Články

Tipy na nové aplikace #48: Praha.online, NASA SpaceTime a Colorize

ni poslední únorová neděle nevybočí ze zavedených tradic – přinášíme vám tipy na nové aplikace, které se objevily v Obchodě Google Play. Dnes to bude užitečná aplikace Praha.online, program vesmírných vozítek Perseverance a Curiosity NASA SpaceTime a nástroj Colorize pro obarvení černobílých fotek.

Praha.online

I v tomto díle začneme aplikací z českých luhů a hájů – tentokrát zaujme především obyvatele našeho hlavního města. Praha.online je internetový projekt, zobrazující informace o událostech v Praze podle ulic. Údaje čerpá z několika zdrojů: ŘSD, Opravujeme.to, DPP, PVK, PREdistribuce, Policie a Psí detektiv.

Princip fungování je ve své podstatě prostý – Praha.online funguje jako agregátor. Pokud se v některém zdroji objeví informace – například o havárii vody, dopravní situaci, ztraceném zvířeti či o problémech s dodávkou elektrické energie – zaeviduje datum, čas, typ a ulici, ve které k události došlo.

Uživatelé si pak mohou zvolit ulice, které chtějí sledovat – „Nastavte si, které ulice Vás zajímají a budete dostávat notifikace z těchto ulic.“ konstatuje popisek v Obchodě Play. Můžete tak mít aktuální přehled o všem, co se týká místa vašeho bydliště, zaměstnání, či jakékoli jiné ulice.

Aplikace Praha.online je v Obchodě Play necelé dva týdny a za tu dobu zaznamenala jen něco přes pět instalací. S ohledem na nízký počet stažení zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Jen 7 MB velký instalační balíček můžete používat na telefonech a tabletech s Androidem 4.1 a vyšším.

Praha.online
Praha.online
Developer: Praha.online
Price: Free

NASA SpaceTime

Minulý týden úspěšně přistála na Marsu sonda Perseverance. Národní úřad pro letectví a vesmír, zkráceně NASA, vydal při této příležitosti novou aplikaci NASA SpaceTime, jejímž úkolem je zobrazování programu tohoto vozítka.

Kromě Perseverance ukazuje i naplánované akce služebně staršího vozítka Curiosity. Jednotlivé události jsou prezentovány formou přehledného kalendáře, který kromě plánovaných úkonů obsahuje také termíny taktických schůzek řídícího týmu.

Přečtěte si také  Aktualizujte si Chrome! Zbavíte se tak velkého bezpečnostního rizika

Aplikace NASA SpaceTime je v Obchodě Play necelé dva týdny, během kterých si ji stáhlo více než sto uživatelů. Ani ona nemá – s ohledem na malý počet instalací – k dispozici průměrnou známku. Soubor velký 4,5 MB lze instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a novějším.

NASA SpaceTime
NASA SpaceTime
Price: Free

Colorize – Color to Old Photos

Do třetice všeho dobrého tu máme aplikaci, která vdechne starým černobílým fotkám nový život. Colorize – Color to Old Photos totiž slouží ke kolorizaci – tedy obarvení fotografií. Prostě změní černobílé fotografie na barevné.

Stačí vyfotit černobílou fotografii (případně ji do telefonu můžete dostat jiným způsobem) a chytré algoritmy automaticky obstarají její správné obarvení. To je v podstatě vše, co aplikace dělá, nicméně na základě testování můžeme konstatovat, že to dělá opravdu nečekaně dobře.

JBL: zvuk, který tě pohltí

Aplikace je k dispozici zdarma a po omezenou dobu ji můžete také bezplatně používat. Počítejte ale s tím, že po vypršení zkušební doby vyžaduje předplatné ve výši 159 korun měsíčně, respektive 999 korun ročně. Za tuto částku můžete obarvit neomezený počet fotek.

Aplikace Colorize – Color to Old Photos je v Obchodě Play přesně dva měsíce a  za tu dobu zaznamenala více než sto tisíc instalací. Uživatelé ji hodnotí pěknou průměrnou známkou 4,6. Instalační balíček velký 67 MB můžete používat na telefonech a tabletech s Androidem 7.0 a vyšším.

Colorize – barva starým fotkám
Colorize – barva starým fotkám
Developer: Photomyne Ltd.
Price: To be announced
Přečtěte si také  Tipy na nové aplikace #8: Revolut Junior, FUTUR/E/GO a FandiMat

Předchozí Tipy na nové aplikace

Víte o nějaké zajímavé nové aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích pod článkem!

Řada telefonů Redmi Note 12

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x