Xiaomi Mi 10 dostane nejvýkonnější procesor Qualcomm Snapdragon 865

V úterý 3. prosince představila společnost Qualcomm Technologies několik novinek. Tou nejzásadnější je procesor Qualcomm Snapdragon 865, jež bude určen pro nejvýkonnější zařízení přinejmenším první poloviny roku 2020. Spoluzakladatel a místopředseda představenstva společnosti Xiaomi Lin Bin během oficiální akce potvrdil, že novinku dostane jako jeden z prvních i Xiaomi Mi 10.

Xiaomi Mi 10 dostane nejvýkonnější procesor Qualcomm Snapdragon 865
Xiaomi Mi 10 dostane nejvýkonnější procesor Qualcomm Snapdragon 865

Telefon Xiaomi Mi 10 bude nástupcem letošní vlajkové lodě Mi 9, která byla oficiálně představena v únoru. Tento model jsme důkladně otestovali a s výsledky jsme naše čtenáře seznámili v podrobné recenzi. V současnosti ho prodáváme za cenu od 8790 korun, což je za zařízení s čipem Snapdragon 855 nesporně sympatická částka.

S čím přijde Qualcomm Snapdragon 865

Procesor Qualcomm Snapdragon 865 je aktuální špičkou v portfoliu tohoto významného výrobce mobilních čipsetů. Slibuje nejlepší výkon ve své třídě ve všech klíčových oblastech, počínaje výpočetním výkonem, špičkovou grafikou, kterou oceníte při hraní her, až po umělou inteligenci nebo podporu 5G sítí.

Hlavním tahákem čipu Qualcomm Snapdragon 865 jsou 5G sítě
Hlavním tahákem čipu Qualcomm Snapdragon 865 jsou 5G sítě

Umělou inteligenci používáme pro celou řadu úkolů, od rozpoznávání hlasu, přes překlady a vyhledávání produktů, až po vylepšování fotografií. S větším výkonem zpracování přichází možnost využívat ještě pokročilejší techniky, aniž by to mělo negativní vliv na výdrž baterie.

Také v segmentu her přinese nový grafický akcelerátor Adreno celou řadu vylepšení. Těšit se tak můžeme na podporu obrazovek s vysokou obnovovací frekvencí nebo 10bitové vykreslování HDR pro živější barvy. Snapdragon 865 bude rozhodně skvělou volbou pro hráče mobilních her.

Očekávat můžeme špičkový výkon
Očekávat můžeme špičkový výkon

Z dalších nesporně špičkových parametrů jmenujme například podporu Bluetooth verze 5.1, která by měla přinést vyšší kvalitu zvuku. Zmínit musíme také Wi-Fi 6 (802.11 ax) nebo podporu fotoaparátů s rozlišením od 100 Mpx do 2 Gpx.

Co můžeme čekat od Xiaomi Mi 10?

O Xiaomi Mi 10 není v tuto chvíli k dispozici mnoho informací. Lze předpokládat, že novinka přijde s inovovaným vzhledem a takřka jistě můžeme očekávat použití osvědčené AMOLED obrazovky s rozlišením FullHD+ a integrovanou čtečkou otisků prstů.

Zásadní změnou proti letošní vlajkové lodi bude podpora mobilních sítí páté generace. Toto téma je pro čínského výrobce velmi důležité – během následujícího roku chce představit nejméně deset modelů s podporou 5G. Dle Lin Bina „Éra 5G otevírá nové příležitosti a výzvy. Přináší skvělé inovace a předefinuje způsob interakce uživatelů se zařízeními, audio a video aplikacemi.“

Xiaomi Mi 10 naváže na úspěch Mi 9
Xiaomi Mi 10 naváže na úspěch Mi 9

Dostáváme se k nejzásadnější otázce: kdy bude představena vlajková loď Xiaomi Mi 10? Podle dosavadních zpráv se tak stane v prvním čtvrtletí roku 2020. Nejpravděpodobněji to bude na veletrhu MWC 2020 v Barceloně, který se bude konat od 24. do 27. února 2020.

Těšíte se na Xiaomi Mi 10 s procesorem Qualcomm Snapdragon 865?

Zdroje: mobiltelefon.ru, androidauthority.com, hi-tech.mail.ru, gizmochina.com, gizmochina.com, blog.mi.com, xda-developers.com.

2 komentáře: „Xiaomi Mi 10 dostane nejvýkonnější procesor Qualcomm Snapdragon 865

 • 4. 12. 2019 (18:02)
  Permalink

  To je opravdu skvělá zpráva, zdá se, že teď bych měl upgradovat z mého Note 5 Pro

 • 5. 12. 2019 (9:56)
  Permalink

  @Anubhab
  Dobrý den,

  no, uvidíme, jaké další novinky si pro nás výrobce přichystá. Každopádně upgrade by to byl pěkný 🙂

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.