Testujeme Redmi Note 7! Jaké jsou největší přednosti této novinky?

Na našem blogu přinášíme podrobné a objektivní recenze telefonů a dalších zařízení Xiaomi. Aktuálně věnujeme pozornost letošní novince, kterou je Redmi Note 7. A protože nejsme lakomí, podělíme se s vámi o první dojmy.

V našem e-shopu máme modrou variantu Redmi Note 7 ve verzi 4+64 GB
V našem e-shopu máme modrou variantu Redmi Note 7 ve verzi 4+64 GB

Telefon Redmi Note 7 již můžete objednávat z našeho e-shopu. Skladem máme  modrou verzi se 4 GB RAM a 64GB úložištěm za 6389 korun, přičemž časem by měla přibýt černá a růžová varianta, jakož i verze 6+128 GB.

Krabička s Redmi Note 7
Krabička s Redmi Note 7

První dojmy z Redmi Note 7

Zařízení k testu jsme rozbalili minulý čtvrtek. V krabičce jsme kromě samotného telefonu našli nabíjecí adaptér, kabel a transparentní silikonové pouzdro. Naše zákazníky čeká ještě příjemný dáreček, ale ten nebudeme prozrazovat, ať nepokazíme překvapení.

Obsah balení Redmi Note 7
Obsah balení Redmi Note 7

Testovaný kus je v modrém provedení s gradientním barevným přechodem, který vypadá velice efektně, byť se tento design už pomalu okoukává. Zařízení je tradičně velmi pěkně dílensky zpracované – je prostě vidět, že čínský výrobce klade velký důraz na kvalitu.

Gradientní barevný přechod vypadá u Redmi Note 7 efektně
Gradientní barevný přechod vypadá u Redmi Note 7 efektně

Co nás trochu zklamalo, byla skutečnost, že ačkoli tento mobil podporuje rychlé nabíjení Qualcomm Quick Charge 4.0, součástí balení je jen obyčejná nabíječka s výstupem 5 voltů a 2 ampéry. K využití plného potenciálu tak bude nutné pořídit rychlý adaptér.

Výrobce nás trochu zklamal obyčejnou nabíječkou
Výrobce nás trochu zklamal obyčejnou nabíječkou

Další postřehy z testování

Samozřejmě jsme telefon, který pohání osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 660, podrobili testům syntetickými benchmarky. V AnTuTu dosáhl průměrného skóre 142 842 bodů, což můžeme označit jako pěkný výsledek. Nedávno testovaný Xiaomi Redmi Note 6 Pro v tomtéž testu dosáhl 116 233 bodů, Redmi Note 5 pak měl 115 687 bodů.

Jedním z velkých lákadel tohoto telefonu je 48Mpx fotoaparát. Na základě tohoto čísla se může zdát, že foťák musí produkovat obrovské fotky. Tak tomu ale není – jak jsme již psali, výsledné snímky mají rozlišení 12 Mpx, tedy přesně 4000×3000 obrazových bodů.

Pořízené snímky odpovídají střední třídě, do které telefon spadá. Nejsou tedy tak špičkové, jako například u Xiaomi Mi 8 či Mi Mix 3, ale lze je označit jako povedené, s realistickými barvami a poměrně vysokými detaily, což je dáno skládáním jednoho obrazového bodu ze čtyř (proto 48Mpx foťák dělá 12Mpx fotky).

Čím Redmi Note 7 boduje?

Čím Redmi Note 7 nesporně boduje, je baterie s kapacitou 4000 mAh. Každý  večer ho dáváme do nabíječky po cca 18 hodinách používání a zbývá více než 50 % – často i přes 60 %. Vezmeme-li v úvahu, že během testování dostává mobil zabrat víc než v rukách běžného uživatele, můžeme konstatovat, že dvoudenní, možná skoro třídenní výdrž skoro jistě nebude problém.

Pozitivně hodnotíme také rychlost – ač jsme byli z nasazení již trochu vousatého Snapdragonu 660 trochu na rozpacích, telefon běží naprosto plynule, svižně a nezaznamenáváme žádné pomalé reakce. Je vidět, že s MIUI 10 si v tomto směru v Xiaomi hodně pohráli.

Xiaomi Mi 11

Co jsme nezkoušeli a ani zkoušet nebudeme, je odolnost Redmi Note 7. Výrobce se s ní chlubí v propagačním klipu, kde je po zařízení šlapáno, dupáno, krájí na něm zeleninu a ovoce nebo s ním rozbíjejí meloun.

Předpokládáme, že podrobnou recenzi Redmi Note 7 přineseme v průběhu následujícího týdne.

Telefony Redmi Note 7 brzy dostanou aktualizaci na Android 10
Telefony Redmi Note 7 brzy dostanou aktualizaci na Android 10

Telefony Redmi Note 7 a Redmi Note 7 Pro již dostaly aktualizaci na MIUI 11, nicméně ta je zatím stále Číst dál...

Začal předprodej Redmi Note 7 v našem e-shopu. Kolik stojí?

Na začátku ledna byl oficiálně představen první telefon samostatné značky Redmi. Po dvou měsících jsme nyní v našem e-shopu spustili Číst dál...

Rozdíly: Xiaomi Mi 11 vs. Xiaomi Mi 10 aneb Vyplatí se upgrade?
Rozdíly: Xiaomi Mi 11 vs. Xiaomi Mi 10 aneb Vyplatí se upgrade?

Je tu neděle, a to na našem blogu znamená, že se již pošesté podíváme na rozdíly mezi produkty Xiaomi. Dnes Číst dál...

Poco X3 Pro
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x