Články

Seznamte se: nejlevnější hodinky a náramky, kterými lze platit

Čeští zákazníci patří v oblasti bezhotovostních plateb k nejflexibilnějším v Evropě. Postupně si zvykli na placení kartou, bezkontaktní platby i možnost platit mobilním telefonem. Současným hitem v tomto segmentu jsou chytré nositelnosti v podobě náramků a hodinek. Vybrali jsme v našich e-shopech tři nejlevnější hodinky a náramky, kterými lze bezkontaktně platit.

Hned v úvodu si dovolíme upozornit na jednu skutečnost, která je patrně většině čtenářů našeho blogu známa, nicméně část uživatelů se na ní opakovaně ptá. Platit lze pouze zařízeními s podporou technologie NFC. K jejímu provozu je nutný určitý hardware, takže hodinky a náramky, jež ho nemají, nemohou získat schopnost bezkontaktního placení softwarovou aktualizací, ani žádným jiným způsobem.

Xiaomi Mi Band 6 NFC – nejlevnější náramek, kterým lze platit

Jednoznačně nejlevnějším náramkem, kterým můžete bezkontaktně platit, je Xiaomi Mi Band 6 NFC. Jedná se o loňský model – letošní verze Smart Band 7 se na evropském trhu prodává pouze ve variantě bez NFC a aktuálně to nevypadá, že by se na této skutečnosti mělo něco změnit. Možná se ale na českém trhu časem objeví Xiaomi Smart Band 7 Pro, jež však bude cenově o dost výš.

Xiaomi Mi Band 6 NFC - nejlevnější náramek, kterým lze platit
Xiaomi Mi Band 6 NFC – nejlevnější náramek, kterým lze platit

Před koupí je však nutné důkladně zvážit, jaké platební karty hodláte prostřednictvím náramku používat. Služba Mi Pay, přes kterou jsou platby realizovány, totiž podporuje pouze karty Mastercard vydané bankami ČSOB, mBank a fintechem Curve.

Nejlevnější náramek, kterým lze bezkontaktně platit
Nejlevnější náramek, kterým lze bezkontaktně platit

Ani v případě, že máte jiný typ platební karty či jinou banku, se však nemusíte vzdávat možnosti platby tímto náramkem. Stačí si zdarma pořídit platební kartu Curve, ke které lze připojit prakticky jakoukoli jinou platební kartu. V praxi pak budete platit kartou Curve, nicméně peníze se budou strhávat ze spárované karty. Podrobně jsme se této možnosti věnovali ve článku Placení Mi Bandem 6 NFC už funguje! Co když ale nemáte kartu ČSOB?

Mi Smart Band 6 NFC
Mi Smart Band 6 NFC

Kromě placení nabídne Mi Band 6 NFC celou řadu funkcí, včetně měření tepové frekvence, sledování sportovních výkonů a spánku. Vše podstatné se dozvíte v naší recenzi Xiaomi Mi Band 6: bez tlačítka a s měřením SpO2. Náramek prodáváme v našem českém e-shopu za cenu 1 056 Kč, ve slovenském online obchodě stojí 43 eur.

Xiaomi Mi Watch S1 Active – nejlevnější hodinky, jimiž lze platit

Ze segmentu náramků se pomalu ale jistě přesouváme k chytrým hodinkám. Zde nemůžeme minout Xiaomi Mi Watch S1 Active, jež podporují více než 120 typů sportovních aktivit, jejichž trasu dokážou zaznamenávat a měřit prostřednictvím satelitních pozičních systémů. Jedná se o levnějšího sourozence modelu Watch S1, kterého jsme velmi důkladně otestovali v rámci naší recenze.

Xiaomi Mi Watch S1 Active - nejlevnější hodinky, jimiž lze platit
Xiaomi Mi Watch S1 Active – nejlevnější hodinky, jimiž lze platit

Také v tomto případě je nutné počítat s omezením podporovaných platebních karet na Mastercard od ČSOB, mBank a Curve. I zde ale platí, že pokud máte platební kartu od jiného vydavatele či banky, můžete omezení obejít pořízením bezplatné karty Curve.

Hodinky podporují karty Mastercard
Hodinky podporují karty Mastercard

Kartu lze do hodinek přidat v aplikaci Mi Fitness, konkrétně v sekci Zařízení-Xiaomi Pay. Hned v prvním kroku je nutné definovat šestimístný PIN pro zabezpečení plateb. Ten funguje tak, že když hodinky sundáte z ruky nebo po vypršení nějakého času je budete muset odemknout právě tímto PINem.

