3 (ne)známé produkty Xiaomi: vysavač, pračka potravin a čistička vzduchu

Máme tu pátek, a to na blogu XM.cz znamená jediné: budeme vám představovat produkty z bohatého portfolia společnosti Xiaomi. Tento týden to budou samé novinky: robotický vysavač s laserovou navigací, pračka potravin a nová verze čističky vzduchu. Konec otálení – pojďme se podívat, co přinesly uplynulé dny!

Xiaomi Mijia Robot Vacuum Cleaner LDS – robotický vysavač

V segmentu robotických vysavačů přibývají nové modely jako houby po dešti. Xiaomi Mijia Robot Vacuum Cleaner LDS se od předchozích modelů liší především vylepšenou laserovou navigací s dosahem až 8 metrů, která by měla zajistit vyšší přesnost mapování prostoru a efektivnější úklid. Přístroj je celkem vybaven dvanácti senzory a snímači, které mu pomáhají orientovat se v prostoru.

Xiaomi Mijia Robot Vacuum Cleaner LDS
Xiaomi Mijia Robot Vacuum Cleaner LDS

Tento model je dodáván v bílé, nebo černé barvě se šedými prvky, a tradičně oranžovým LIDARem. Kromě zametání dvěma kartáči samozřejmě vysává výkonem 2100 pascalů a po připojení nádobky s vodou o objemu 550 ml zvládne i základní mokrý úklid. Výhodou proti starším modelům je především elektronické dávkování vody.

Tělo přístroje má tradiční kruhový tvar, váží 3,6 kilogramu a měří 35 × 35 × 9,45 centimetrů. Dovnitř se vešel akumulátor s kapacitou 3200 mAh, který na jedno nabití zajistí energii na 110 minut provozu. To je dostačující k úklidu prostoru s podlahovou plochou 180 m2.

Xiaomi Mijia Robot Vacuum Cleaner LDS - robotický vysavač
Xiaomi Mijia Robot Vacuum Cleaner LDS – robotický vysavač

Přístroj zvládne překonat překážky vysoké až dva centimetry. Nabízí tři režimy vysávání: rychlý, normální a do hloubky, což je vysoký tlak, který se aktivuje automaticky při detekci koberců nebo povrchů, kde je zapotřebí větší sací výkon.

Xiaomi Mijia Robot Vacuum Cleaner LDS lze ovládat z mobilní aplikace nebo pomocí vybraných hlasových asistentů – konkrétně je jmenován čínský Xiao AI. V aplikaci lze plánovat úklid na zadané dny a časy, definovat zóny čistění a sledovat na dálku práci vysavače.

Robotický vysavač Xiaomi Mijia Robot Vacuum Cleaner LDS
Robotický vysavač Xiaomi Mijia Robot Vacuum Cleaner LDS

Po prvním robot automaticky identifikuje rozložení domácnosti, po které se pohybuje. V aplikaci lze tuto mapu rozdělit a pojmenovat podle pokojů. Při následném úklidu může být čištění prováděno dle rozdělení místnosti.

Nová verze vysavače Xiaomi Mijia Robot Vacuum Cleaner LDS se v Číně prodává od pátku 16. srpna za 1799 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 5950 Kč. Je možné ho také předobjednat například na GeekBuyingu za cenu 10 605 korun. Dodávky by měly být zahájeny 9. září.

Vysavač Xiaomi Mijia Robot Vacuum Cleaner LDS
Vysavač Xiaomi Mijia Robot Vacuum Cleaner LDS

Xiaomi Mensarjor Sink Washing Machine – pračka potravin

Druhý produkt dnešního přehledu je v našich končinách poměrně neznámou kategorií – Xiaomi Mensarjor Sink Washing Machine je totiž „pračka potravin“. K odstranění nečistot používá ultrazvukovou technologii, která si poradí dokonce i s pesticidy.

Xiaomi Mensarjor Sink Washing Machine - pračka potravin
Xiaomi Mensarjor Sink Washing Machine – pračka potravin

Prostor pro mytí potravin má velkou kapacitu 10 litrů a umísťuje se vedle dřezu. Nádoba může pojmout 50 krevet, 20 brambor, 10 krabů či 15 jablek. Po ukončení praní automaticky vypouští vodu do odpadu. Zařízení je dodáváno s kohoutkem, ale lze ho zakoupit i samostatně.

