Tipy na nové aplikace #48: Praha.online, NASA SpaceTime a Colorize

ni poslední únorová neděle nevybočí ze zavedených tradic – přinášíme vám tipy na nové aplikace, které se objevily v Obchodě Google Play. Dnes to bude užitečná aplikace Praha.online, program vesmírných vozítek Perseverance a Curiosity NASA SpaceTime a nástroj Colorize pro obarvení černobílých fotek.

Praha.online

I v tomto díle začneme aplikací z českých luhů a hájů – tentokrát zaujme především obyvatele našeho hlavního města. Praha.online je internetový projekt, zobrazující informace o událostech v Praze podle ulic. Údaje čerpá z několika zdrojů: ŘSD, Opravujeme.to, DPP, PVK, PREdistribuce, Policie a Psí detektiv.

Princip fungování je ve své podstatě prostý – Praha.online funguje jako agregátor. Pokud se v některém zdroji objeví informace – například o havárii vody, dopravní situaci, ztraceném zvířeti či o problémech s dodávkou elektrické energie – zaeviduje datum, čas, typ a ulici, ve které k události došlo.

Uživatelé si pak mohou zvolit ulice, které chtějí sledovat – „Nastavte si, které ulice Vás zajímají a budete dostávat notifikace z těchto ulic.“ konstatuje popisek v Obchodě Play. Můžete tak mít aktuální přehled o všem, co se týká místa vašeho bydliště, zaměstnání, či jakékoli jiné ulice.

Aplikace Praha.online je v Obchodě Play necelé dva týdny a za tu dobu zaznamenala jen něco přes pět instalací. S ohledem na nízký počet stažení zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Jen 7 MB velký instalační balíček můžete používat na telefonech a tabletech s Androidem 4.1 a vyšším.

Praha.online
Praha.online
Developer: Praha.online
Price: Free

NASA SpaceTime

Minulý týden úspěšně přistála na Marsu sonda Perseverance. Národní úřad pro letectví a vesmír, zkráceně NASA, vydal při této příležitosti novou aplikaci NASA SpaceTime, jejímž úkolem je zobrazování programu tohoto vozítka.

Kromě Perseverance ukazuje i naplánované akce služebně staršího vozítka Curiosity. Jednotlivé události jsou prezentovány formou přehledného kalendáře, který kromě plánovaných úkonů obsahuje také termíny taktických schůzek řídícího týmu.

Aplikace NASA SpaceTime je v Obchodě Play necelé dva týdny, během kterých si ji stáhlo více než sto uživatelů. Ani ona nemá – s ohledem na malý počet instalací – k dispozici průměrnou známku. Soubor velký 4,5 MB lze instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a novějším.

NASA SpaceTime
NASA SpaceTime
Price: Free

Colorize – Color to Old Photos

Do třetice všeho dobrého tu máme aplikaci, která vdechne starým černobílým fotkám nový život. Colorize – Color to Old Photos totiž slouží ke kolorizaci – tedy obarvení fotografií. Prostě změní černobílé fotografie na barevné.

Stačí vyfotit černobílou fotografii (případně ji do telefonu můžete dostat jiným způsobem) a chytré algoritmy automaticky obstarají její správné obarvení. To je v podstatě vše, co aplikace dělá, nicméně na základě testování můžeme konstatovat, že to dělá opravdu nečekaně dobře.

Servis XM.cz

Aplikace je k dispozici zdarma a po omezenou dobu ji můžete také bezplatně používat. Počítejte ale s tím, že po vypršení zkušební doby vyžaduje předplatné ve výši 159 korun měsíčně, respektive 999 korun ročně. Za tuto částku můžete obarvit neomezený počet fotek.

Aplikace Colorize – Color to Old Photos je v Obchodě Play přesně dva měsíce a  za tu dobu zaznamenala více než sto tisíc instalací. Uživatelé ji hodnotí pěknou průměrnou známkou 4,6. Instalační balíček velký 67 MB můžete používat na telefonech a tabletech s Androidem 7.0 a vyšším.

Colorize – barva starým fotkám
Colorize – barva starým fotkám
Developer: Photomyne Ltd.
Price: To be announced

Předchozí Tipy na nové aplikace

Víte o nějaké zajímavé nové aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích pod článkem!

Rozdíly: Xiaomi Watch S1 vs. Xiaomi Watch S1 Active
Rozdíly: Xiaomi Watch S1 vs. Xiaomi Watch S1 Active

V polovině března proběhlo globální představení nové řady telefonů Xiaomi 12. Součástí byla i prezentace dvou modelů chytrých hodinek Xiaomi Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: nové telefony a virtuální realita

31. květen byl pro Xiaomi velkým dnem. Společnost představila novou vlajkovou loď Xiaomi Mi 8, chytrý náramek Mi Band 3 Číst dál...

Redmi 9A a Redmi 9C: přicházejí dvě novinky pro nejméně náročné
Redmi 9A a Redmi 9C: přicházejí dvě novinky pro nejméně náročné

V úterý 30. června budou v Malajsii představeny dvě novinky nejnižší třídy: Redmi 9A a Redmi 9C. Oba telefony se Číst dál...

Redmi Note 10 Pro

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x