Watch S1 Active
Watch S1 Active

Placení pomocí hodinek Xiaomi Watch S1 je relativně jednoduché, byť je složitější než například na hodinkách Apple Watch, kde stačí dvakrát stisknout tlačítko a hned poté můžete platit. Nejprve je nutné hodinky rozsvítit a přejít do seznamu aplikací. Zde otevřete položku Karty, stisknete tlačítko Zaplatit a máte šedesát sekund na přiložení ke čtečce. Někdy je také nutné zadat PIN.

Samsung Galaxy Watch6
Nejlevnější hodinky, kterými lze platit
Nejlevnější hodinky, kterými lze platit

Chytré hodinky jsou cenově výš než náramky, s čímž je nutné při výběru počítat. Nabídnou ale větší displej, více funkcí a širší možnosti nastavení. Xiaomi Mi Watch S1 Active můžete pořídit v našem českém e-shopu za cenu od 3 466 Kč, ve slovenském online obchodě startují na 140 eurech.

Fitbit Charge 5 – širší nabídka podporovaných platebních karet

Vracíme se zpět do kategorie fitness náramků, kde nás čeká stylový Fitbit Charge 5. Kromě sledování tepové frekvence, měření úrovně okysličení krve (SpO2) a sledování spánku umí také měřit EKG a vyhodnocovat srdeční rytmus na fibrilaci síní (nepravidelnost srdečního rytmu).

Fitbit Charge 5
Fitbit Charge 5

Jedním ze zásadních argumentů ve prospěch tohoto náramku je široká paleta podporovaných platebních karet. Dle oficiálních stránek můžete platit kartami vydanými Fio Bankou (jen Mastercard), Moneta Money Bankou, Komerční bankou, Revolutem, Českou Spořitelnou, Air Bank (jen Mastercard), TransferWisem (jen Mastercard), mBankou, bunqem (jen Mastercard), Raiffeisenbankou (jen Mastercard) a Curve (jen Mastercard).

Nesporně elegantní náramek
Nesporně elegantní náramek

V mobilní aplikaci Fitbit můžete sekci Peněženka přidávat a odebírat platební karty, nastavit výchozí kartu, upravovat způsob platby a prohlížet poslední provedené nákupy. Pokud náramek ztratíte, je možné v aplikaci také pozastavit platnost karet.

Náramek s možností plateb
Náramek s možností plateb

Samotný proces placení je jednoduchý – stačí přejet z úvodní obrazovky náramku směrem dolů a ťuknout na položku Platby. Zobrazí se výchozí karta, kterou je možné změnit. Za určitých okolností se může objevit požadavek na zadání čtyřmístného PINu, následně stačí přiložit zápěstí s náramkem k platebnímu terminálu.

Náramek Fitbit
Náramek Fitbit

Chytrý náramek Fitbit FB421 Charge 5 můžete pořídit v našich obchodech v černé, bílé, nebo modré variantě. V českém e-shopu stojí 3 519 Kč, ve slovenském online obchodě ho koupíte za 142 eur.

Je pro vás u hodinek a náramků důležitá možnost placení?

Redmi A3

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš
Tomáš
1 rok před

Pokud nejlevnější, tak tam chybí např. Fitbit Versa 2. když už píšete o Fitbit

aod
aod
1 rok před

Já používám Galaxy Watch 5, určitě bych na placení nepoužíval nějaké čínské sledovací zařízení 🤣

trent
trent
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Ono je to asi na úrovni pocitu. Stejné je to jako v dnešní době, kdy se nám opět potvrzuje, že třeba Rusko není přátelská země. Žádný Rus mi osobně nic neudělal, jen mám pocit že přátelství Ruska, jako země, je polibek ďábla. Totéž se děje i s Čínou. Oni jsou ohromní přátelé do doby, kdy projevíme vlastní hlavu/názor. S konkrétními zařízeními to nemá pravděpodobně nic společného a ani já na sebe nejsem tak přísný. Ale každý to může vnímat jinak.

bobo
bobo
Odpovědět  aod
1 rok před

Jo jo komu není rady tomu není pomoci. My jsme tak blbý národ že skočíme na kdejakou blbost co vypustí naše vláda nebo amerika.

8
0
Napište nám svůj komentář!x