Vlajková loď Xiaomi Mi Mix 3 se chystá na svou premiéru

V pondělí 15. října by si měla svou premiéru odbýt vlajková loď Xiaomi Mi Mix 3 (a možná i Mi Note 4). Jak je v poslední době zvykem, těsně před oficiálním představením uniká jedna novinka za druhou. Co tedy víme pět dní před „dnem D“?

Nejkontroverznější novinkou je skutečnost, že se Mi Mix 3 objevil v nabídce neoficiálního ruského e-shopu Xiaomi.shop. Záhy poté, co stránku objevila média, tento model z nabídky zmizel, nicméně přesto díky tomu uniklo pár zajímavých informací. Navíc se na stránku stále dá dostat přes tento odkaz.

Vlajková loď Xiaomi Mi Mix 3 se objevila v ruském e-shopu
Vlajková loď Xiaomi Mi Mix 3 se objevila v ruském e-shopu

Patrně nejzajímavější je cena, za kterou tento prodejce nabízel variantu s 8 GB RAM a 128 GB interního úložiště. Ta byla nastavena na 29990 ruských rublů, tedy v přepočtu asi 10 030 Kč.

Vlajková loď Xiaomi Mi Mix 3 v ruském e-shopu
Vlajková loď Xiaomi Mi Mix 3 v ruském e-shopu

Samozřejmě je otázkou, nakolik byla publikovaná stránka založena na reálných podkladech. Xiaomi.shop není v Rusku oficiálním prodejcem Xiaomi, takže si teoreticky na svůj web může dát cokoli, včetně spekulací či úplných nesmyslů. Je možné, že prodejce má v Číně spolehlivého informátora, ale stejně tak může jít jen o snahu upozornit na sebe.

Některé věci na obrázku Mi Mix 3 nesedí
Některé věci na obrázku Mi Mix 3 nesedí

Přinejmenším neodpovídá obrázek produktu, kde je vidět přední fotoaparát v horní části obrazovky, zatímco Mi Mix 3 ho má mít schovaný ve výsuvném mechanismu. Ostatně porovnejte to sami s obrázkem, který na sociální sítí Weibo publikoval prezident Xiaomi Lin Bin – ve výsuvné zadní části jsou umístěny senzory a přední foťák.

Tento obrázek publikoval prezident Xiaomi Lin Bin
Tento obrázek publikoval prezident Xiaomi Lin Bin

Vlajková loď Xiaomi Mi Mix 3

Další zajímavostí, na kterou upozornila média, byl odpočet na stránce čínského vyhledávače m.sogou.com, který po zadání výrazu Xiaomimix3 odpočítával čas zbývající do pondělí 15. října. Stránka také naznačuje některé technické parametry v čele s 6,4″ displejem a baterií s kapacitou 3850 mAh. Slibuje hlavní fotoaparát s rozlišením 20 + 16 Mpx a přední 13 Mpx foťák.

Odpočet na stránce čínského vyhledávače
Odpočet na stránce čínského vyhledávače

Z dalších specifikací zmiňme 8 GB operační paměti a 256GB úložiště. Asi největší pochyby však vyvolává procesor, kterým má být Qualcomm Snapdragon 855. A to je opravdu hodně divné, protože čip s tímto označením určitě nebyl představen. Navíc je možné, že nástupce stávajícího Snapdragonu 845 bude mít jiné číselné označení.

Zbývá dodat, že společnost Xiaomi stále oficiálně nepotvrdila 15. říjen jako den, kdy představí nové produkty. Stejně tak zatím nebyly rozeslány pozvánky pro novináře, což s ohledem na skutečnost, že do tohoto termínu zbývají už jen dva pracovní dny, působí přinejmenším rozpačitým dojmem.

Co myslíte: s čím přijde vlajková loď Xiaomi Mi Mix 3? Dočkáme se jí už v pondělí?

Zdroje: gizmochina.com, ithome.com, xiaomitoday.com, gizmochina.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.