, výdrž na baterii 25 dní

Xiaomi Mi Band 4, větší barevný displej, kompatibilní řemínky od Xiaomi Mi Band 3, výdrž na baterii 15 až 18 dní

Xiaomi Mi Band 5, obrovský displej, bohužel bez NFC, výdrž na baterii 14 dní

Xiaomi Mi Band 6 a Xiaomi Mi Band 6 NFC, Amoled displej, NFC platby, v ČR pouze ČSOB, mBank, Curve, kompatibilní řemínky s Xiaomi Mi Band 5, výdrž na baterii 14 dní

Xiaomi Smart Band 7 (Xiaomi Mi Band 7), o nové generaci Xiaomi Mi Band jsem uvažovala, zaujala mne funkce Always On Display, ale bohužel není varianta s NFC.
Kamarádka Xiaomi Smart Band 7 používá a řemínky pro Xiaomi Smart Band 7 jsou kompatibilní s řemínky pro Xiaomi Mi Band 5/6, myslím to tak, že řemínek pro Xiaomi Mi Band 5/6 se do náramku Xiaomi Smart Band 7 vleze, ale nesedí rozměrově na boční straně, bývá tam informace o náramku, produktové číslo, je to takový úzký pruh

S Xiaomi Mi Band jsem byla vždy spokojená, chtěla jsem chytré hodinky od Xiaomi, které mají NFC, volání, líbí se mi Xiaomi Watch S1 a Xiaomi Watch S1 Active, ale přečetla jsem si vaši recenzi a bohužel jak v recenzích, tak v realitě zklamání.

Klára Konvalinová
Klára Konvalinová
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Kamarádka má chytré hodinky Xiaomi Watch S1 Active a dnes chtěla přidat platební kartu přes aplikaci Mi Fitness.

Pin kód nastavila, karta byla úspěšně přidána, potvrzovací sms od ČSOB přišly.

Když chtěla potvrdit přidání platební karty, tak se ukázala hláška: ještě chvilku a tak to bylo asi 15 minut a pořád stejná hláška: ještě chvilku a točící se kolečko.

Hodinky byly v továrním nastavení, telefon taky v továrním nastavení, Xiaomi Redmi Note 11.

Potom nakonec platební karta byla úspěšně přidána, ale zase nebylo možné v obchodě zaplatit, obchod Lidl, platební karta funguje, karta ČSOB, MasterCard.

Zkoušela jsem platit s Xiaomi Mi Band 6 NFC a všechno bez problémů, to stejné přidání platební karty.

Hodinky už byly dvakrát na reklamaci. Poradíte co s tím? Má je znovu poslat na reklamaci? S Xiaomi Mi Band 6 NFC takové problémy nejsou a kamarádka je docela zklamaná

Last edited 1 rok před by Klára Konvalinová
14
0
Napište nám svůj komentář!x