Když dva nestačí: Xiaomi Mi 9 bude mít vzadu tři foťáky

Produktový ředitel Xiaomi vystavil na čínské sociální síti Weibo obrázek očekávané vlajkové lodi pro letošní rok – Xiaomi Mi 9. Na zadní straně zaujaly především tři foťáky, jimiž by měl být tento model osazen.

Xiaomi Mi 9 má být nástupcem loňské vlajkové lodi Mi 8, jejíž cena v našem e-shopu klesla již na pouhých 9 990 korun. Telefon je osazen výkonným čipem Qualcomm Snapdragon 845 a 6 GB operační paměti. Xiaomi Mi 8 jsme recenzovali a kromě výkonu si pochvalu vysloužil za velmi dobrý fotoaparát. Ten má být letos dle všeho ještě lepší.

Mi 9 bude mít tři foťáky

Jako první posloužila ke spekulacím o třech fotoaparátech následující fotografie. Je na ní zachycen produktový manažer Xiaomi Wang Teng Thomas, jak drží v ruce telefon a prsty zakrývá optiku vertikálně situovaného foťáku. Vzhledem k tomu, že přisvětlovací LED se nachází stranou, lze usuzovat, že kromě dvou foťáků vedle jeho prostředníčku se ještě jeden skrývá pod ním.

Xiaomi Wang Teng Thomas drží v ruce telefon, který má patrně tři foťáky
Xiaomi Wang Teng Thomas drží v ruce telefon, který má patrně tři foťáky

Z obrázku lze ještě vyčíst, že zadní strana bude, podobně jako u verze Mi 6 a Mi 8, skleněná a z hlediska designu nepřinese nějaké výraznější změny. Zdá se však, že snímač otisků prstů se přesune zezadu do obrazovky, jak to je u modelů Mi 8 Explorer Edition a Mi 8 Pro. Mnohé zahraniční zdroje předpokládají, že Mi 9 přijde s podporou bezdrátového nabíjení.

Wang Teng Thomas později fotografii odstranil, nicméně, jak už to bývá, když něco vystavíte na internet, našel se někdo, kdo si snímek uložil a následně se postaral o jeho rozšíření. Informace, že Xiaomi Mi 9 bude mít vzadu tři foťáky se tak objevila hned v několika médiích.

Příliš sdílný inženýr

Zatím poslední zpráva o tom, že Mi 9 bude mít tři foťáky, vychází z odpovědi pod snímkem, publikovaným na sociální síti Weibo  Zou Longjunem. Jsou na něm šálky s rýžovým vínem a jeden z uživatelů se dotázal, jak nastavit foťák, aby dosáhl takové ostrosti.

Šálky s rýžovým vínem vyfocené telefonem Mi 9
Šálky s rýžovým vínem vyfocené telefonem Mi 9

Autor, který je inženýrem pracujícím pro Xiaomi, na to odpověděl, že bylo nutné pořídit tři snímky. To si samozřejmě můžeme vyložit tak, že by telefon mohl být osazen třemi fotoaparáty. Záhy po publikaci však zmíněný komentář zmizel, což naznačuje, že se jednalo o neveřejnou informaci.

Předpokládá se, že Xiaomi Mi 9 bude vybaven nejnovějším procesorem Qualcomm Snapdragon 855. Tento čip je vyráběn 7nm technologií a přichází s novou třístupňovou architekturou s osmi jádry. Rychlost procesoru je až 2,84 GHz a grafiku zajišťuje Adreno 640. Skóre v benchmarku AnTuTu prý přesahuje 360 000 bodů.

Co říkáte na to, že Xiaomi Mi 9 bude mít vzadu tři foťáky?

Zdroje: xiaomitoday.com, gizchina.com, mysmartprice.com, gizmochina.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.