Poco X3
Pračka potravin Xiaomi Mensarjor Sink Washing Machine
Pračka potravin Xiaomi Mensarjor Sink Washing Machine

Z hlediska funkčnosti používá šest vibračních motorků a inovativní technologii k vytváření vysokofrekvenčních vibrací, které generují velké množství malých bublinek. Tím dochází k odstranění nečistot z povrchu ovoce a zeleniny, jakož i hloubkovému čištění mořských plodů.

Pračka potravin Xiaomi
Pračka potravin Xiaomi

K dispozici jsou tři režimy mytí s různou intenzitou a hladinou vody. Nastavení a ovládání lze provádět buď pomocí tlačítek na straně přístroje, nebo pomocí aplikace MIJIA z chytrého telefonu.

Xiaomi Mensarjor Sink Washing Machine je zatím nabízen pouze v rámci crowdfundingové platformy Youpin. Samostatná verze stojí 1999 čínských jüanů (cca 6610 Kč), varianta s kohoutkem pak přijde na 2498 čínských jüanů (asi 8260 Kč). Zahájení dodávek je plánováno na 14. září,

Xiaomi Air Purifier 3 – čistička vzduchu

Dnešní díl uzavřeme další novinkou v podobě nové generace čističky vzduchu Xiaomi Air Purifier 3. Ta se proti předchozí verzi Air Purifier 2S chlubí především o 29 % vyšším výkonem, nabízí ale i několik dalších vylepšení.

Xiaomi Air Purifier 3 - čistička vzduchu
Xiaomi Air Purifier 3 – čistička vzduchu

Abychom byli konkrétní: přístroj je určen pro čištění vzduchu v místnostech s podlahovou plochou mezi 28 a 48 metry čtverečními. Za jednu hodinu zvládne „vyprat“ 400 kubických metrů vzduchu. Přístroj je vybaven senzorem znečištění vzduchu – aktuální hodnotu lze sledovat na displeji nebo v aplikaci pro chytré telefony.

Samotný displej byl mírně přepracován a poprvé se jedná o kruhový dotykový OLED. Čistička může pracovat v automatickém režimu – pokud jsou překročeny přípustné normy znečištění, aktivuje se turbo režim pro rychlé čištění vzduchu.

Čistička vzduchu Xiaomi Air Purifier 3
Čistička vzduchu Xiaomi Air Purifier 3

Rozměry zařízení zůstaly stejné jako u předchozího modelu: 24 × 24 × 25 centimetrů a váží 4,8 kg. Uvnitř je trojitý filtrační systém, který je schopen zachytit částečky prachu o velikosti až 0,3 nanometrů. Zařízení vám umožní žít bez smogu a pomůže také alergikům.

Ačkoli čistička slibuje vyšší výkon, avšak provozní hluk a spotřeba elektrické energie se nezměnily a jsou tedy v přijatelném rozsahu. Hluk při provozu je jen 32,1 dB a maximální odběr elektřiny je pouze 38 wattů.

Čistička vzduchu Xiaomi
Čistička vzduchu Xiaomi

Xiaomi Air Purifier 3 se v Číně prodává od pátku 16. srpna za 899 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 2970 Kč. Předpokládáme, že se v dohledné době objeví se zhruba dvojnásobnou cenou v obchodech nabízejících dopravu do Evropy, jako jsou GearBest nebo Banggood.

Poco F3

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu?
3 (ne)známé produkty Xiaomi: notebooky, projektor a odšťavňovač
3 (ne)známé produkty Xiaomi: notebooky, projektor a odšťavňovač

Po týdenní přestávce se vracíme s pokračováním našeho seriálu, ve kterém vám představujeme zajímavé produkty značky Xiaomi. Dnes to budou Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: detektor kouře, záchod a chytrý reproduktor
3 (ne)známé produkty Xiaomi: detektor kouře, záchod a chytrý reproduktor

Máme tu pátek, a to na našem blogu znamená, že vám budeme představovat nové zajímavé produkty Xiaomi. Dnes se společně Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: televizory, ventilátor a selfie tyč
3 (ne)známé produkty Xiaomi: televizory, ventilátor a selfie tyč

Máme tu sedmnáctý pátek roku 2021, a to na našem blogu již tradičně znamená, že vám budeme představovat zajímavé produkty Číst dál...

Servis XM.cz
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x