Na web unikla testovací verze ROM s Androidem 9 Pie pro Poco F1

„Nízkorozpočtová vlajková loď“ Xiaomi Poco F1 přišla na trh s nadstavbou MIUI 9.6, postavenou na Androidu 8.1 Oreo. Do konce roku by měla dostat Android 9 Pie a na příští rok už je přislíben i Android 10 Q. Přípravy na vydání Androidu 9 jsou nyní v plném proudu a tento týden na web unikla testovací verze ROM.

Konkrétně testovací ROM obsahuje kromě aktuální verze Androidu také nejnovější verzi nadstavby MIUI 10 (8.10.30), která měla být pro Poco F1 uvolněna v průběhu tohoto týdne. V současnosti tedy vypadá aktuální dění kolem tohoto telefonu následovně:

  • MIUI 9.6 + Android 8.1 Oreo – po vydání telefonu
  • MIUI 10 + Android 8.1 Oreo – zahájeno tento týden
  • MIUI 10 + Android 9.0 Pie – do konce roku
  • MIUI ?? + Android 10.0 Q – koncem roku 2019

ROMku lze stáhnout přes tento odkaz, zdůrazňujeme však, že se jedná o testovací sestavení, které z důvodu možných chyb není vhodné pro běžné používání. Jak můžete vidět na následujícím obrázku, jedná se o ROM s Androidem 9 Pie a MIUI 10, obsahující říjnové bezpečnostní záplaty.

Na web unikla testovací verze ROM s Androidem 9 Pie pro Poco F1
Na web unikla testovací verze ROM s Androidem 9 Pie pro Poco F1

Jak se instaluje testovací verze ROM?

Testovací verze ROM lze na telefony Xiaomi instalovat přes systémové nastavení. Chcete-li tak učinit, stačí stáhnout ROM z výše uvedeného odkazu. Poté v telefonu vytvořte novou složku download_rom a uložte do ní stažený soubor. Pak proveďte zálohu dat důležitých souborů a složek v zařízení.

Následně v systémovém nastavení jděte do sekce O telefonu-Aktualizace systému-Zvolit aktualizační balíček a přejděte do složky, kde je uložen je soubor s aktualizací na MIUI 10, tedy download_rom. Soubor vyberte, poté dojde k restartu telefonu a instalaci. Celý proces by neměl trvat déle než třicet minut.

Pro jistotu ještě jednou upozorňujeme, že instalací nové testovací verze ROM dojde ke smazání všech dat, nastavení a aplikací, proto důrazně doporučujeme provedení zálohy všeho podstatného.

Zkusíte na svém telefonu testovací ROMku?

Zdroje: gizmochina.com, xda-developers.com, xiaomiadvices.com, theandroidsoul.com.

Rudá verze Poco F1 Rosso Red se chystá do prodeje

Minulý týden indická pobočka Poco na sociální síti Twitter oznámila uvolnění červené verze telefonu Poco F1 Rosso Red. S čím Číst dál...

POCO přiznalo problémy s obrazovkami svých telefonů Poco F1

Postavit se k problémům čelem je umění, které rozhodně není vlastní každé značce. POCO nyní ukazuje, že chce být firmou, Číst dál...

Redmi Note 10 Pro
Telefon Poco F1 dostává aktualizaci na Android 9 Pie

Založení separátní značky Pocophone, respektive Poco vyvolalo v segmentu mobilních telefonů značný rozruch. Jednou z deklarovaných vlastností byly, mimo jiné, Číst dál...

Servis XM.cz
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x