Na web unikla testovací verze ROM s Androidem 9 Pie pro Poco F1

„Nízkorozpočtová vlajková loď“ Xiaomi Poco F1 přišla na trh s nadstavbou MIUI 9.6, postavenou na Androidu 8.1 Oreo. Do konce roku by měla dostat Android 9 Pie a na příští rok už je přislíben i Android 10 Q. Přípravy na vydání Androidu 9 jsou nyní v plném proudu a tento týden na web unikla testovací verze ROM.

Konkrétně testovací ROM obsahuje kromě aktuální verze Androidu také nejnovější verzi nadstavby MIUI 10 (8.10.30), která měla být pro Poco F1 uvolněna v průběhu tohoto týdne. V současnosti tedy vypadá aktuální dění kolem tohoto telefonu následovně:

  • MIUI 9.6 + Android 8.1 Oreo – po vydání telefonu
  • MIUI 10 + Android 8.1 Oreo – zahájeno tento týden
  • MIUI 10 + Android 9.0 Pie – do konce roku
  • MIUI ?? + Android 10.0 Q – koncem roku 2019

ROMku lze stáhnout přes tento odkaz, zdůrazňujeme však, že se jedná o testovací sestavení, které z důvodu možných chyb není vhodné pro běžné používání. Jak můžete vidět na následujícím obrázku, jedná se o ROM s Androidem 9 Pie a MIUI 10, obsahující říjnové bezpečnostní záplaty.

Na web unikla testovací verze ROM s Androidem 9 Pie pro Poco F1
Na web unikla testovací verze ROM s Androidem 9 Pie pro Poco F1

Jak se instaluje testovací verze ROM?

Testovací verze ROM lze na telefony Xiaomi instalovat přes systémové nastavení. Chcete-li tak učinit, stačí stáhnout ROM z výše uvedeného odkazu. Poté v telefonu vytvořte novou složku download_rom a uložte do ní stažený soubor. Pak proveďte zálohu dat důležitých souborů a složek v zařízení.

Následně v systémovém nastavení jděte do sekce O telefonu-Aktualizace systému-Zvolit aktualizační balíček a přejděte do složky, kde je uložen je soubor s aktualizací na MIUI 10, tedy download_rom. Soubor vyberte, poté dojde k restartu telefonu a instalaci. Celý proces by neměl trvat déle než třicet minut.

Pro jistotu ještě jednou upozorňujeme, že instalací nové testovací verze ROM dojde ke smazání všech dat, nastavení a aplikací, proto důrazně doporučujeme provedení zálohy všeho podstatného.

Zkusíte na svém telefonu testovací ROMku?

Zdroje: gizmochina.com, xda-developers.com, xiaomiadvices.com, theandroidsoul.com.

Mohlo by Vás také zajímat
Telefon Poco F1 dostává aktualizaci na Android 9 Pie

Založení separátní značky Pocophone, respektive Poco vyvolalo v segmentu mobilních telefonů značný rozruch. Jednou z deklarovaných vlastností byly, mimo jiné, Číst dál...

Xiaomi trollilo OnePlus kvůli vysoké ceně. Jak? Kalkulačkou!

V pondělí čínský výrobce OnePlus, skrývající se pod křídly společnosti Oppo, představil svůj nejnovější model OnePlus 6T. Xiaomi využilo příležitosti, Číst dál...

Poco F1 dostane tento týden update na MIUI 10. Co přinese?

Telefon Poco F1 je v současnosti patrně nejlepší volbou, pokud chcete zařízení s nejvýkonnějším čipem Qualcomm Snapdragon 845 za nejnižší Číst dál...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.